Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: проблем с 145 1.6 Boxer 103 коня, гори много

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ако разхода наистина е такъв не е много добре пробвай първо да смениш бензиностанцията при мен така се оправиха нещата в началото сипвах само на Лукойл и ми харчеше 14-15 като спрях колата харчи 12 в града и то в Софийските задръствания
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Ако разхода наистина е такъв не е много добре пробвай първо да смениш бензиностанцията при мен така се оправиха нещата в началото сипвах само на Лукойл и ми харчеше 14-15 като спрях колата харчи 12 в града и то в Софийските задръствания
    А откъде зареждаш сега? Аз зареждам на петрол и все ми се струва че харчи много не че това е точно причината де, но все пак ...
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    ОМВ, ЕКО Елда или Дунев /шото ми е близко/ и съм доволен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Ами аз зареждам предимно в Шел и не мисля че е от това.И сега обаче въпреки че всички тестове показваха че е ок,ми направиха една центровка с няква специална техника на Bosch, и ся май е по-добре.Ама още не съм пробвал пълно/пълно.Ще видим кат пробвам,ама то иначе не са издържа.
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  5. #20
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Колега, на съвременните автомобили центровка не се прави.
    Друг е въпроса, че е трябвало да ти вземат за нещо парите.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #21
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    А бе колега така,ама да знаеш за ква техника става въпрос, такова нещо не бях виждал, и да ти кажа наистина има май подобрения,ама ще ви кажа по-късно.А тва с боша може и да не му се вика центровка ама имаше 30 кабела наръгани в колата ми един лаптоп праеше сичко. :P :P
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  7. #22
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Залагам на ламбда сонда
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #23
    започва да се пристрастява plamen petrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    gr.pleven
    Posts
    60

    Default

    Приятели,на мен ми даваше също голям разход.Оказа се,че като смених един датчик на блока-бил със съпротивление в него,имитирал е,че колата е загряла на студен старт,и ми качваше разхода.Смених го и всичко е ок.Цената му в Плевен е 27лв.
    145 1.6Boxer 8V-LPG

  9. #24
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    ОТЧАЯНА РАБОТА ХОРА. Вече не е човешко,вече минах на газ да карам,обаче разхода ми дойде точно 16,6 като това е за 80% извънградско и 20% градско, при каране с 150-160км. Ламбда сонда и датчици са проверени и са ок. Направо вече незнам каде да ида и ко да прая.То не се издържа.
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  10. #25
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by yo
    ОТЧАЯНА РАБОТА ХОРА. Вече не е човешко,вече минах на газ да карам,обаче разхода ми дойде точно 16,6 като това е за 80% извънградско и 20% градско, при каране с 150-160км. Ламбда сонда и датчици са проверени и са ок. Направо вече незнам каде да ида и ко да прая.То не се издържа.
    Всичкия тоя бензин къде отива Какво показва газанализатора когато колата е на бензин в сравнение със нормите за модела дай цифрите колега иначе може само да си плачем един на друг ама той бенза си заминава...

    п.с При скорост над 120 км/ч смятай +20% над нормалния разход
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  11. #26
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Ами ся след 4 дена съм на един сервиз дето ми го препоръчаха,да видим там кво ша тестват и ша напиша всичко.ама трябва да излезе нещо вече,щото то такава мистерия няма. (извън темата ама днеска викам чекаи си напълня газовата бутилка до горе на Шела в Шумен и бутилката ми е 40 л. и обикновено събира 34- 36 л. а тез днеска 44.ШШШШ викам ко праите ве,ебати налягането аз, ша ма взривите бе.Идиоти)
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  12. #27
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    100% те лъжат на газ колонката, веднъж са ми го правили тоя номер в 30 литрова бутилка ми вкараха 30.8 литра повиках веднага управителя и собственика на бензиностанцията и след като ги заплаших че ще напиша жалба до комисията за защита на потребителите ми се извиниха /мошеници/ и ми казаха че колонката била повредена и т.н. глупости, хубавото е че от тогава тая бутилка никога не е събирала повече от 26 литра
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #28
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Съгласен съм, че с количеството на горивата понякога стават измами. Прибавяме факта, че и самият измервателен уред не мери 100% точно. Затова си има допустими отклонения в измерването. Те не трябва да надвишават 1 %.
    И още - по документи, обема на бутилките ни се води някакво кръгло число, ама в действителност обема е малко по голям или малък.
    Има и още доста фактори от които зависи колко ще ни сипят.
    Случвало се е съдове за пропан бутан да ходят на експертизи и примерно 30-те литра по паспорт, да се окажат близо 31. Така че, малката разлика в количествата не бива да ни притеснява.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #29
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Така е съгласен съм ако я обърнеш с отвора отгоре и да я налееш, обаче отвора и изравнителя стоят под ъгъл /мисля между 45 и 51 градуса спрямо хоризонталата/ и втечненият газ достигайки до това ниво задейства предпазен клапан /пак нянакъв ЕвРоклапан май го водеха - баси всичко ни е ЕВРО, само заплатите не са / та за това повечето бутилки събирам между 80 и 90 % от посоченитят от производителят обем, при мен едната кола при посочен от производителя обем 25 литра побира 22-23, а другата при 30 литра хваща 26-27 максимум, изключая случаите с мошенници-колонки.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Плевен
    Posts
    17

    Default ПРОБЛЕМ С VIN КОДА

    НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА КАЖЕ ЗАЩО ПРИ ВЪВЕЖДАНЕ ЗА ПРОВЕРКА НА VIN КОДА НЕ ДАВА НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ
    alfa romeo 146 1.6i 103c

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •