Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем със мощността

  1. #1

    Default Проблем със мощността

    Здравейте колеги,

    чета във форума от 3 -4 месеца и все не ми остава време да Ви попитам нещо. Станах миналата година сепември месец горд собственик на алфа 147 1.6 i 16v 105 ks и от тогава съм много доволен. Е - разбира се, че ми гълта доста бензинец, но... всеки кеф нали си има цена. Та моето питане към Вас е следното. Нямам мощност. И не знам от къде може да идва проблема. Покарах алфата 1 месец без проблем. Но усещам, че се мъчи колата, на магистралата (давам пример) с 2ма човека отзад не мога да кача повече от 100 км в час, по съвсем лек баир не мога да отлепя и трябва да карам на 3-та докато всички останали ( един приятел ме отвя със меган 75кс на газ ) ме подминават като стой те гледай. Не знам какъв може да е проблема а и не разполагам с кой знае какви средства за големи ремонти.
    И второ , заминали са ми предните носачи, в един сервиз ми казаха 200 лева на носач и аз изтръпнах, после разбрах, че можели да се рециклират, но...

    С радост ще се радвам на някакъв съвет от Ваша страна.

    И доколкото разбирам трябва да направя първо една диагностика ( смятам да отида в сервиза на Бобо, само положителни мнения чета за него ) и после да се прави каквото и да било, но....
    Last edited by anti10; 12-04-2010 at 18:12.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Здравейте колеги,

    чета във форума от 3 -4 месеца и все не ми остава време да Ви попитам нещо. Станах миналата година сепември месец горд собственик на алфа 147 1.6 i 16v 105 ks и от тогава съм много доволен. Е - разбира се, че ми гълта доста бензинец, но... всеки кеф нали си има цена. Та моето питане към Вас е следното. Нямам мощност. И не знам от къде може да идва проблема. Покарах алфата 1 месец без проблем. Но усещам, че се мъчи колата, на магистралата (давам пример) с 2ма човека отзад не мога да кача повече от 100 км в час, по съвсем лек баир не мога да отлепя и трябва да карам на 3-та докато всички останали ( един приятел ме отвя със меган 75кс на газ ) ме подминават като стой те гледай. Не знам какъв може да е проблема а и не разполагам с кой знае какви средства за големи ремонти.
    И второ , заминали са ми предните носачи, в един сервиз ми казаха 200 лева на носач и аз изтръпнах, после разбрах, че можели да се рециклират, но...

    С радост ще се радвам на някакъв съвет от Ваша страна.

    И доколкото разбирам трябва да направя първо една диагностика ( смятам да отида в сервиза на Бобо, само положителни мнения чета за него ) и после да се прави каквото и да било, но....
    Правилно си се ориентирал колега, първо диагностика и ги хвани Екстрима да ти прегледат и ходовата част и земете решение на място какво, кога и как.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Здравейте колеги,

    чета във форума от 3 -4 месеца и все не ми остава време да Ви попитам нещо. Станах миналата година сепември месец горд собственик на алфа 147 1.6 i 16v 105 ks и от тогава съм много доволен. Е - разбира се, че ми гълта доста бензинец, но... всеки кеф нали си има цена. Та моето питане към Вас е следното. Нямам мощност. И не знам от къде може да идва проблема. Покарах алфата 1 месец без проблем. Но усещам, че се мъчи колата, на магистралата (давам пример) с 2ма човека отзад не мога да кача повече от 100 км в час, по съвсем лек баир не мога да отлепя и трябва да карам на 3-та докато всички останали ( един приятел ме отвя със меган 75кс на газ ) ме подминават като стой те гледай. Не знам какъв може да е проблема а и не разполагам с кой знае какви средства за големи ремонти.
    И второ , заминали са ми предните носачи, в един сервиз ми казаха 200 лева на носач и аз изтръпнах, после разбрах, че можели да се рециклират, но...

    С радост ще се радвам на някакъв съвет от Ваша страна.

    И доколкото разбирам трябва да направя първо една диагностика ( смятам да отида в сервиза на Бобо, само положителни мнения чета за него ) и после да се прави каквото и да било, но....

    Отивай при Бобо да я види , иначе предполагам ти е заминал дебитомера и свещите може да са сдали багажа също, иначе за носачите какво да ти кажа , колата трябва да си е изрядна от към спирачки и окачване не е шега, съветвам те да си купиш нови носачи.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз посещавам Лисан сервиз /Сашо/ и съм доволен, мога да ти препоръчам и него.Ти си решавай, но определено трябва да посетиш свестен сервиз-всичките са посочени в ОБщ технически раздел на форума.А за носочите-горе долу това са цените, сменяй, а старите ако искаш рециклирай.Видях, че Ферарист има оферта за подобни манипулации, виж подробности в платени обяви-и него мога да при препоръчам, щом си избрал това решение.
    Last edited by fred; 12-04-2010 at 20:52.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Може пък и при Лисан да отидеш, аз ходя там и съм доволен.
    Да бе нищо не съм казал да отиде и там гледам , че се насочил към Бобо затова му казах.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Няма проблем, колега, даваме му мнения на човека-да си избира.
    Last edited by fred; 15-04-2010 at 11:04.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7

    Default

    То с тоя вървеж...не е на добре !
    Виж и генерацията,да не е заминал "запушил" катализатора или нещо от този сорт.
    Също може и да е от деебитометър.
    Зависи и какъв разход имаш,че сондата като замине,губиш мощност и харчи яко
    Провери,дали маслото е за смяна,филтри и т.н.
    Носачите гледай да ги провериш възможно най-бързо,оти ще търсиш по Раковска или Козлодуй !
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  8. #8

    Default

    Благодаря колеги, още днес ще се опитам да се свържа с хората, но наистина нещо не е като хората... след като се види проблема ще ви кажа какво и що е било.
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  9. #9

    Default

    А колега, като дадеш повече газ да имаш една характерна миризма на "пръдня". На жена ми колата имаше подобен проблем, а именно нямаше мощност, ма не като дебитомер или като ламбда, щото на моята съм ги "усещал" преди смяна и имам база за сравнение. Оказа се накрая, че пичовете от автокъщата дето я купих, като са мили двигателя не са го изсушили като хората. Резултата беше - кабели и свещи - ЯКО КЛЕЯСАЛИ, зелени, изядени и леглото на свещите кал. Бобините слава богу се оказаха здрави. Смених свещите (м/у другото по съвет на приятел сложих бош, но наистина оригинален (96лв ми излязоха 8-те) на ТС двигател 1.6, смених и два от кабелите дето бяха най-зле с два такива от автоморга, че нови са 200лв комплекта (4 броя), и о чудо - колата стана съвсеееем друга.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  10. #10

    Default

    не колега, няма такова нещо, още в понеделник взимам заплата и ще се свържа със сервиза. То не се трае така, най-много да се пребия. Хех....
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •