Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Пружината на амортисьора опира в ламарината

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default Пружината на амортисьора опира в ламарината

    Здравейте,

    Седмица след като стегнах колата минах през огромна дупка и айде пак в бокса .
    Оказа се че след сцепената нова гума, прецакани 2 джанти, скъсан тампон и единият преден амортисьор е изпуснал. Тъй като вече парите свършиха, отидох при "италианеца" да търся 2 стари амортисьора. Човекът каза, че само 1 ми трябва и намери същия като стария ми - комплект амортисьор, пружина и тампон, както каза заводски.
    Отивам при майстора си, монтира целия комплект и ми вика леко прискръцва нещо. Какво ти леко, то е като камбана на дупките. Лягаме двамата под колата и гледам че най-горното ребро на пружината опира в ламарината и като се свива и разстяга пружината закача и после рязко се откача. Мисля си аз, че той нещо не е наместил както трябва, защото гледам другата пружина си има 1-2 мм разстояние. Пружините са 1:1. Майсторът вика, ще се намести. Карах 60-70 км и понамаля звука, но нещо ми се струва не както трябва. Някой имали е такъв проблем? Старата ми пружина е здрава, в краен случай може и тя да се сложи, но ако е въпрос на наместване или има някаква тънкост да ходя при друг майстор.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by yankoff View Post
    Здравейте,

    Седмица след като стегнах колата минах през огромна дупка и айде пак в бокса .
    Оказа се че след сцепената нова гума, прецакани 2 джанти, скъсан тампон и единият преден амортисьор е изпуснал. Тъй като вече парите свършиха, отидох при "италианеца" да търся 2 стари амортисьора. Човекът каза, че само 1 ми трябва и намери същия като стария ми - комплект амортисьор, пружина и тампон, както каза заводски.
    Отивам при майстора си, монтира целия комплект и ми вика леко прискръцва нещо. Какво ти леко, то е като камбана на дупките. Лягаме двамата под колата и гледам че най-горното ребро на пружината опира в ламарината и като се свива и разстяга пружината закача и после рязко се откача. Мисля си аз, че той нещо не е наместил както трябва, защото гледам другата пружина си има 1-2 мм разстояние. Пружините са 1:1. Майсторът вика, ще се намести. Карах 60-70 км и понамаля звука, но нещо ми се струва не както трябва. Някой имали е такъв проблем? Старата ми пружина е здрава, в краен случай може и тя да се сложи, но ако е въпрос на наместване или има някаква тънкост да ходя при друг майстор.
    Колега, би ли пуснал някоя снимка. Аз от миналата пролет имам някакво дрънчене отпред отляво. Появи се след една готина дупчица, от която джанта цъфна като отворена консерва при вътрешния ръб. Дрънченето се проявя само на определен вид неравности (предполагам, когато са по-натоварени амортисьора/пружината, примерно ако много рязко завия надясно и съответно се натовари отпред отляво).
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  3. #3

    Default

    Неправилен монтаж - личен опит, макар и с друг автомобил.
    Идея си нямам как се вързвате на обяснения от типа 'Карай така, пък то ще улегне'
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Колега, би ли пуснал някоя снимка. Аз от миналата пролет имам някакво дрънчене отпред отляво. Появи се след една готина дупчица, от която джанта цъфна като отворена консерва при вътрешния ръб. Дрънченето се проявя само на определен вид неравности (предполагам, когато са по-натоварени амортисьора/пружината, примерно ако много рязко завия надясно и съответно се натовари отпред отляво).
    Трудно е да се снима там, а и едва ли ще се види нещо. Свали си гумата и погледни горния край на пружината от вътрешната страна, точно под тампона. Бръкни с малка отверка да провериш дали опира. Здравият ми амортисьор има там 1-2 мм разстояние. Звукът е като от пружина, нисък, прилича на камбана заради ехото от калника. Поне при мен е така и се чува на неравности и резки завои. На прав път няма грижи.

    ---------- Post added at 08:38 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Неправилен монтаж - личен опит, макар и с друг автомобил.
    Идея си нямам как се вързвате на обяснения от типа 'Карай така, пък то ще улегне'
    Ами не се връзвам, но какво да направя? Не знам за колко време е нормално да се смени един амортсьор, но тоя мрънка, че му отнело 4 часа. На другия ден стоях до него 2 часа докато открием защо скърца, но не иска да го сваля и да го слага наново. Вика няма смисъл щото той по друг начин нямало как да влезе. Почна да ми бяга по "Г6" с коменатри тип стара част, нЕма гаранция каква е, дали е читава.
    Но и на мен ми се струва, че не го е монтирал как трябва.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Благодаря за инфото. Уикенда чак ще има време да погледна. После ще гледам да споделя.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  6. #6

    Default

    Слагам два лева на тъмно че горната част на пружината или е изместена от гумената подложка, или тампона е сложен накриво.......вероятно майстора ти не се е усетил че тампона се слага само в едно положение, сложил го е някак си преди това, тръгнал е да го качва, виснало му е ченето като е разбрал че трябва да извърти горния тампон при сложена пружина, като гледам че си 2.4жтд и като знам каква хурка е тва с тия твой пружини, и мога само да гадая какво е станало по нататък.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 12-04-2010 at 20:32.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Слагам два лева на тъмно че горната част на пружината или е изместена от гумената подложка, или тампона е сложен накриво.......вероятно майстора ти не се е усетил че тампона се слага само в едно положение, сложил го е някак си преди това, тръгнал е да го качва, виснало му е ченето като е разбрал че трябва да извърти горния тампон при сложена пружина, като гледам че си 2.4жтд и като знам каква хурка е тва с тия твой пружини, и мога само да гадая какво е станало по нататък.......
    Аз му връчих целия комплект сглобен както го взех от "италианеца". Но както казваш, нищо чудно да е било нещо накриво и да го е домързяло да го намества.
    Иначе съм с 1.8ТС, не 2,4жтд, но не знам до колко има разлика.
    Май ще ходя при друг майстор ...
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Резултатът от прегледа днес: И при мен опира пружината в ламарината. Виждат се ясно и следите от търкането й. От огледа ми се струва, че тампона отгоре не е легнал както трябва, но ще я водя на майстор да я гледа.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Резултатът от прегледа днес: И при мен опира пружината в ламарината. Виждат се ясно и следите от търкането й. От огледа ми се струва, че тампона отгоре не е легнал както трябва, но ще я водя на майстор да я гледа.
    Явно имаме един и също проблем. Ще се радвам да споделиш какво е казал майсторът и как се оправя. Може и при твоя майстор да ходя, ако се справи добре, че аз 3 години не си намерих свестен.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Днес ми съобщиха диагнозата: блокирал лагер на тампона на амортисьора.
    Лошото е, че това ще го оправям след минимум 2 седмици, заедно с други неща дето чакаха. Чак тогава ще мога да споделя как е след смяната.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Днес ми съобщиха диагнозата: блокирал лагер на тампона на амортисьора.
    Лошото е, че това ще го оправям след минимум 2 седмици, заедно с други неща дето чакаха. Чак тогава ще мога да споделя как е след смяната.
    Интересно този който ти го е съобщил това... кажи му той да ти смени лагера на амортисьора Ама и да ти го покаже. Стой му на главата и го накарай да ти покаже лагера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Браво имаме мастор познал точния проблем !!!
    Всъщност питай мастора да не би да е гледал друга кола.
    Last edited by vovata; 23-04-2010 at 16:53.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Разбира се тази кола няма лагери на тампоните горе. Просто е да се разбере защо след като се погледне как е устроено окачването. Аман от майстори.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by zloster View Post
    Днес ми съобщиха диагнозата: блокирал лагер на тампона на амортисьора.
    Лошото е, че това ще го оправям след минимум 2 седмици, заедно с други неща дето чакаха. Чак тогава ще мога да споделя как е след смяната.
    Колега иди за всичко това при друг майстор, после ако имаш път към стария му кажи че лагера е бил ОК, само че шарнира на лагера е бил заминал, и не му се обяснявай много.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Благодаря за инфото, колеги.
    Извинения на колегата yankoff, че му нацапахме темата. Проблемът от какво дрънчи остава остава отворен.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •