Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Биелен лагер ?

  1. #46
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А най-гадно е като даваш пари да оправиш нещо и то пак не е оправено....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #47
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А най-гадно е като даваш пари да оправиш нещо и то пак не е оправено....
    Не той мотора работи много добре сега. Имам предвид, че работи тихо и плавно с тези повдигачи. Не му се броят цилиндрите някак. Само в първите 2, 3 скунди като паля причуква повдигач отново.

    Мисля си, че сега това 10W60 ще излети и ще си налея пак 20к или Performer 5W40. Явно идва гъстичко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не той мотора работи много добре сега. Имам предвид, че работи тихо и плавно с тези повдигачи. Не му се броят цилиндрите някак. Само в първите 2, 3 скунди като паля причуква повдигач отново.

    Мисля си, че сега това 10W60 ще излети и ще си налея пак 20к или Performer 5W40. Явно идва гъстичко.
    Споко ревизията на тоя мотор е консуматив и сам го знеш това. На мене средностатистически TS ми изкарва около 20к. Сега съм на 21к и освен че понагорва масло, не кой знае колко много за стила ми на каране, нема ядове. Аз го гледам от тая гледна точка че съм 1к километра на далавера. Карай с 10в60 и не се прави на китаец, като роди мотора на двора и пак си в джаза
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #49
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    За успокоение ще ти кажа, че и аз още цъкам, но не съм се и захващал да продъжа да търся проблема. Сега каляската е на шприц и прави тен на слънце. Като я направя, ще сменям ремъци ролки и т.н , та тогава ще разлупя да кириза внимателно ко става отгоре.

    Ти , като смени повдигачи, смени ли маслото ?

  5. #50
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    За успокоение ще ти кажа, че и аз още цъкам, но не съм се и захващал да продъжа да търся проблема. Сега каляската е на шприц и прави тен на слънце. Като я направя, ще сменям ремъци ролки и т.н , та тогава ще разлупя да кириза внимателно ко става отгоре.

    Ти , като смени повдигачи, смени ли маслото ?
    Не съм сменял маслото. То е на 4000 км. Ама то онова цъкане постоянното изчезна. Сега не цъка както преди, а само причуква като паля за 1, 2 секунди. Това е.

    Може да има и някоя позапушена магистрала. При следващя смяна мисля да промия мотора. Или ще роди или ще се оправи
    Last edited by oem; 11-05-2010 at 16:58.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #51
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не съм сменял маслото. То е на 4000 км. Ама то онова цъкане постоянното изчезна. Сега не цъка както преди, а само причуква като паля за 1, 2 секунди. Това е.

    Може да има и някоя позапушена магистрала. При следващя смяна мисля да промия мотора. Или ще роди или ще се оправи
    Ами то е нормално при хидравлични повдигачи да причука за 1-2 секунди. Или бъркам?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  7. #52
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако всичко е наред не е нормално.

    ПП. Днес си направих експеримент. В една спринцовка с махнато буталце сипах до горе (20 кубика) масло Селения 20к. и засякох за колко време ще се изпразни до 0. Точно за 3 мин и 20 сек.

    После същото със Selenia Racing. Точно за 4 минути. И двете масла бяха с еднаква температура. Този тест го правих няколко пъти и с двете масла понеже още първия път като налях Рейсинг ми се стори, че е по гъсто, но мислех, че си въобразявам. Но не. По-гъсто си е.

    В темата за маслата се твърдеше, че разликата била само в това, че 10W60 си запавала гъстотата и в по-високите температури. Но не е точно така. Не, че ще мина пак на 20к. Просто ми беше интересно да направя този тест.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #53
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако всичко е наред не е нормално.

    ПП. Днес си направих експеримент. В една спринцовка с махнато буталце сипах до горе (20 кубика) масло Селения 20к. и засякох за колко време ще се изпразни до 0. Точно за 3 мин и 20 сек.

    После същото със Selenia Racing. Точно за 4 минути. И двете масла бяха с еднаква температура. Този тест го правих няколко пъти и с двете масла понеже още първия път като налях Рейсинг ми се стори, че е по гъсто, но мислех, че си въобразявам. Но не. По-гъсто си е.

    В темата за маслата се твърдеше, че разликата била само в това, че 10W60 си запавала гъстотата и в по-високите температури. Но не е точно така. Не, че ще мина пак на 20к. Просто ми беше интересно да направя този тест.
    С този "експеримент" - нищо не доказваш. Има една наука - "Механика на флуидите" се казва, взимаш я, обладаваш я и след после - започваш да даваш научни обяснения.

  9. #54
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    С този "експеримент" - нищо не доказваш. Има една наука - "Механика на флуидите" се казва, взимаш я, обладаваш я и след после - започваш да даваш научни обяснения.
    Има и една наука химия. Ако си учил в техничекия по химия трябва да сте изучвали свойствата на маслата и точно такива елементарни упражнение да сте правили. А това е измерване на гъстотата. На определена температура и за време.

    Разбира се, че има и мнооого други фактори. Аз доказвам на себе си само, че има разлика в гъстотата на маслата при еднаква температура и го споделям с вас.

    Ти защи винаги ме контрираш?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #55
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    В темата за маслата се твърдеше, че разликата била само в това, че 10W60 си запавала гъстотата и в по-високите температури. Но не е точно така. Не, че ще мина пак на 20к. Просто ми беше интересно да направя този тест.
    Рейсинтъг запазва вискозитета си при по-голям температурен диапазон, отколкото Голда. Малка разлика от това, което твърдиш...

    Повтори си опита при ниски и при високи температури и докладвай резултатите ...
    Last edited by spe4elist; 12-05-2010 at 00:19.

  11. #56
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ако имаше запушена магистрала, нямаше да спре да чука. Просто повдигачите, които остават натинати на гърбица се изпразват и се събират, а после им трябват няколко секунди и налягане от помпата за да се напълнят пак. Това е . Какави масла , какви 5 лева ?

  12. #57
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Голямото гадаене с нищо не помага. Свършената работа и проверката е му е майката. Човек така се учи. Само с четене не става Трбява и да си почупи малко човек главата за да разбере за кво иде реч

    P.S. А като я задържа повече във високите обороти и върна газта на празен ход почват леко да чукат и след 5, 6 секунди утихват пак. Това какво е?
    Last edited by oem; 12-05-2010 at 08:23.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #58
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Това е от "хубави" повдигачи
    Проблема е , че не задържат малото в тях
    При високи обороти ( понеже се натискат по-често) изхвтрлят маслото от тях и слягат.
    Другият вариант е да има съвсем малко въздух в тях и той да ти прави тез мизерии.
    Карай и си свиркай, нищо им няма

  14. #59
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А, бал съм ги. Въпреки, че британците казаха да им ги върна и да ми върнат парите. Не ми се разглобява май. Ще промия мотора само като сменям маслото и това ще му е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •