Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Положение на стрелка на температурата

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    А колко вярно я мери това чудо за 10 лв. струва ли си заниманието?
    Дава грешка макс 1-2 градуса, което за нашите цели е повече от перфектно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    някоя от скоростите на перката ти не работи!Не е много нормална тази температура Според мен по-вероятно е бързите да са ти заминали.Датчика на бързите се намира от лявата страна на перката,като си застанал пред колата.Резисторчето за бавните пък се намира под този датчик При мен проблеми с оборотите ми е правил и един силов бушон,който се намира над акомулатора.Те са два силови(поне при мен е така) единия е за цялата система(спира ми тока в цялата кола и за това така мисля) и другия е този,който ми правеше проблеми-беше се разтопил и ми бяха изчезнали и двете степени.Трябва едно по едно да сменяш и то ще си проличи Може и датчика,който се намира на радиатора и дава сигнал на перката да включва на определена темп. да се е развалил.Той пък се намира до интеркулера...Успех!

    Принципно,когато включва бавната степен се чува едно реленце а бързите се усещат,чуват,колата променя леко оборотите дори Ослушвай се.Сега е топло,карай със свален джам и слушай дали ще чуеш перката Слизай по светофарите и наблюдавай какви ги върши колата

    Провери си нивото на охладителната течност когато намалее прекалено много пак почва да се шашка системата.Термостата също може да е заминал....когато е загряла много слез и пипай маркучите,трябва да са топли всичките.Ако се сетя още нещо ще допълня
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Така значи установих че на въпросния резистор едната клема беше скъсана и кабела висеше.
    Може ли да го дам накъсо кабела и да ми се включва направо бързата понеже незнам кога ще го сменя.

    За какво служи този датчик на бързите дето си написал? Видях я кутийката над резистора обаче нещо неможах да я отворя. В нея реле ли има или друго?


    Някой може ли да ми разясни защо двигателя 1.9 ТД има 3 датчика на термостата
    [IMG]file:///C:/Users/Niki/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Niki/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG]
    Last edited by infineon; 27-04-2010 at 18:15.

  4. #19
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Така значи установих че на въпросния резистор едната клема беше скъсана и кабела висеше.
    Може ли да го дам накъсо кабела и да ми се включва направо бързата понеже незнам кога ще го сменя.

    За какво служи този датчик на бързите дето си написал? Видях я кутийката над резистора обаче нещо неможах да я отворя. В нея реле ли има или друго?


    Някой може ли да ми разясни защо двигателя 1.9 ТД има 3 датчика на термостата
    [IMG]file:///C:/Users/Niki/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Niki/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG]
    Колега, резистора не е скъп, от порядъка на 20лв е, а и много лесно се сменя, държи се на 2 болтчета доколкото си спомням. Съветвам те да го смениш за да не си причиниш по-големи неприятности.
    Относно термостата -да, 3 датчика са. Единия изключва климатика при опасност от прегряване, втория е за аванса при студено палене и студен двигател, а третия мисля, че подаваше на помпата температурата на охладителната течност и коригира подаването на гориво...ако греша да ме поправи някой

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    28

    Default

    Вижте при мен как е. Това е след сменен резистор, че не пускаше 1-ва степен. Преди да го сменя държеше такива температури, сега пак. Като загася двигателя и веднага го запаля пак , заковава на 90гр.?! Форсирам я , и си седи пак там. Ако включва климатика веднага след въпросното запалване , температурата се качва на тази от снимката за секунди... Евентуално термостата ли е виновен според вас?
    Между другото на температурата от снимката не чувам 2-ра скорост, което според мен е логично да стане. 2-ра се включва само при включен климатик.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-08-30 18.23.54.jpg  
    145 1.6 T.S. 99'

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •