Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Защо се прецакват кабелите на свещите?

  1. #1

    Default Защо се прецакват кабелите на свещите?

    Много ми е интересно какво може да се прецака на един кабел, че да трябва да се сменя..
    Lexus IS200

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ми примерно изолацията Стареене на материал и.тнт и оттам утечки. Като го погледнеш на тъмно става цветомузика
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Ми примерно изолацията Стареене на материал и.тнт и оттам утечки. Като го погледнеш на тъмно става цветомузика
    И от скапани свещи може да "пробият" дори и нови кабели

  4. #4

    Default

    Е добре как кабелите за електричеството по 50 години карат и им няма нищо (за тези в домакинството примерно)?
    Lexus IS200

  5. #5
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Е добре как кабелите за електричеството по 50 години карат и им няма нищо (за тези в домакинството примерно)?
    Нагряванията /и охлажданията/, вибрацийте, както и атмосферните условия водят до преждевременно стареене на изолацията, както и до влошаване на диелектричната и якост, а кабелите в бита /ако имаш в предвид ел.инсталациите/ си стоят в стената и то в тръба добре предпазени от външни влияния...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Е добре как кабелите за електричеството по 50 години карат и им няма нищо (за тези в домакинството примерно)?
    Нагряванията /и охлажданията/, вибрацийте, както и атмосферните условия водят до преждевременно стареене на изолацията, както и до влошаване на диелектричната и якост, а кабелите в бита /ако имаш в предвид ел.инсталациите/ си стоят в стената и то в тръба добре предпазени от външни влияния...
    Има логика като цяло.., но под предния капак има десетки кабелчета... които не се повреждат даже повечето от тях не се повреждат..
    Lexus IS200

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    А някой знае ли какъв ток тече по тия кабели Замислете се малко някой досега да е култивирал светкавица
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Тока не е голям високо е напрежението ... и все пак стареят защото изолацията им е по крапризна от тазина останалите кабели като се има в предвид, че трябва да опази от пробив 25 - 30 kV. Ако сте я загледали е по различна на вид - по дебела е и в повечето случай е по мека от останалите. А от големите температурни амплитуди се напуква от което следва пробив и айде .. ново кабелче. В общи линии е това. Стареят си и си изискват смяна.

    П.С. Я ми кажете на ТС моторите бобините каде са точно ? И не са ли в самите лули ?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  9. #9

    Default

    [quote="DeX"]Ако сте я загледали е по различна на вид - по дебела е и в повечето случай е по мека от останалите. [quote]

    Материала е EPDM или силикон (второто е за предпочитане).
    пред Админите... със сапун !

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    дам .. написах го без да мисля .. коригирах се
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  11. #11
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    П.С. Я ми кажете на ТС моторите бобините каде са точно ? И не са ли в самите лули ?
    Да, точно така - в лулите са ( на големите свещи). Интересното е, че на по-старите модели всяка бобина отговаря за свещи на различни цилиндри (Напр. бобината на 4ти цил отговаря за голямата свещ на 4-тия и малката на 1-вия), а на по-новите - за един и същи цилиндър. Това означава ли, че трябва да има разлика и в самите бобини? Т.е. не би трябвало да е възможно просто да се смени свързването без смяната на бобините ?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    А някой знае ли какъв ток тече по тия кабели Замислете се малко някой досега да е култивирал светкавица
    Бобо е прав - над 30 000 волта минават от там
    Бобо тва си е повече от светкавица

  13. #13
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by Bobo
    А някой знае ли какъв ток тече по тия кабели Замислете се малко някой досега да е култивирал светкавица
    Бобо е прав - над 30 000 волта минават от там
    Бобо тва си е повече от светкавица
    ток != напрежение
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    кой не знае закона на ома да си ходи дома


    поне така беше в училище
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by 156
    Quote Originally Posted by DeX
    П.С. Я ми кажете на ТС моторите бобините каде са точно ? И не са ли в самите лули ?
    Да, точно така - в лулите са ( на големите свещи). Интересното е, че на по-старите модели всяка бобина отговаря за свещи на различни цилиндри (quote]
    Няма никой там. Мерил съм при мен лулите - няма никой чиста нуличка на съпротивление. Обаче лулите са за свещи без бобчета / бях си купил NGK на които не се свалят бобчетата на свещите и се оказа , че не мога да сложа кабелите и бегом да трампя свещите с Дензо на които се свалят бобчетата.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •