Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111

Thread: Теч от кормилната рейка 147

  1. #16
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Супер! А кое е по-добре - тефлон или полиамид? В смисъл кое ще изкара повече.
    Всъщност за тази ли операция (със смяна на 3 втулки и 4 семеринга) "олекваш" тук в София с 280лв ? Даже знам, че вече май има и увеличение.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #17
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    280 ? Има и две ролкови лагера на оста с пиньона, но едва ли някога ще се скапят. Та предпполагам за това искат 280 . Що се отнася до материала, тефлона е по хлъзгав и по износоустойчив, но е по-мек и се преплесква от удърите които се предават от кормилната щанга към рейката. На алфата гледам оригиналната беше тефлонова, но на VW на рейката , беше полиамид. Аз я направих от полиамид (рейките са еднакви като конструкция, a VW почти не страдат от таз болежка).

  3. #18
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега ако тези втулки са стандартни можеш ли да дадеш некви размери - първо да ги направим и след това на майстор,че квито са капризни?
    Благодарско.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега ако тези втулки са стандартни можеш ли да дадеш некви размери - първо да ги направим и след това на майстор,че квито са капризни?
    Благодарско.
    И ако може да се каже за каква кола са. Защото аз поне не разбрах дали е за 147/156 или някоя друга! Мерси и аз за информацията

  5. #20
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    280 ? Има и две ролкови лагера на оста с пиньона, но едва ли някога ще се скапят. Та предпполагам за това искат 280 . Що се отнася до материала, тефлона е по хлъзгав и по износоустойчив, но е по-мек и се преплесква от удърите които се предават от кормилната щанга към рейката. На алфата гледам оригиналната беше тефлонова, но на VW на рейката , беше полиамид. Аз я направих от полиамид (рейките са еднакви като конструкция, a VW почти не страдат от таз болежка).
    Ахам ясно, мерси за изчерпателниото обяснение
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #21
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ахам ясно, мерси за изчерпателниото обяснение
    Мойта е 147, но маи и 156 е със същата рейка. Утре ще сваля размерите на втулката. Сега мога да Ви кажа, че диаметъра на рейката е Ф27.00mm Утре другите рамери.

  7. #22

    Default на всички ли рейки е така?-156

    ще използвам темата,днес сменях маншоните на рейката,и гледам че двата вътрешни накрайника имат известна разлика.значи левия от към шофера,има двуграм накрая,за ключ,както има и двуграм на пръта който излиза от рейката,дотук ясно.но на другия накрайник НЯМА такъв двуграм,а на пръта вместо двуграм има глухо отворче,явно за спец ключе.за ключето ясно,ще си направя.та въпроса ми сега е като сменям десния вътр.накр.,който е без двуграмите,как ще държа контра.май има нещо което незнам,кажете колеги.мерси предварително
    Last edited by undy; 30-03-2010 at 12:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #23

    Default

    ето за къде става дума
    и какви ключове като номера ще ми трябват,съответно за накрайника и за пръта.опитах да измеря но шублера ми е до 250 и не се получи
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg  
    Last edited by undy; 30-03-2010 at 12:32.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Днес сменях основни и биелни лагери, но успях да се преборя и с втулката на рейката. Втулката наистина излиза след като се махне зегерката , но при мен не стана така и трябваше по груба намеса (разпробиване на стената на втулката). После си правите нова , слагате и карате без клопане. Ако втулката е твърде износена, луфта на рейката става толкова голям, че семеринга не успява да уплътни и протича. Ако теча не е голям, смяната на втулката с плътна такава , оправя нещата. В случая , таз е от към "сухата" страна на рейката (шофьорската).
    Ето и обещаните снимки.
    Kолега имаш ли възмажност да дадеш размери на втулките - подробни,искам първо да ги направя и след това на майстор.
    Благодаря предварително.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  10. #25
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    За съжаление не успях да намеря старата втулка ( явно съм я изхвърлил, а новата вече е на рейката) , но другата седмица един приятел с 156-ца ме помоли да сменим и неговите и ще сваля размерите.

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Мн интересна тема, вземете верно тея размери, колега евала, ще чакаме отзиви как се држи след време. Колко време отнема маниполацията!?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    За съжаление не успях да намеря старата втулка ( явно съм я изхвърлил, а новата вече е на рейката) , но другата седмица един приятел с 156-ца ме помоли да сменим и неговите и ще сваля размерите.
    Колега а когато затягаш вътрешните накрайници със определена сила ли ги затягаш или колкото можеш?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  13. #28
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Стягаш мъжката с водопроводният ключ ! Хубаво е и да цапнеш малко лепило в резбата (на локтайт- синьото)

  14. #29
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Ок. Колега всъщност не искам да звуча нагло но незнам как да си асимилирам въпроса и за това ще карам направо - спомена,че ще правите втулки на твой приятел ако не те затруднява направи 2 и за мен лява и дясна нали ако не те затруднява разбира се? После по-еконт и т.н.
    Поздрави.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  15. #30
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ето размерите на втулките .
    Пак казвам , ако успеете да я извадите по "нормалният" начин, се прави само тефлоновата ( вътрешната)
    ПП: Поради няколкото съобщения на лични , съм направил чертежа по-цветен , с цел да е по-разбираем
    Жълтото е тефлоновата втулка .
    Сивото е корпуса на рейката
    Небоядисаното е металната втулка.
    Червеното е зегерката, която държи всичко на място.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01644 copy.jpg  
    Last edited by dobromirski; 24-04-2010 at 09:47.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •