Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: унив модификатор

  1. #1
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default унив модификатор

    някой да е пробвал това чудо на руската техническа мисъл - универсален модификатор

    на теория ми е ясно как и защо работи - интересува ме практически опит дали има някой
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    na praktika e sipesh slivova v dvigatelja shte ima sushtija efekt

    nai dobroto koeto sam slagal i naistina ima efekt e QMI - na SX6000

    po skupo , slaga se 20% ot masloto v dvigatelja , i shte vidish che sled 1500 km dvigateljat bachka po ravnomerno

    a i za info , beshe mu spukan kartera i sam karal malko bez malslo , i mai QMI to e spasilo rabotata
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    ...QMI - na SX6000...
    WP, знам за какво говориш. Аз преди имах Самара 1,5. На нея още като беше чисто нова и сипах това чудо. Наистина ефектът от него беше забележителен. Значи, тази бъзикня (куротресина ) ми свали разхода на гориво на дълъг път до 5,89 л/100 км пробег. При положение, че на магистралата ладата редовно си я карах на 5-та със 120-130 кмч. А на нормален хубав път под 100 почти не падах.
    На тубата на добавката пишеше, че ефектът от съставката е за 90-100 000 километра пробег напред (тогава търговското наименование на добавката беше NovoSlick2000 - като производителят беше точно QMI - някаква си Щатска фирма). Дефакто, според рекламата това беше най-хлъзгавата течност, която се е произвеждала някога. А иначе, си сменяш основното масло регулярно на 10-15 х.км пробег. Добавката, за 0,75 литра струваше приблизително на цената на 4 литра западно минерално масло (например Валволин, БП и т.н.)
    Отделно имаше добавка към маслото за скоростна кутия и диференциал - там се слагаше около 0,25 литра и това стигаше за целия живот на колата - поне така пишеше на упътването.

    На алфата ми засега не съм предприемал такива експерименти - за това не мога да говоря какви са ми впечатленията за алфов двигател.

    Спомням си обаче, че в нашият форум тази тема беше засягана вече. Някои колеги са на мнение, че качествените синтетични масла си имат достатъчно присадки и не е нужно да се набутваш с допълнителни пари за добавки към основното масло.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default УМ

    УМ, универсален модификатор действа на ДВГ с над 200000 км пробег. Повишава компресията с 2-3 атмосфери. Изпробвам съм я , действа ефективно.

    Има още една руска добавка за ДВГ, скоростни кутии, деференциали и лагери. Казва се ХАДО. 9мл струва 21-48 лв според това, къде ще се налее. И тя е много ефективна. За тези които се интересуват, ще им пиша по-късно сайт или телефони за връзка с предтсавителя за България.

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Mislja che Hristo 156 objasni podribno efketa na dobavkata
    QMI e shtaska firma , sega se botilira ot SX6000 germanija i za tova se vika QMI SX6000
    tja ne povishava kompresijata i .......
    tja pazo dvigateljat !!!
    no shtom i ti si dovolen ot neja zanchi e jasno che ne e njakva izmislica
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Mislja che Hristo 156 objasni podribno efketa na dobavkata
    QMI e shtaska firma , sega se botilira ot SX6000 germanija i za tova se vika QMI SX6000
    tja ne povishava kompresijata i .......
    tja pazo dvigateljat !!!
    no shtom i ti si dovolen ot neja zanchi e jasno che ne e njakva izmislica
    oba4e tezi QMi .. i podobni kato duralube, motor up.. gi izginiha oficialno ot USA pazara .... na vsi4kite tezi firmi produktite sa im na bazata na Ptfe .. (ako ne byrkam) ili t nar teflon ....samo 4e QMI se biqt v gyrdite 4e tehniq bil lek teflon a na drugite firmi ot tejkiq ... v interes na istinata za QMI znam 4e e dobra i raboti no ZA KOLI S GOLQM PROBEG S IZNOSEN DVIGATEL ..i s pomo6ta na QMI se dava vyzmojnost na kolata da se kara o6te 80 000 km ... toest da se udylji malko vremeto za remont .. bqh 4el nqkyde 4e teflonovoto pokritie koeto pokriva metalnite 4asti na dvg sled vreme zapo4va da ne srabotva sys tynkiq sloj maslo ...
    be edinstvenata firma dyrja6ta pravata za proizvodstvo na PTFE imenno himi4eskiq koncern DUPONT oficialno sa kazali sled otkritieto i testvaneto mu 4e TEFLONA NQMA PRILOJENIE PRI DVIGATELITE S VYTRE6NO GORENE.... taka 4e prilojenieto mu e ograni4eno ....
    offf opisah se .... i sori za latinicata ... ma 4ekam kredora

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    167

    Default

    az li4no sum go probval na edno audi 90coupe 2.3 136konia
    ta zna4i to ima6e problem s kompresiata na edinaia tsilindur be6e s po4ti edinitsa po malko ot drugite trepere6e mnogo gadno i pri palene na studeno se surde6e ta slojixme mu taia ruska 6turotiia i ima6e neveroiatno dobur efekt trepereneto namalia dosta a i zapo4na da pali po lesno za razxoda ni6to ne moga da kaja (ako niakoi e karal takova 6te me razbere) to si xar4i kato zmei
    155 2.0 traktor

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default

    Аз съм с универсален модификатор от 1-2 години(когато го рекламираха). Наистина ми хареса защото след като го сипах и минах малко километри мотора започна да работи и по - меко и по - спокойно от преди. Плашеха ме с проблеми с хидравличните клапани - "можело да блокират" пълни глупости - само започнаха да работят по - тихо. Дано само да неразбирам това за карането без масло- защото това е един от предпазните ефекти. А именно ако ти изтече маслото - безпроблемно придвижване на малко разстояние.........

  9. #9
    Guest

    Default

    И аз карам моята 33-ка с Универслаен Модификатор.Определено двигатея започна да работи доста по спокойно и тихо.За разхода на гориво нищо не мога да кажа защото не съм го засичал.

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Момчета тази тема беше пусната преди доста време. Има ли някой който може да добави нещо по нея ?
    Нови наблюдения, как се държи двигателя , разход и etc.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    УМ на Американския пазар е ОСЪДЕН!
    QMI SX6000 бившия Novoslick :thumb:
    Моя звяр 20 000 км вече и се кефи

    Разход около литър надолу, малко по добре звучи двигателя и създава впечатление че върви повече
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    УМ на Американския пазар е ОСЪДЕН!
    QMI SX6000 бившия Novoslick :thumb:
    Моя звяр 20 000 км вече и се кефи

    Разход около литър надолу, малко по добре звучи двигателя и създава впечатление че върви повече
    защо е осъден УМ?
    а тоя звяр на кое се кефи че не разбрах - на УМ или на QMI SX6000 ?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    За заблуда на потребителите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    За заблуда на потребителите
    като каза заблуда:
    http://www.vtr.org/maintain/oil-additives.html
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    аз пък видях в билла да се продава "течни вериги"!!!!!
    няква течност дето я мажеш по гумите и ела да видиш кво стаааа - нема хлъзгане .... басимамата кво ли не измислят
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •