Results 1 to 10 of 10

Thread: Много шум в купето, след като ми правиха колата в един много як сервиз ...

  1. #1
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default Много шум в купето, след като ми правиха колата в един много як сервиз ...

    Та значи след като ми правиха колата в един много як сервиз 1 месец след това ми падна двигателя , ( има хора запознати със случая ) това става преди около 6-7 месеца.
    От тогава имам чувството че двигателя ще влезе при мен в купето. Чува се адски силно от към педалите самия двигател, гледах я и не виждам от къде може да е това.

    Има ли някой с такива шумове или съм само аз.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #2
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Мале колега ... на какви майстори си попаднал ! Да не би да са ти махнали оригиналната шумоизолация ? Звука на двигателя както преди ли е
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  3. #3
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    и моята си е доста шумна в сравнение с 166 като се има впредвид че отвън моят мотор не се чува заради ръмженето на 166 и тракането но вътре оная е супер грам звук не се чува а моята ужасТ незнам на какво се дължи даже се замислям да свалям корите на вратите и да слагам изолация и на тавана и на пода ама ще видим какво ще измисля
    156 1,9JTD 2000

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    166 цата е по убешумена по принцип повозете и двете .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Та значи след като ми правиха колата в един много як сервиз 1 месец след това ми падна двигателя , ( има хора запознати със случая ) това става преди около 6-7 месеца.
    От тогава имам чувството че двигателя ще влезе при мен в купето. Чува се адски силно от към педалите самия двигател, гледах я и не виждам от къде може да е това.

    Има ли някой с такива шумове или съм само аз.....
    Малее колега, искрено ти съчувствам. Такива набедени майстори трябва да се разстрелват на място! Не е нормално да ти шуми така. Проблемите може да са от махната шумоизолация в двигателния отсек или скапани тампони. На двигателя тампоните задължително трябва да са оригинални, защото иначе водят именно до подобни проблеми.

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    и моята си е доста шумна в сравнение с 166 като се има впредвид че отвън моят мотор не се чува заради ръмженето на 166 и тракането но вътре оная е супер грам звук не се чува а моята ужасТ незнам на какво се дължи даже се замислям да свалям корите на вратите и да слагам изолация и на тавана и на пода ама ще видим какво ще измисля
    Колега, не забравяй, че това е дизел все пак и то първо поколение комън рейл, който си е доста тракащ. 156-та далеч не е от най-добре обезшумените коли и с най-добре измисленото окачване на двигателя (като ефективност на тампоните) и като добавиш и не особено кроткия JTD мотор и нещата се нареждат. Това е парадокса при 156, че отвън колата е по-тиха отколкото вътре (докато при немските аналози е точно обратното). Все пак за да е в приемливи граници шума и да не те дразни толкова, тампоните трябва да са нови и оригинални - най-вече този на скоростната кутия, защото той най-силно предава вибрациите вътре в купето. А аналогията със 166 изобщо не е уместна, защото там в това отношение нещата са доста по-напред. Ти влез в една 159 jtdm, да видиш пък там за какво става дума - по-тиха и от бензиновите 156-ци, ама това вече са дизелови мотори за коли, а не за трактори.
    Last edited by AlfaMan; 03-04-2010 at 18:35. Reason: правописни грешки
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6

    Default

    Сори че правя отклонение, ама ми е любопитно какво точно е да ти падне двигателя....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Еми карам си ....... и от една малка уличка се включвам в главния път. Понеже зад мен имаше коли и дадох газ...... Точно след 2 секунди се чу ХЪРРР.... и колата спря. Аз си помислих че е скоростната кутия, защото не можеше да включва на 1-ва.

    Както и да е дръпнахме я до едно сервизче ( то не бяха шумове вътре пукане, тракане ... ). Като я погледнахме от долу щях да припадна. Отзад има едно рамо което свързва двигателя и задния тампон. То е било хванато само с един не добре стегнат болт и се е счупило. Скоростната кутия беше отцепена близо 2 пръста от двигателя ( видях само един болт от долу който се е счупил ), другите липсваха.

    Полуоските бяха се измъкнали от ск. кутия ( за това е спряла ), а външните карета бяха опряли в болтовете на носачите.

    От там 3 нови тампона, малко аргон ...... и така...
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  8. #8
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Еми карам си ....... и от една малка уличка се включвам в главния път. Понеже зад мен имаше коли и дадох газ...... Точно след 2 секунди се чу ХЪРРР.... и колата спря. Аз си помислих че е скоростната кутия, защото не можеше да включва на 1-ва.

    Както и да е дръпнахме я до едно сервизче ( то не бяха шумове вътре пукане, тракане ... ). Като я погледнахме от долу щях да припадна. Отзад има едно рамо което свързва двигателя и задния тампон. То е било хванато само с един не добре стегнат болт и се е счупило. Скоростната кутия беше отцепена близо 2 пръста от двигателя ( видях само един болт от долу който се е счупил ), другите липсваха.

    Полуоските бяха се измъкнали от ск. кутия ( за това е спряла ), а външните карета бяха опряли в болтовете на носачите.

    От там 3 нови тампона, малко аргон ...... и така...
    Колега, виждам, че си от Бургас, вземи сподели в кой сервиз така качествено ти ремонтираха колата.
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Като я погледнахме от долу щях да припадна.
    Ако ще те успокой тва, все пак можеше и по зле да е....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Колега,наистина,кажи наистина кой е сервиза.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •