Results 1 to 11 of 11

Thread: Колата придърпва понякога в движение по магистралата

  1. #1

    Default Колата придърпва понякога в движение по магистралата

    Миналата неделя се връщам доволен от почивните дни към София по магистралата и на едно изкачване с около 100-110 почна да ми придърпва колата на газ и не набира. Превключих на бензин и продължих да карам без проблеми. След 10-тина км. пак включих на гас, колата си върви. По едно време пак почна да придърпва, пак минах на бензин и после пак на гас и отново продължи да върви. Предишния ден ми се случи да изгасне колата (беше загряла вече) след, което запали трудно. Иначе с висока скорост, като пусна по инерция не гасне. Отделно понякога държи ниски обороти на празен ход, но не мисля, че придърпването има нещо общо. Въздушният филтър е на има няма 2000 км.

    Другото, което е- почна да харчи много, но този проблем не е от скоро- има го вече една година. Ходих на реглаж веднъж, но нямаше особен ефект. Под много разбирайте- 12 извънградско със скорост по магистралата 130-140 и по пътя 90-100. Градско ми харчи не по- малко от 14, а понякога 15 и то без да карам в адски задръствания и без много настъпване.

    За сравнение- като сложих газовата, половин година градското се движеше между 11-13, а извънградко 7-8.

    Някакви предложения какво да правя и къде е проблемът? И газаджия който има по- разширено работно време?

    Някакво вътрешно чувство ми казва, че проблемът може да е в свещите- на около 20 000км са. Но когато започна да харчи повече бяха почти нови.
    Last edited by Mind_Control; 26-03-2010 at 12:41.
    Lexus IS200

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Филтри?

    Както описваш, не е от свещи!
    За въздушния пишеш, но за газовите филтри нищо не спомена!?
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Както описваш, не е от свещи!
    За въздушния пишеш, но за газовите филтри нищо не спомена!?
    Газови филтри не съм сменял до сега.. Само има едно дето го отвивам като се сетя, за да изтича чернилка някаква от изпарителя. Къде е газофия филтър?
    Lexus IS200

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default А да...боксер!

    Трябва да имаш в ел.магнитния клапан!
    Last edited by robygas; 28-03-2010 at 13:11.
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Трябва да имаш в ел.магнитния клапан!
    Това е много хубаво обаче нито имам инстументи нито време да пипам там. В тази връзка- някой да сподели проверен газаджия с работно време събота или до по късно от 18-19 часа?
    Lexus IS200

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    В тази връзка- някой да сподели проверен газаджия с работно време събота или до по късно от 18-19 часа?

    Някой, нещо??

    Става и такъв с работно време от 8 или събота и неделя ако работи...
    Lexus IS200

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    А изпарителят ти на какъв пробег е ? Твърде вероятно е проблема да е в него.
    Със същия двигател съм, 10 извънградско не прехвърлям, мачкам я с 4500-5000 оборота на 5-та предавка.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    А изпарителят ти на какъв пробег е ? Твърде вероятно е проблема да е в него.
    Със същия двигател съм, 10 извънградско не прехвърлям, мачкам я с 4500-5000 оборота на 5-та предавка.

    Изпарителя е на 20 000-25 000 км. Но реално ми вдигна разхода докато беше на 10-15 000 и от тогава я карам така.
    Lexus IS200

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Всъщност, като се замисля какви гнусни горива ни сипват, пробега ти е напълно достатъчен за да се е увредило вече нещо.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10

    Default

    Имам подобен проблем, но при мен колата придърпва при самото натискане на педала. Ако отпусна газ-та и натисна педала веднагарязко колата придърпва за секунда и се оправя... казаха ми че може да е ламбда сонда, но след смяната и нищо не се промени...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    Имам подобен проблем, но при мен колата придърпва при самото натискане на педала. Ако отпусна газ-та и натисна педала веднагарязко колата придърпва за секунда и се оправя... казаха ми че може да е ламбда сонда, но след смяната и нищо не се промени...
    Ами при мен се оправи след смяна на мембраните на изпарителя
    Lexus IS200

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •