Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Клати обороти и яде масло 156 2.0 ТС

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Клати обороти и яде масло 156 2.0 ТС

    Здравейте колеги,

    Вчера проверих маслото на колата на равно място и изчаках доста време да се оттече , та горе-долу се пада 1 литър за почти 6000 километра. Някакви идеи, защо така прави колата , иначе двигателя е обслужван преди 12 000 километра имам предвид лагери , сегменти , семеринги и т.н. Също така днес пък ми направи впечетление , че клати обороти и то доста досадно , като колата се движи с 60 км/ч някъде и е на свободна си държи 1000 оборота , обаче почна ли да спирам и спра ли , почва да клати до 400-500 оборота и пак ги дига до 900-1000 Възможно ли е да е от дроселовата клапа и се чудя дали да я почистя?
    Поздрави.

    ЕДИТ: имам чувството , че като натисна спирачките почва да клати!?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И за двата симптома има диагноза от многото. И първо нея трябва да се провери. Запушен сепаратор към байпасния клапан.

    Трябва да се провери дали е така и ако е така се вади капака на клапаните, измива се хубаво сепаратора, маркуча към клапана също и самия клапан се отваря и се почиства.

    Покрай това се почиства и дросела и после адаптация.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги,

    Вчера проверих маслото на колата на равно място и изчаках доста време да се оттече , та горе-долу се пада 1 литър за почти 6000 километра. Някакви идеи, защо така прави колата , иначе двигателя е обслужван преди 12 000 километра имам предвид лагери , сегменти , семеринги и т.н. Също така днес пък ми направи впечетление , че клати обороти и то доста досадно , като колата се движи с 60 км/ч някъде и е на свободна си държи 1000 оборота , обаче почна ли да спирам и спра ли , почва да клати до 400-500 оборота и пак ги дига до 900-1000 Възможно ли е да е от дроселовата клапа и се чудя дали да я почистя?
    Поздрави.

    ЕДИТ: имам чувството , че като натисна спирачките почва да клати!?
    Чистиш дросел и адаптираш, ако не се оправи сменяш ТПС и си пак на пистата. С какво масло си и на 6000 ли е маслото.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Чистиш дросел и адаптираш, ако не се оправи сменяш ТПС и си пак на пистата. С какво масло си и на 6000 ли е маслото.
    Да минал съм 6000 километра с това масло(Тутела Имола 10W60)
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Крейзи, фюел мениджмънта оправи ли си го?

  6. #6
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Крейзи, фюел мениджмънта оправи ли си го?
    Не не съм и това исках да попитам също , възможно ли е от това , че колата е с прецакана ламбда ( откачена) , да гори масло?! и да клати обороти , ама тя си е с откачена сонда вече близо месец , и чак сега се появи проблема нз.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Смени си сондата и си почисти дросела. След това - адаптация. Трябва да спре да клати, м ... м ... т ...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Да минал съм 6000 километра с това масло(Тутела Имола 10W60)
    Пробвай със Селения следващия път, тая Тутела ич не ми вдъхва доверие без да искам да влизам в спорове за качествата му.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Пробвай със Селения следващия път, тая Тутела ич не ми вдъхва доверие без да искам да влизам в спорове за качествата му.
    Бе то 90% е ясно , че клатенето след сондата и чистене на дросел + адаптация , ще се оправи , ама това масло що така го яде е въпроса?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Има много причини и колегата oem ти е казал за една възможна. Просто трябва да провериш. А между другото как я караш колата, защото ако си нервен и я понастъпващ сериозно, тогава е съвсем нормален този разход на масло- алфите си харчат масло? Но ако рядко минаваш 4к оборота вече наистина имаш проблем, който трябва да го търсиш.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #11
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    И моята яде за около 5000-6000км почти литър ..ама и аз си я карам доста често в червената зона!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Бе то 90% е ясно , че клатенето след сондата и чистене на дросел + адаптация , ще се оправи , ама това масло що така го яде е въпроса?
    Има ли някакъв пушек, и как го е изгорила маслото в смисъл първите 5000хил. не го бара и след това ли или как?
    На загряла пробвай следното задръж я 1 минута на 3500 оборота равномерно и после я изфорсирай рязко ако поизпуши или замирише добре на масло значи го похапва. Това вече иде на калпаво масло, или не добре напаснали сегменти. С две думи отново "фърляме боб". Дай по пълно инфо за горенето на масло. Аз в случая залагам на кофти масло.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13

    Default

    Колега,Алфа почти винаги яде масло!120-150 гр. на 100 км е напълно нормално!Карай с друго масло-Селения,Кастрол ,но е скъп-36 лв е литъра!Мотул,Мобил!От премиум марките естествено 10В -60!

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен не ми хапва и 200 гр. за 10 000 км. с 10В40 или 10В60 няма значение. Всичко като е наред по мотора не би трябвало да харчи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На мен не ми хапва и 200 гр. за 10 000 км. с 10В40 или 10В60 няма значение. Всичко като е наред по мотора не би трябвало да харчи.
    И аз така съм чувал, обаче семеригни сигменти са сменяни, маслото ми е Тутела Имола 10В60 , през периоди доливах остатъка от 5те литра и сега пак долях , смисъл не ми го е изгорила за 500 км , а постояно си хапва, иначе да не я карам много леко, често минавам 4000 оборота , но не я карам винаги до червено, има и дни в които си я карам до 3000 , не я карам постояно до критики, нито пък постояно до 3000.

    EDIT: Този маслен сепаратор аз мога ли да го проверя , или е трудно и трябва да ходя на майстор?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •