Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111

Thread: Теч от кормилната рейка 147

  1. #106

    Default

    Предполагам трудно ще го намериш, в повечето случай се ползва и "резбоуплътнител" за да не се развие......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #107
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by н.неделчев View Post
    Какво ще и ремонтират?!Тя има нужда само от точната семерина!Та въпроса ми беше за размера на семерината и от къде може да се намери,защото в наше село няма!
    Виждам , че поста е стар, но въпроса е интересен.
    Семерингите за рейките са специални. Трябва да издържат на голямо налягане. Обикновените издържат до около 2-3 атм. максимум.
    Семеринги за рейки се продават в специализираните за семеринги и уплътнения магазини.
    Просто трябва да чукате по нета.
    Като уж временно решение аз си изработих "семеринга" сам.
    Просто втулка от бронз с един външен и два вътрешни оринг пръстени.
    Временно карам вече пета година на втора кола с тая рейка и то забележете с масло МХЛ. От две години не съм доливал масло в рейката.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #108
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Виждам , че поста е стар, но въпроса е интересен.
    Семерингите за рейките са специални. Трябва да издържат на голямо налягане. Обикновените издържат до около 2-3 атм. максимум.
    Семеринги за рейки се продават в специализираните за семеринги и уплътнения магазини.
    Просто трябва да чукате по нета.
    Като уж временно решение аз си изработих "семеринга" сам.
    Просто втулка от бронз с един външен и два вътрешни оринг пръстени.
    Временно карам вече пета година на втора кола с тая рейка и то забележете с масло МХЛ. От две години не съм доливал масло в рейката.
    Ми това, което си направил е супер решение. Аз също съм правил подобно нещо и често пъти това се оказва по-добро от "оригинално" уплътнение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #109

    Default

    Да започна така....
    Имах проблем с рейката,който бе съпроводен с леко причукване при десен завой.,.
    След сваляне на зегерката и съответно разпробиване на металната втулка,и демонтиране на тефлоновата....реших вместо да правя нова метална и нова тефлонова(полиамидна),всичко да бъде от полиамид..........не виждам смисъл да са на две части.....съжалявам ,че не направих снимки,но се надявам да ме разберете.......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #110
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Да повдигна темата! Чертежа за втулките на колегата Добромирски актуален ли е за по-новите 156?
    Колегата от последния пост - добър ли е ефекта изцяло втулка от полиамид?
    156 Sportwagon 02'

  6. #111

    Default

    Нямам никакви проблеми с втулката.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •