Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: 156 1.9 жтд грее

  1. #16
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Колега извинявай че ти ползвам темата, но имам сходен проблем.

    Имам малко тъп въпрос - и при мен ли е с 2 скорости вентилатора и ако да кога трябва да включва първата скорост (става въпрос за колата от подписа). Когато я взех загряваше до 90 градуса максимум. Сега когато се затопли и съм в задръстванията минава 90 и първия път много се изкорках. На магистралата когато карам с около 130 държи под 90 градуса, на междуградско с 90-100 км/ч също.

    EDIT: Забравих да спомена, че съм сменял термостата преди по-малко от месец
    Last edited by DarkKnight; 08-04-2010 at 08:43.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #17
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Точно ако е глава е въпрос на време да се издуха тотално и затова казвам че по скоро е радиатор.Радиатора е важно не само отвън да са чисти ламелите но и отвътре.Най добре нов радиатор той сигурно е оригиналния хем ще отхвърли варианта дали е радиатор.Ако я кара леко и се старае температурата не отива над 100градуса и нагоре със още каране ако е гарнитурата ще се издуха.

  3. #18
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега извинявай че ти ползвам темата, но имам сходен проблем.

    Имам малко тъп въпрос - и при мен ли е с 2 скорости вентилатора и ако да кога трябва да включва първата скорост (става въпрос за колата от подписа). Когато я взех загряваше до 90 градуса максимум. Сега когато се затопли и съм в задръстванията минава 90 и първия път много се изкорках. На магистралата когато карам с около 130 държи под 90 градуса, на междуградско с 90-100 км/ч също.

    EDIT: Забравих да спомена, че съм сменял термостата преди по-малко от месец
    Колега малко след 90 ти включва 1 степен демек 93 май беше,а това че като караш с по висока скорост и ти пада под 90 май е нормално,казвам май защото при много колеги е същото.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #19
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега извинявай че ти ползвам темата, но имам сходен проблем.

    Имам малко тъп въпрос - и при мен ли е с 2 скорости вентилатора и ако да кога трябва да включва първата скорост (става въпрос за колата от подписа). Когато я взех загряваше до 90 градуса максимум. Сега когато се затопли и съм в задръстванията минава 90 и първия път много се изкорках. На магистралата когато карам с около 130 държи под 90 градуса, на междуградско с 90-100 км/ч също.

    EDIT: Забравих да спомена, че съм сменял термостата преди по-малко от месец
    Да и при теб има две скорости.Първоначално ти е загрявала едвам до 90гр. , защото термостата ти е бил заминал.Сега ти държи температура както трябва.В задръствания е нормално да подминава 90гр. , а на извънградско да падне малко под 90.

  5. #20
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега малко след 90 ти включва 1 степен демек 93 май беше,а това че като караш с по висока скорост и ти пада под 90 май е нормално,казвам май защото при много колеги е същото.
    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Да и при теб има две скорости.Първоначално ти е загрявала едвам до 90гр. , защото термостата ти е бил заминал.Сега ти държи температура както трябва.В задръствания е нормално да подминава 90гр. , а на извънградско да падне малко под 90.
    Мерси много за бързия отговор. Значи да не се плаша

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •