Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Проблем с реглаж предница

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    И при мен след смяна на носачи се получи леко изкривяване на волана в ляво, на реглажа ми каза, първо че незнаел дали ше стане, но го изправи(волана). После ме посъветва да регулирам и задния мост( ама не му се занимаваше) и сега ще трябва да си правя наново реглаж. Та днес отивам човека казва за биалетка лява си и две напречни щанги отзад в ляво. И вземам аз биалетката, отивам, почва той да сменя-старата(трв) май оригинална и от едната страна болта по-къс от другата по-дълъг ама на новатадвата болта еднакви и неще да влезе. Та почна той тес кошници алфа за нишо не стават, ряза с ножовката болта и пак неиска да влезе, че разкача от доло болта(дългия на долния носач дето се свързва с едно алуминиево рамо което отива нагоре) и ми каза че мовеби тва рамо(алуминиевото) било криво щото до сега не му се е налагало да развива тоя болт за да слови биалетка. Та целя тоя роман е за да попитам възможно ли е тва рамо да се изкриви при положение, че не съм имал близка среща с бордюри и тн. само леки тропвания из дупки, ама няма как-случва се..
    М/у другото ме светнаха да сменя тампоните на задните щанги с някви от мерцедес(190 или 124) и за по десет лева на тампон ставало добре. Дано!
    Поздрави колеги и се извинявам за романа
    Казах ти да дойдеш в неделя ти бързаш. Донеси същата биалетка да ти я монтирам. Може да засичаш даже 5 мин от развиване на старата и слагане на новата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    О там съм в неделя, ама неможах да издържа на тракането и викам-аре една биалетка голям праз...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  3. #18
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Мерси колеги.
    Стана ми ясно - или майстора е смотан (който ми е правил реглажа), или накрайника е менте. Като мина на реглаж (защото според това което прочетох само така ще е сигурно кое е) ще пиша (или при кой майстор да не ходите или какво да не си взимате )

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  4. #19
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Така понеже този който държеше сервиза където я правих ми е приятелче, та отидох и го попитах какъв е шанса да са ми сложили смотан накрайник. Каза че няма такъв шанс, защото лично го е проверил. Отидох пак при смотльовците с регулажите и им казах, че първо няма причина да не може да се регулира предницата и второ - ми бие кормилото при рязко тръгване. След известно обеждаване (гумите са ми зле и всички части са ми смотани) я качиха и се почна отново псуване на италиянците. В крайна сметка не ми издържаха нервите и го накарах да сваля колата и да си я взимам да си ходя при други хора. Тогава вече колата не беше проблема, а че той малко се е занимавал с алфи (най-накрая си призна) и щял да дойде колегата, който разбирал, след малко. Само че на мен не ми се занимаваше вече, отидох при момчетата, от които съм си доволен, псувайки се че съм тъп, че не отидох направо там за регулаж.

    В крайна сметка всичко е наред с колата и съм на седмото небе

    П.П. Не мога да намеря протокола от проблемния регулаж за да кажа къде да не ходите колеги (явно съм го забил някъде), но ако го намеря веднага ще ви напиша

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  5. #20
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    99% съм сигурен, че си ти сложил менте накрайник като мен който е една идея по дълъг от което и моят волан стана така, но в събота бях на перефектният реглаж и сега колата е супер
    156 1.8 TS

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    99% съм сигурен, че си ти сложил менте накрайник като мен който е една идея по дълъг от което и моят волан стана така, но в събота бях на перефектният реглаж и сега колата е супер
    Не ти е дълъг накрайника. И двата си бяха еднакви Просто на прения реглаж ги е домързяло да развият другия дето трудно се разви и за тва са те метнали, че накрайника ти е дълъг. Регулирали са само от едната страна и за това и волана ти е отишъл подяволите. Сега си перфектен
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •