Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с реглаж предница

  1. #1
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default Проблем с реглаж предница

    Първо да кажа, че търсих, но не намерих проблем като моя.

    След като смених носачите (и горни и долни) и амортисьори (и четирите) кормилото ми е леко наляво. След това сменях и накрайник някакъв (май е на управляващата щанга - ако има такова животно изобщо) и след регулажа кормилото ми отиде още по-наляво. Като при вторите натвърднах, че си искам като правят регулажа кормилото да е в нормалната посока, а те ми обясниха, че не стигал болта да се развива за да стане номера (а от тогава все не ми остава време да отида където съм доволен от реглжа). Получава се едно доста гадно недозавиване на ляво.

    Та въпроса ми е има ли шанс нещо да са омазали майсторите и за това да не може да се изправи комилото или просто ония, които са ми правили реглажа, са за....

    П.П. Питам за да знам дали първо при майсторите или направо на реглаж

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Когато регулираш предница регулирай и задния мост. От на криво подведен заден мост може волана да ти е на страни. И колата като я погледнеш от зад да върви все едно куче у вятър... на една страна.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Когато регулираш предница регулирай и задния мост. От на криво подведен заден мост може волана да ти е на страни. И колата като я погледнеш от зад да върви все едно куче у вятър... на една страна.
    Регулиран е и той
    Дори когато седи на място си личи че гумите са напрао а кормилото настрани. Довечера ще и направя и някоя друга снимка за да се види че е доста видно

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  4. #4
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Така като гледам маи и теп те е сполетела същата съдба като мен да попаднеш на пишман маистори.Просто не е възможно , те слегат една специална стоика която се исползва за позиционирането на волана,и тогава я регулират просто са за.....
    алфа 156 1.9 JTD '99

  5. #5
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Така като гледам маи и теп те е сполетела същата съдба като мен да попаднеш на пишман маистори.Просто не е възможно , те слегат една специална стоика която се исползва за позиционирането на волана,и тогава я регулират просто са за.....
    Лошото е че сложиха стойка и след това ми обясниха, че няма как да стане номера, защото... и аз не знам дали има нещо което да го причини това.
    Ама беше голям разбирач - "Тоя твоя майстор не знам какво е правил ама това не изглежда нормално. Нещо е пригодил" и след малко "А ама то и от другата страна е така"

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  6. #6
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Не искам да те плаша,но при смяната на накрайника са оплескали нещато според мен.Дано не сам прав нека колегите споделят мнение които се занимават с регулаж
    алфа 156 1.9 JTD '99

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма как да стане това дето го казваш. Накраиниците имат много голям ход. За да свърши резбата трябва или някой да ти е въртял волана горе от шлиците или да си си купил менте накраиници с по-къси резби ли... незнам...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Мерси за отговорите!
    Значи в събота отивам на реглаж и се надявам всичко да е ток после

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  9. #9
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Гледам си от София там имате доста кадърни маистори дето ще ти свъшат работа!!!
    алфа 156 1.9 JTD '99

  10. #10
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Гледам си от София там имате доста кадърни маистори дето ще ти свъшат работа!!!
    Има и кадърни, но в повечето случай гледат да те прецакат и да ти вземат парите. Вече си попатих (къде от неразбиращи, къде от тарикати) и за това реших преди дори да съм отишал да поразпитам и да съм подготвен

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Лошото е че сложиха стойка и след това ми обясниха, че няма как да стане номера, защото... и аз не знам дали има нещо което да го причини това.
    Ама беше голям разбирач - "Тоя твоя майстор не знам какво е правил ама това не изглежда нормално. Нещо е пригодил" и след малко "А ама то и от другата страна е така"
    Лъжат те.
    Може да се изправи, просто не им се занимава.......
    Иди другаде............

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    от накрайника е 100 на 100

  13. #13
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    И при мен след смяна на носачи се получи леко изкривяване на волана в ляво, на реглажа ми каза, първо че незнаел дали ше стане, но го изправи(волана). После ме посъветва да регулирам и задния мост( ама не му се занимаваше) и сега ще трябва да си правя наново реглаж. Та днес отивам човека казва за биалетка лява си и две напречни щанги отзад в ляво. И вземам аз биалетката, отивам, почва той да сменя-старата(трв) май оригинална и от едната страна болта по-къс от другата по-дълъг ама на новатадвата болта еднакви и неще да влезе. Та почна той тес кошници алфа за нишо не стават, ряза с ножовката болта и пак неиска да влезе, че разкача от доло болта(дългия на долния носач дето се свързва с едно алуминиево рамо което отива нагоре) и ми каза че мовеби тва рамо(алуминиевото) било криво щото до сега не му се е налагало да развива тоя болт за да слови биалетка. Та целя тоя роман е за да попитам възможно ли е тва рамо да се изкриви при положение, че не съм имал близка среща с бордюри и тн. само леки тропвания из дупки, ама няма как-случва се..
    М/у другото ме светнаха да сменя тампоните на задните щанги с някви от мерцедес(190 или 124) и за по десет лева на тампон ставало добре. Дано!
    Поздрави колеги и се извинявам за романа
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  14. #14
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Накрайника е 200 процентово менте колега.Иди при господата майстори да ти сменят това менте с по-истински накрайник.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абсолютно вярно колега!
    Лъжат и набутват някакви убиствени ментета....и после алфата била калпава. Тя може да си има много други трески за дялане, но не и НЕ пасване на оригинални части.
    @WarsteineR
    Иди и му кажи на тоя мастор, че на калпава ракета космоса е крив. Да ти сложи читави накрайници пък да видим дали резбата е къса или пък не ставал. По магазините има какви ли не китайски щедьоври, за това не се блазнете от ниските цени, които ви предлагат, защото до такива неща водят. Колегата DarkKnight вече са го насадили на пачи яйца и влезнал в един филм....., дано има късмет и успее да се оправи.
    Last edited by AlfaMan; 13-04-2010 at 23:13.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •