Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: Биелен лагер ?

  1. #1
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default Биелен лагер ?

    Харизаха ми една 147 2.0 Selespeed, за която ще Ви пиша някой ден, но за сега няма време . Та на въпроса:
    Когат е студена, имаше едно цъкане все едно от клапан, на което не му обръщах внимание. Като позагрее колата ( 1-2 мин.) и изчезва. Преди няколко дена ми направи впечатление, че се появява при рязко натискане на газта. Чува се от към генерацията и понеже беше опушена тук там, реших, че тя пляка така, но се оказа, че не е от нея. На студен мотор го има винаги (дори и при ППХ ) , а на топъл, само при рязко подаване на газ. Звукът е досущ като от клапан ( метално цъкане).
    Та въпроса ми е :Освен от биелни лагери от друго тез двигатели страдат ли ? (бутален болт?)
    Колко $ са биелните лагери и какви да взема? Вала винаги ли дава фира и той ?
    ПП: Колата не съм я карал (само в двора и на място) , но днес видях, че маслото й е по-черно от на моят дизел Дано вала да е наред.

  2. #2
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега аз си купих комплект основни+биелни лагери за 70лв.и в следствие на превъртял биелен лагер на 2-ри цилиндър ми сваляха мотора,шлаифаха вала че се беше изкривил шест десети шлаиф на вала после шлаиф на клапани и глава.а иначе аз си я карах така тропаща около 8-9месеца и то душманската
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Харизаха ми една 147 2.0 Selespeed, за която ще Ви пиша някой ден, но за сега няма време . Та на въпроса:
    Когат е студена, имаше едно цъкане все едно от клапан, на което не му обръщах внимание. Като позагрее колата ( 1-2 мин.) и изчезва. Преди няколко дена ми направи впечатление, че се появява при рязко натискане на газта. Чува се от към генерацията и понеже беше опушена тук там, реших, че тя пляка така, но се оказа, че не е от нея. На студен мотор го има винаги (дори и при ППХ ) , а на топъл, само при рязко подаване на газ. Звукът е досущ като от клапан ( метално цъкане).
    Та въпроса ми е :Освен от биелни лагери от друго тез двигатели страдат ли ? (бутален болт?)
    Колко $ са биелните лагери и какви да взема? Вала винаги ли дава фира и той ?
    ПП: Колата не съм я карал (само в двора и на място) , но днес видях, че маслото й е по-черно от на моят дизел Дано вала да е наред.
    Така, както го обясняваш, въобще не ми прилича на биелни лагери.

    Какво е ППХ?

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Цъкане като часовник? Струва ти се че се чува покрай или под изпускателните тръби?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Цъкане като часовник? Струва ти се че се чува покрай или под изпускателните тръби?
    Хахаха ДА айде кажи го деее
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Скапаната (счупена) планка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не не, момчета. Планката си беше скъсана и я изхвърлих. Свалях цялата генерация и смених металната гарнитура на главата и двата О-пръстена над катализаторите. Звукът е същият , все едно е клапан (заседнал повдигач) , или все едно е продухала гарнитурата на някой от изпускателните отвори. След като елиминирах всичко по изпускателната генерация , почнах да се заслушвам какво става и установих следното:
    При студен мотор:
    Паля и то си цъка (не клопчи, а цъка ) . Независимо от оборотите. Ако карам на предавка без газ (принудителен празен ход-ППХ) или форсирам и загася мотора, при спадане на оборотите (и загасен двигател) си се чува по същият начин, до много ниски обороти (малко преди двигателят да спре).
    Загрял мотор:
    Паля, прецъква за около 2 секунди и изчезва. При плавно подаване на газ, независимо какви са оборотите, всичко е ОК. При рязко подаване на газ се обажда веднага. Не се чува, като аванс(продухала гарнитура на главата)! Щом го има и при ППХ, няма как да е гарнитура на главата или на изпускателните тръби. От друга страна, определено е нещо по бутало-мутовилковият механизъм си мисля аз (щом се променя с натоварване на двигателят). Притеснява ме , обаче самият звук - твърде цъкащо е за биелен лагер, той би трябвало да клопчи ..знам ли
    Вече почвам да си мисля да не е някой сегмент ли, де да знам и аз (тез мотори чупят ли сегменти ? )

    На място нали може да се разлупи картера и да се подменят биелните лагери ? (без да се вади мАтора?)

    ПП: Въпросният звук се чува най-силно покрай генерацията и картера ( главата е тиха , дори и с развита капачка) и идва само от един цилиндър (цъка с 4 Hz при тихи обороти )
    Last edited by dobromirski; 27-03-2010 at 07:23.

  8. #8

    Default

    През картера може да стигнеш биелните лагери....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Отивам да взема едни биелни лагери, да елеминирам и тях , и после да дотроша рейката, че от вчера съм и вдигнал мерника . Довечера ще напиша докладна

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Като часовник цъкат повдигачите. Всичко друго надолу не цъка ам си чука, щрака и т. н.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Съгласен съм, но пък как повдигач, ще се обажда от натоварването на двигателя Няма логика
    Само да отворят магазините и до обяд ще се разбере
    Ще пробвам да запиша малко sound на телефона, белкем се чуе !

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Съгласен съм, но пък как повдигач, ще се обажда от натоварването на двигателя Няма логика
    Само да отворят магазините и до обяд ще се разбере
    Ще пробвам да запиша малко sound на телефона, белкем се чуе !
    Вземи запиши първо саунд. Повдигача иначе се обажда и от натоварване. Според налягането на маслото в различните режими

    И на мен ми цъка един смукателен на 4-ти цилиндър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    То обаче не се променя с оборотите, а с натоварването. Слизам до гаража да записвам. Ида след 10 минути, че трябва да позагрее

    ПП: Записах, но на телефона нищо не се чува
    Карай, ще сменям лагери , и без това е на почти 200К по километраж !
    Last edited by dobromirski; 27-03-2010 at 08:31.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    То обаче не се променя с оборотите, а с натоварването. Слизам до гаража да записвам. Ида след 10 минути, че трябва да позагрее

    ПП: Записах, но на телефона нищо не се чува
    Карай, ще сменям лагери , и без това е на почти 200К по километраж !
    Няма лошо да си смениш лагерите. Даже е хубаво. Аз отдавна мисля да ги сменя профилактично моите, но мисля да го съчетая със съединителя това лято. Така и така ще свалям кутията тогава ще сваля и картера.

    Иначе това с цъкането и при мен понякога е така. Преди с 10В40 по-често го чувах. Сега понякога като е топла цъка, друг път не цъка. Зимата като не е палена 2 дена пък при първото палене дори и чука повдигача...

    Знаеш ли как стигнах до извода за повдигач? И аз дълго се чудех какво е това цъкане докато един ден не се наложи да сменям вариатора. Извадих вала и после като го сложих и запалих така се рацъкастрашно, че 3, 4 км каране бе нужно докато утихне. После кога се наложи да махам вала пак за нещо и преди това със слушалките слушах на кой точно цилидър чука и знаех, че е около 4-ти. Извадих повдигачите и видях кой е за смяна, но скоро няма да го сменя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    На колко се стягат биелните и основните лагери ???? нещо не можах да намеря service manual в нета , а ми е спешно ! Благодаря !
    ПП: 2.0 TS

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •