Results 1 to 6 of 6

Thread: как се купува Алфа :)

  1. #1
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default как се купува Алфа :)

    от alfisti.ru, без превод

    "Альфа покупается так:
    - Wоw! И почем?
    - $xxxx
    - Держи (раздается шелест бумажек)
    Дома:
    - господи, зачем я это сделал?!?
    А не так:
    :Среднее ТО - $100, период 8-12 тыс.
    :Расход топлива 6-6,5 АИ95/100км (город).
    и все такое прочее.
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".
    "
    може да сте го чели, но може и да не сте
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  2. #2

    Default :)

    Ми в моя случай беше така:

    1.Отиване на място дето имаше една алфа 33 1,5 боксер 105 коня 1988година : )))

    2.Чудене как може да изгние толко и разколеваване отвсякаде

    3.Иск да чуя как работи мотора

    4.Любов от "първо ухо".

    5.Пазарене за цената и говорене с тенекиджии.

    6.Псуване на тенекиджии.

    7.Купуване на алфата и кръстене.

    8.На бащата раката му придоби формата на телоподаващото.

    9.Бащата псува и вика неща от рода на: "ако ми беше дал 5 листа ламарина и една снимка на порше вече да сам го свил но т'ва няма праене"

    10.Подкупи на дъртия и тн.

    11. 3 - месеца вко бачкане(кърпена под-целия,прадове,вежди,около капачка на резервоар,2рога, 50%от коша се реставрира,бутуши,целия багажник )

    12. Тонове бодита силикони и сребърни феролити - в банкя в железарията човека като ме види и почва да се кланя вече.

    13. Яко китове - вече са 4 месеца

    14. Търкане докато не ти окапят рацете ти (и на цялата рода до 9-то коляно), шприцове - пак китове ... лелееее

    15. Боя и лак - след 2 дена.

    16. Съединител - нещо не отделя както трябва.

    17. Сички са весели и колата е на пътя - верно ,че ще си правиш курбан на датата дето си я зел де, но за една Алфа- дори че е 33 СИ ЗАСЛУЖАВА СИЧКО ТОВА !!!


    п.с. : ако може гледаите да не си купувате изгнили коли без значение от марката. Много главоболия ще си спестите

  3. #3

    Default Re: :)

    Quote Originally Posted by crx
    Ми в моя случай беше така:

    1.Отиване на място дето имаше една алфа 33 1,5 боксер 105 коня 1988година : )))

    2.Чудене как може да изгние толко и разколеваване отвсякаде

    3.Иск да чуя как работи мотора

    4.Любов от "първо ухо".

    5.Пазарене за цената и говорене с тенекиджии.

    6.Псуване на тенекиджии.

    7.Купуване на алфата и кръстене.

    8.На бащата раката му придоби формата на телоподаващото.

    9.Бащата псува и вика неща от рода на: "ако ми беше дал 5 листа ламарина и една снимка на порше вече да сам го свил но т'ва няма праене"

    10.Подкупи на дъртия и тн.

    11. 3 - месеца вко бачкане(кърпена под-целия,прадове,вежди,около капачка на резервоар,2рога, 50%от коша се реставрира,бутуши,целия багажник )

    12. Тонове бодита силикони и сребърни феролити - в банкя в железарията човека като ме види и почва да се кланя вече.

    13. Яко китове - вече са 4 месеца

    14. Търкане докато не ти окапят рацете ти (и на цялата рода до 9-то коляно), шприцове - пак китове ... лелееее

    15. Боя и лак - след 2 дена.

    16. Съединител - нещо не отделя както трябва.

    17. Сички са весели и колата е на пътя - верно ,че ще си правиш курбан на датата дето си я зел де, но за една Алфа- дори че е 33 СИ ЗАСЛУЖАВА СИЧКО ТОВА !!!


    п.с. : ако може гледаите да не си купувате изгнили коли без значение от марката. Много главоболия ще си спестите
    Къде я прави и за колко пари и доволен ли си?
    Моята е същата и също има нужда от доста кърпежи ако можеш хелп?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    90

    Default

    Az prosto vidiah Moiata Alfa i tova beshe dostatchno)) Ne spah ciala nosh i niamah tarpenie da se metna v neia)))

  5. #5
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Пичове и при мен беше така - влюбване от пръв поглед.

    Реших през декември да сменям любимата си стара количка
    Викам на жената - абе жено, какво ще кажеш да си земнем едно Алфа Ромео? Разправям й, тези дето карат тази марка хич не са прости хора. В Италия полиция и карабинери само с такива коли джиткат по улиците и т.н и т.н Тя вика - "...не разбирам нищо от коли, прави каквото знаеш..." - Жени!!! К`во да ги правиш!? ама иначе за козметика ще тие изкормят портфеила...
    Обаче аз подходих малко мръсничко и не сгреших - Показвам й на жената една 156-ца на Цар Освободител до телевизията. После минаваме по ул. Малко Търново, там имаше друга в цвят хамелеон... ЛЕЛЕЕЕ онази жена кат` се влюби та от пръв поглед. Бъзикам я после жената, абе скъпа що не си вземем едно ауди В 4-ка, ще ни излезе на половина на 156-цата? Тази жена като подскочи, като се разпени, па ми вика: Или Алфа-та или нищо Добре, че бухалката ми беше тогава в гаража, иначе ме чакаха фрактури по главата и тялото, едвам се отървах...
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #6

    Default :)

    Kris - човече ако е толко изгнила колкото моята няма да минеш никак тънко. На мене нали ви казвам ,че баща ми ми я прави - "от любов" към алфите та той е доста добър и съм много доволен. Колата стана невероятно добре(това си беше реставриране). Но за съжаление не мога да ти предложа никои който да има нерви да за ти я направи добре, защтото като се кърпи Алфа Ромео 33 до 1989г. в един момент теникиджията откача и почва да перка отгоре отгоре.Баща ми принципно ако е свободен кърпи коли ,но се съмнявам ,че ще се съгласи да оправя още една "33" (поне не и тая година- докато не му отмине споменът).Съвет от мене: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО измажи колата със сребърен феролит, боди 910.

    п.с. прати ми пощата ти и ще ти пратя снимки на колата в "изгнилото състояние" да видиш за какви "липси" говориме dy@bissano.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •