Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с оборотите на 164 ТС 90 г

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default Проблем с оборотите на 164 ТС 90 г

    Здравейте колеги, от две години карам Алфа 164 туинс парк 2.0 90 година и съм от Пловдив. Карам я без проблеми до сега. Е случвало се е да изкочи нещо дребно, но за моя проблем не намерих нищо конкретно от търсачката и изчетох сумати материал. Колата взе сама да се форсира и да гасне без да има никакви проблеми с запалването. Това го прави независимо дали е топла или студена и дали е на скорост или не. След сума ти четене из форума реших да ида на диагностика и понеже съм от Пловдив реших че бош е реномирана фирма та я закарах на диогностика в бош сервиз на Скобелева майка. Зачаках си диагностиката но минаха два часа и ми казаха че май няма да е само зачистване на датчиците та се разходих. Обадиха се и казаха че са намерили проблема - изгоряла бобина 130 лева. Викам добре щом ще реши проблема действайте. Смениха я качи се собственика с мен да покарам и той взе да ми обяснява, че и свещите вече са ми за смяна, но за сега върви колата. Покарах няма и половин ден няколко кръстовища и почна отново същото. Върнах се и тогава ми казаха че трябвало да се смени задната част на едното делко, щото били износени палците и там където влизало делкото във вала бил разбит и вала към 300 лева за смяна на вал. Охо викам аз за тоя ремонт взех заем ся ново. Питам го какво можем да направим и той вика да изключим едното делко че се разминавали дъгите с повече от седем градуса. Изключил вика здравото делко и оставил разбитото. Изключил и новата бобина дето не мога да разбера дали е нова, щото като излязох втория път от сервиза колата спря да пали както трябва, а до тогава не съм имал никога проблеми с паленето. Интересно че след като изключи едното делко колата взе да мърка и не губа никаква мощност. Питох го ще се отрази ли на разход на гориво, мощност - вика не та ся върви. Но ме жегва нещо от вътре, що спря новата бобина? Знае ли къде е проблема? Когато го попитах какво ще правим с бобината след като не решава проблема - ми вика ще седи за резервни части , все едно отидох да си купя резервни части. Помогнете колеги кажете от какво може да е проблема, четох нещо за датчих на Хол който бил под десния калник и ако е намаслен може да прави проблеми, същи и за дроселите четох. Иначе за МПХ го питах каза че са го чистили не е от него пък и на едно делко колата работи мъркащо хубаво от вътре не мога да я чуя. Стархувам се че така натоварвам нещо и ще изплющи я свещ я кабел я нещо друго. Тоя ми обясни че втората искра била за по добро изгаряне , тоест за екологията , а не че се отразява нещо мотора . Помогнете колеги имате ли идея какво може да е и какво да правя с бобината? Старата вика че я хвърлил ма като е изключил новата и ми прави проблеми с паленето може и някоя дефектна да си е изписал ? Колкото до дебитомера, нали ако е от него ще имам проблем и когато съм с едно делко....
    Last edited by ufo777; 18-03-2010 at 22:05.

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не съм си правил експеримент да си спирам едната бобина, ама съм чувал, че колата не върви толкова добре. Все пак това не е новият туин спарк с една централно разположена свещ. Иди при друг някой майстор, който знае какво да прави.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Колега благодаря за съвета, но ако тръгна да обикалям от майстор на майстор нали се сещаш , че ще е по добре да си купя нова кола. Като гледам как се работи - смени ся тва, а проблема седи, ми дай ся другото да сменим, а проблема седи. И като сменяш - ау какво чудо колата е стара и е цялата за смяна. Иначе с едно делко върви добре. Дори вътре в купето не мога да чуя двигателя като изключа скоростта, но не е редно да е така. Освен това ми прави впечатление че просто при завъртане на ключа за старт на мотора - старта е някак по плавен и тих. Друго което ми направи впечатление е, че при стартиране с ключа преди оборотомера ми показваше какво прави мотора при старт на мотора, тоест скача към 4000 оборота играе докато запали, но сега докато паля не мърда, а като запаля се държи чудесно. Не ми е толкова до оборотомера, колкото до проблема който описах в началото. Помагайте моля.
    Last edited by ufo777; 19-03-2010 at 18:33.

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ufo777 View Post
    Колега благодаря за съвета, но ако тръгна да обикалям от майстор на майстор нали се сещаш , че ще е по добре да си купя нова кола. Като гледам как се работи - смени ся тва, а проблема седи, ми дай ся другото да сменим, а проблема седи. И като сменяш - ау какво чудо колата е стара и е цялата за смяна. Иначе с едно делко върви добре. Дори вътре в купето не мога да чуя двигателя като изключа скоростта, но не е редно да е така. Освен това ми прави впечатление че просто при завъртане на ключа за старт на мотора - старта е някак по плавен и тих. Друго което ми направи впечатление е, че при стартиране с ключа преди оборотомера ми показваше какво прави мотора при старт на мотора, тоест скача към 4000 оборота играе докато запали, но сега докато паля не мърда, а като запаля се държи чудесно. Не ми е толкова до оборотомера, колкото до проблема който описах в началото. Помагайте моля.
    Честно смени майстора .
    Пловдив - София не е много закарай я на Бобо и ще имаш кола в движение без да си купуваш резервни части .
    Мойта и тя е с делката та да ти споделя впечатления със 2 и с 1 делко .
    С едно делко колата не работи като хората и няма пълноценно изгаряне . Имал съм до тук изгоряла бобина - колата не е като с две здрави бобини , имал съм счупен палец - колата е спъната не е като с два и се усеща как е по-спъната и мудна .
    На БОШ специалиста му кажи след като не е виждал 8v T.S. да не приказва врели некипели .

    А проблема ти със скачащите обороти може да е от много работи включително и дебитомер . Така задочно през форума няма да се намери решеието . Ще ти трябва човек който е виждал Алфа . Хората виждали Алфа са в София и в техническия раздел на форума .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Веднъж в Бош сервиза в Дупница отидохме с една 75 1.8IE за кабели да търсим.Достатъчно беше първото изречение на инженера-"боксер ли е?"! Там са идиоти
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Честно смени майстора .
    Пловдив - София не е много закарай я на Бобо и ще имаш кола в движение без да си купуваш резервни части .
    Мойта и тя е с делката та да ти споделя впечатления със 2 и с 1 делко .
    С едно делко колата не работи като хората и няма пълноценно изгаряне . Имал съм до тук изгоряла бобина - колата не е като с две здрави бобини , имал съм счупен палец - колата е спъната не е като с два и се усеща как е по-спъната и мудна .
    На БОШ специалиста му кажи след като не е виждал 8v T.S. да не приказва врели некипели .

    А проблема ти със скачащите обороти може да е от много работи включително и дебитомер . Така задочно през форума няма да се намери решеието . Ще ти трябва човек който е виждал Алфа . Хората виждали Алфа са в София и в техническия раздел на форума .

    Колега ако е дебитомера няма ли да го прави с едното делко също? Много ми се иска да ида в София щом там има разбиращи майстори, но това са допълнителни средства с които не разполагам за съжаление. Иначе нали ти казвам с едното делко почти няма разлика - единственото което контатирах е че наистина колата е леко по мудна - тоест преди я карах икономично не съм дигал повече от 2000 оборота и сменям скоростта, сега за да я карам така трябва да ръчкам скоростите като луд, но ако я сменям на 3000 оборота проблем няма само дето качва разхода вече на 12 13 а това вече е лошо. Няма начин да се ходи при друг майстор, защото като гледам как работят колегите пак повтарям смени ся тва а поблема седи смени онова - а проблема седи, и накрая я колата стара купи си нова. А корабчето си го харесвам иначе запазенко е и дота време вече две години не ми е правило мизерии. Ако се работи така със смяна ми то да взема да си купя всички части и да си ги сменям една по една току виж съм стигнал до проблема. Някой ще ми каже ли тази кола има ли датчик на Хол наистина и какво представлява той? Седял под десния калник някъде.




    ---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:06 ----------



    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Веднъж в Бош сервиза в Дупница отидохме с една 75 1.8IE за кабели да търсим.Достатъчно беше първото изречение на инженера-"боксер ли е?"! Там са идиоти
    ---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

    Ми колега няма как. Благодаря за споделеното, но вече си има комисия за защита на потребителите, а и можеш да направиш рекламация на услугата, тоест да ти върнат всички пари и да ти възтановят колата до предишното състояния - плюс гаранцията която трябва да ти дадат, в противен случай взимай им разрешителното със съд по добре е от колкото да има хиляди сервизи в които отиваш и вместо да ти свършат работа за която съответно да си платиш, да се чудат как да те удерат или ощипят. Като не разбират - да сменят професията, но това вече е друга тема - манталитета ние разбираме от всичко без да учим ..... Само, че вече сме в Европа и имаме права просто трябва да си ги търсим
    Last edited by ufo777; 20-03-2010 at 18:12.

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, датчикът на хол чете от шайбата на ремъците за алтернатор, хидравлика и т.н. на коляновия вал, но не вярвам проблемът да ти е от него, защото той дава информация и на двете делка, изобщо на цялата електроника за положението на коляновия вал. По скоро проблемът ти е от дебитомер или ламбда сонда, като второто важи само, ако я караш на бензин(ако я караш на аз няма как да ти мени оборотите от ламбда сонда освен при някой газови инжекциони, но не вярвам да си с такъв). Друг вариянт е да е натрупал грешки компютъра и по тази причина от време на време да дава отклонение в подаването на гориво. Може да е и да речем и от бензинов регулатор дори. Трябва си кадърна диагностика, за да се разбере проблема, иначе тук само ще си гадаем. Консултирай се в общ технически раздел с други колеги от Пловдив къде правят качествена диагностика там.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    По скоро проблемът ти е от дебитомер или ламбда сонда, като второто важи само, ако я караш на бензин(ако я караш на аз няма как да ти мени оборотите от ламбда сонда освен при някой газови инжекциони, но не вярвам да си с такъв). Друг вариянт е да е натрупал грешки компютъра и по тази причина от време на време да дава отклонение в подаването на гориво. Може да е и да речем и от бензинов регулатор дори. Трябва си кадърна диагностика, за да се разбере проблема, иначе тук само ще си гадаем. Консултирай се в общ технически раздел с други колеги от Пловдив къде правят качествена диагностика там.
    @Da_Fuse
    Няма ламбда сонда 164-ката от 90-а година .
    Мотора е почти 1 към 1 с този от Алфа 75 2.0 T.S. така , че проблемите му са като във вашите коли .
    И аз си мисля за дебитомер ,че може да му е проблема защото съм имал ядове с него и отчитанията му ..
    Затова го засилих да бяга до София защото повечето като видят 164-ка в сервизите и си мислят ,че е като останалите алфи а до 93та моторите са си от Алфа 75 .
    За T.S. само говорим .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Добре де всички с тоя дебитомер, колата я карам само на бензин, нали ви казвам, че няма проблем когато е с едно делко. Няма ли ако е дебитомера проблема да остане дори и с едно делко?

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Грешката за сондата е моя, извинявам се за което!
    Колкото до дебитомера, колега, по принцип си прав, че неможе да има влияние след като нещата са добре с откачена бубина, но кола няма как да се форсира сама от повреда по единия чифт свещи, може там да си има друг проблем. Най-добре си е читава диагностика. Може да е някой датчик, чиято букса да са ти почистили и сега да е ок. Ти пробва ли пак да си включиш и втората бубина и да видиш дали нещата все още са зле?
    Last edited by Da_Fuse; 22-03-2010 at 01:33.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Грешката за сондата е моя, извинявам се за което!
    Колкото до дебитомера, колега, по принцип си прав, че неможе да има влияние след като нещата са добре с откачена бубина, но кола няма как да се форсира сама от повреда по единия чифт свещи, може там да си има друг проблем. Най-добре си е читава диагностика. Може да е някой датчик, чиято букса да са ти почистили и сега да е ок. Ти пробва ли пак да си включиш и втората бубина и да видиш дали нещата все още са зле?
    Не не съм пробвал, въпреки, че мога , но това не е мой проблем, а на сервиза. Притеснявам се, че ако я пусна ще спре да пали. Забелязах, че е базикната нещо, щото взе да гори по 16 17 на градско. Две години я карам и никога не ми е горяла повече от 9 10 при умерено каране. Иначе в бош ми върнаха парите за диагностиката и за сложената част и за труда, но това все още не е повод да се радвам, защото не знам какво са омазали. Дайте съвет къде да ида на диагностика в Пловдив?!? Помощщщщщщ
    ПАЗЕТЕ АЛФИТЕ СИ ОТ ДИАГНОСТИКА В БОШ !!!
    Last edited by ufo777; 23-03-2010 at 12:53.

  12. #12
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    ела на някоя от срещите в неделя на пловдив стадиона
    от 16 часа да ти обясня
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default По дълбок проблем

    Колеги помагайте. Къде в Пловдив има свестен сервиз за моята кола? Ония от сервиза дето ми смениха бобината ми върнаха парите за часта , труда, и за диагностиката, обаче колата ми имаше много хубава возия. В тоя сервиз им казах просто да видят що свети датчика на накладката, не стига че не направиха нищо по него, но ми казаха и че вътрешните ми кормилни щанги са разбити. Не съм усещал никакво тресене по волана и не съм имал проблеми с возията, возеше меко и хубаво. Но след като ми смениха щангите минах си стенда и колата взе да вози като трактор - дрънка чука нещо ту от ляво ту от дясно ужас. Викам тука нещо става огледах видимо е изтървал дясния амортисьор, обаче защо тази промяна става след смяната на щангите? Дали не ми скопиха нещо в сервиза? Дайте съвет кво може да е станало и да ходя ли да си искам парите плюс гаранционне ремонт, щото си имам бележка, че са ми правили ремонт, но не мога да разбера кво става с колата.... ще ги застрелям вече там БОш БОШ БОШ. И преди съм имал изтървал амортисьор и съм го сменял, но чак такава промяна във возията да дрънка и да подскача като откачена навсякъде не е било?!?
    Last edited by ufo777; 01-04-2010 at 20:45.

  14. #14
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    1912 e твоя човек за информация .
    От Пловдив е .
    Караше 164-ка .

    Сервизите на БОШ са за не знам на какво отгоре имат самочувствието на най великите .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #15
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    дам пиши ми на скайпа ако искаш
    krasaveca1912
    имам ся тамън една 164 ка на части на символични цени....
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •