Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Положение на стрелка на температурата

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default Положение на стрелка на температурата

    Нормално ли е колата ми за 10 км спокойно каране да вдига едвам до 80 градуса, а като постои половин час в задръстване и се вдига до бялата чертичка където е стрелката и като се пусне перката слиза 1 мм надолу?


  2. #2

    Default

    Да
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Значи да не се притеснявам? Това деление дето е в момента стрелката на колко градуса отговаря? Не е ли чак към 100?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Нормално ли е колата ми за 10 км спокойно каране да вдига едвам до 80 градуса, а като постои половин час в задръстване и се вдига до бялата чертичка където е стрелката и като се пусне перката слиза 1 мм надолу?

    Абсолютно нормално си е!
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега чини ми се да не ти работи първа степен на перката... на моята 146 ТД заковава на 90 и не мърда от там независимо дали е в движение или в задръстване.

    Едит: уф пропуснах това с 80 те - май и термостата плаче за проверка.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това деление по мое мнение е 90 градуса!
    Относно показанието нормално е. Има го и момента, уреда да не отговаря напълно точно на темп. на двг (при мен на първото деление на алфичката отговаря на 67 градуса, а не на 50), и показанието, което отчита като е добре загряла по уред е под 90, но го тествах и замерих и е точно 90). Карай щом качваш 90 градуса си чук. При доста коли стой и не мърда от 90, но и при мн играе. При италианките информацита се обновява на няколко сек и няма проблем показанието да се мени.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Колега чини ми се да не ти работи първа степен на перката... на моята 146 ТД заковава на 90 и не мърда от там независимо дали е в движение или в задръстване.

    Едит: уф пропуснах това с 80 те - май и термостата плаче за проверка.
    +1
    Според мен логиката е тази черта да индикира 100 градуса и не мисля че е нормално да стига до такава температура. Както те е посъветвал колегата - започни от проверка на резистора. При мен беше същата ситуация и се оказа, че проблемацията е в него. Успех

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    На таблото се показва моментна темп.на двг, измерва с на всеки няколко секунди, и варира с няколко градуса, а на таблото ако работи термостата а датчика не работи правилно може да има отклонение.

    Алфа използва по различен начин на представяне на температурата в сравнение т.е. да Opel, Audi, VW.
    Разликата е, че в действителност температурата винаги върви нагоре и, защото има един термостат (на всички автомобили!), който се отваря, когато охладителната система достига определена температура като 90dgr.
    Когато термостата отвори, se охлажда от 90 to 70-75dgr.
    Алфа показва, това незабавно от температурният показател докато, много други автомобили измерват средната температура, която отиват нагоре и надолу много бавно и със сигурност няма да се показват измененита както при Алфа.

    Така е и при мен, не стой стрелката, а варира показанието в нормите.

    източници: http://www.alfa156.net/

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Нормално ли е колата ми за 10 км спокойно каране да вдига едвам до 80 градуса, а като постои половин час в задръстване и се вдига до бялата чертичка където е стрелката и като се пусне перката слиза 1 мм надолу?


    Това боксер ли е?Моята стои в същите граници
    МЕТАН

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by bocko View Post
    Това боксер ли е?Моята стои в същите граници
    Не е боксер, колата ми е 1.9 ТД .
    При каране по магистрала повече от 80 градуса не вдигна, а перката въобще не я чувам кога се включва.
    Къде се намира този резистор за първата степен?

    Нали това че вдига толкова не е от проблем в мотора?

  11. #11
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Не е боксер, колата ми е 1.9 ТД .
    При каране по магистрала повече от 80 градуса не вдигна, а перката въобще не я чувам кога се включва.
    Къде се намира този резистор за първата степен?

    Нали това че вдига толкова не е от проблем в мотора?
    Първо виж какво е дереджето на резистора пък после ще го мислиш ако е наред всичко. Като вдигнеш капака и застанеш срещу колата, поглеждаш надолу към "гърба" на водния радиатор, леко в ляво под перката ще видиш 2 кабела закачени към резистора. Самия той се държи на 2 винтчета, лесно се сваля.

  12. #12
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Не е боксер, колата ми е 1.9 ТД .
    При каране по магистрала повече от 80 градуса не вдигна, а перката въобще не я чувам кога се включва.
    Къде се намира този резистор за първата степен?

    Нали това че вдига толкова не е от проблем в мотора?

    От шофьорската страна на радиатора е монтиран резистора.
    При каране на дълъг път колата се охлажда предимно от скоростта на въздуха. Най-вероятно не вдига повече от 80 защото термостата ти е частично отворен и винаги върти големия кръг. Другата опция е самия датчик на таблото да е дал фира... но ако е така това означава, че тия 110 дето ги виждаш в задръстване са бая повечко (притеснително) и трябва да видиш дали няма други проблеми по охладителната система.
    Ако е от първата степен - сменяш резистор и термостат и след 3 - 4 к.м. ще се заковава на 90 и няма да помръдва от там.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    А не е ли най-лесно първо да инвестира колосалната сума от 10 лв в един китайски млтицет дето мери и температура и да разбере какво наистина се случва?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Нормално ли е колата ми за 10 км спокойно каране да вдига едвам до 80 градуса, а като постои половин час в задръстване и се вдига до бялата чертичка където е стрелката и като се пусне перката слиза 1 мм надолу?
    Зиме, лете, на място или с 200км/ч системата чрез термостата и вентилатора с 2 степени трябва да държи температурата на водата около 90гр. Видимо "шаване " на стрелката говори за нередност, която може да прерасне в проблем. Колегите по-горе са ги поразяснили...
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  15. #15
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    А не е ли най-лесно първо да инвестира колосалната сума от 10 лв в един китайски млтицет дето мери и температура и да разбере какво наистина се случва?
    А колко вярно я мери това чудо за 10 лв. струва ли си заниманието?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •