Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Бояджия - предложения моля

  1. #1

    Default Бояджия - предложения моля

    Моля предложете бояджия за колата. Става въпрос за пребоядисване на две от вратите плюс предния капак.
    Боята е като тази:
    http://www.cars.bg/u16093
    Понеже проблемите са само драскотини и застраховката ги покрива се чудя дали да ходя при майстор предложен от застрахователя или да си намеря мой.
    Също бих искал да знам дали има вариант да се оправят само драскотините без пребоядисване на целия елемент.
    Благодаря!

  2. #2

    Default

    Ако кажеш и от къде си ще е супер
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Може само драскотините. Ако не са повредили боята се шлафа лака (събаря се) и се лакира целия детайл на ново. Ако е повредена и боята се ошкурва до ламарина мястото където е драскотината, прави се същата боя, китва се и се грундира, боядисва се само това място (прави се преливка) и после пак целия детайл с лак за да не си личи преливката.

    Всеки добър бояджия ще ти ги обесни тези неща най-добре и ще ти предложи най удачните варианти щом види точно какви са пораженията.

    П.П. и на мен ми престоят същите неща.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Знаех си че нещо съм забравил. София!
    oem, благодаря за мнението. Много на място и полезно.
    А как стои въпроса със застрахователите, знаете ли? Идеята е че имам още няколко забележки по боята на елементи, за които не съм им сигнализирал, но бих желал да ги оправя като търся възможност бояджията евентуално да ми оправи всичките само на частично боядисване на проблемното място и след това да ми даде фактура за цената, описано като боядисване само на вратите. Така аз получавам колата в добро състояние, бояджията си взима парите и застрахователите плащат колкото за двете врати само. Всички ще са щастливи и ще скачат от радост..
    Само на теория разбира се. Кажете дали е възможно.

    едит:
    Питам за бояджия конкретно, защото преди да си я взема, гледах друг автомобил, който беше боядисван пак частично и беше отвратително изпълнение. Боята не само не съвпадаше със заобикалящата я на елемента, но и не съвпадаше с останалата на целия автомобил. Затова искам да се обърна към доказани бояджии.
    Last edited by Value; 30-03-2010 at 14:54.

  5. #5
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Rock 'n' Roll сервиз. Това е твоето място. На Симеоновско шосе се намира, преди околовръстното ако идваш от семинарията. Имам лични впечатления от този сервиз и съм много доволен. Във форума ако се разтърсиш има още много други хора, които са доволни от бояджиите там. Само имай предвид, че това с преливането си е до умения на майстора и е сложна процедура. Дори и най-добрия ако сбърка (а това си е човешко) ще си личи. Ако боята също има дори минимален тон разминаване ще седи като петно мястото. Аз ти предлагам цялостно боядисване на засегнатите детайли.
    А застахователите ако са поели отговорност само за лява врата да речем пък ти направиш и дясната....гориш с една врата. Те ще покрият това, което са огледали и описали. Ако искаш да правиш и друго ходи да го опишат и него и тогава чак действай.
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен ми направиха пластмасовия праг с преливане. Бях го ударил в един камак и се беше напукала боята. Преляха го само и целиа с лак и не си личи нищо. Ама от никъде. И майстора дето я прави е един гаражен майстор колега на баща ми в ЖП-то дето ей така между другото боядисва коли от време на време в един гараж.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default И аз !!!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На мен ми направиха пластмасовия праг с преливане. Бях го ударил в един камак и се беше напукала боята. Преляха го само и целиа с лак и не си личи нищо. Ама от никъде. И майстора дето я прави е един гаражен майстор колега на баща ми в ЖП-то дето ей така между другото боядисва коли от време на време в един гараж.
    Сори, че използвам темата!
    Каква е възможността и аз да се възползвам за предната броня има удари от камъчета, а имам и боя? Много ми стана!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега да използвам темата ти: Момчета, когато взех колата имаше удрано на тавана, не се вижда, но аз си го знам, и не е проблем да го изпиша по каско, чудех се дали има нещо по-усобено там, мисля се махат и уплътненията на прозорците (декоративните)...
    Last edited by rusiq86; 30-03-2010 at 20:00.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Value View Post
    Знаех си че нещо съм забравил. София!
    oem, благодаря за мнението. Много на място и полезно.
    А как стои въпроса със застрахователите, знаете ли? Идеята е че имам още няколко забележки по боята на елементи, за които не съм им сигнализирал, но бих желал да ги оправя като търся възможност бояджията евентуално да ми оправи всичките само на частично боядисване на проблемното място и след това да ми даде фактура за цената, описано като боядисване само на вратите. Така аз получавам колата в добро състояние, бояджията си взима парите и застрахователите плащат колкото за двете врати само. Всички ще са щастливи и ще скачат от радост..
    Само на теория разбира се. Кажете дали е възможно.

    едит:
    Питам за бояджия конкретно, защото преди да си я взема, гледах друг автомобил, който беше боядисван пак частично и беше отвратително изпълнение. Боята не само не съвпадаше със заобикалящата я на елемента, но и не съвпадаше с останалата на целия автомобил. Затова искам да се обърна към доказани бояджии.

    При нас има един много добър майстор, човека взима повечко парички обаче прави нещата наистина по европейски и няма вариант да има оплаквния, а той по-принцип работи и със застрахователни компании и може директно каското да ти покрие ремонта! Гарантирам лично за човека, боята си се изпича в камера и всичко си е ток при него!

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Rock 'n' Roll сервиз. Това е твоето място. На Симеоновско шосе се намира, преди околовръстното ако идваш от семинарията. Имам лични впечатления от този сервиз и съм много доволен. Във форума ако се разтърсиш има още много други хора, които са доволни от бояджиите там. Само имай предвид, че това с преливането си е до умения на майстора и е сложна процедура. Дори и най-добрия ако сбърка (а това си е човешко) ще си личи. Ако боята също има дори минимален тон разминаване ще седи като петно мястото. Аз ти предлагам цялостно боядисване на засегнатите детайли.
    А застахователите ако са поели отговорност само за лява врата да речем пък ти направиш и дясната....гориш с една врата. Те ще покрият това, което са огледали и описали. Ако искаш да правиш и друго ходи да го опишат и него и тогава чак действай.
    + още един доволен
    Преди 2 седмици я боядисваха почти цялата - дребни драскотини и мога да кажа, че стана супер!
    Дори имах няколко детайла, които бяха правени в АИ преди това, където след 3-4 месеца боята се беше залюпила ... сега е по-добре от преди, въпреки че е на 3 год.

  11. #11
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Как са там цените за детайл и за цялостно боядисване.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #12
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    За цялостно не съм питал. На мен за 2 детайла ми взеха 200, което се връзва по 100 на детайл. Аз навсякъде където кажа за детайл и всеки ми скача с цена от по 150 на детайл. Но все пак трябва майстора да си я види колата преди да ти каже някаква конкретна цена. Всичко си зависи от работата и материалите, така че най-точни цени само на място.
    The greatest of all scientific hobbies!

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    И тук е така цената на детайл варира между 120-150 лв, като това включва китче ако се налага. Демек ако си намериш читав майстор за боя само за 100 на детайл е добра цена.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Дам,така е моя майстор също взима около 120-150лв на детайл,но събирам инфо и за други бояджии.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #15
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Сега помня, че в rock 'n' roll-a бях питал за предния капак само и за него ми бяха казали 120. Това същия човек, който ми я боядиса за по 100 на детайл. Та явно си зависи и от големината на детайла.
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •