Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 111

Thread: Теч от кормилната рейка 147

  1. #1

    Default Теч от кормилната рейка 147

    Здравейте, колеги. Скоро забелязах, че колата губи хидравлична течност и се оказа, че тече през маншоните на рейката. Не тропя а само си тече. Въпроса ми е, може ли да се ремонтира това нещо с някакъв (ремонтен комплект) или трябва да търся нова или втора употреба рейка. Не видиях да има за 147 писната такава тема, а само за 156 за това пуснах нова. Благодаря ви!

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди време имах същият проблем, или рецеклираш или сменяш с такава втора ръка. Аз я смених моята с втора ръка. От вс 156-ци са идентични, независимо двг, питай първо дали и 147 са със същите, но предполагам да!
    Ако рецеклираш нз за колко време става, може да си без кола извесно време (няколко дена).
    Погледждай казанчето и доливай течност до отремонтирането! Успех!
    Втора ръка са между 80-150 лв, има части от колеги в раздел продава. Рецеклирането мисля е някъде между 100-150 когато проверявах!
    Last edited by rusiq86; 25-03-2010 at 18:37.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ако не си вързан в ръцете, ще е нужно да смениш 2 семеринга по 2лв. и един стругар да ти направи 2 втулки от полиамид за 10лв. От цялата операция, най-сложно май е свалянето на рейката

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нз в какво се състой рецеклирането, смъкването е ясно, но дай инфо какви са тея семеринги и за кой втулки треба се правят на стругар. Някой правил да деде инфо, снимки. Колко изкарва една рецеклирана!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Аз понеже давам акъл сега съм и аз питащ
    Външната втулка на рейката ми беше поизносена и леко клопаща, та реших да я сменя на място (без да свалям рейката) . Да, ама не ! Махнах зегерката, обаче чашката със жълтата втулка неще да мръдне. Направих втулката на дреп, но пак няма вадене Отварял съм рейка на VW и кат се махне зегерката , втулката излиза а тук неще !!! Къде бъркам ? Нека, който е сменял просувутата втулка ( от към шофьорската страна) да сподели. Благодаря предварително !

  6. #6
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    И аз да вметна едно въпросче - значи и при мен има теч от кам страната на водача,та въпроса ми е дали колегите с теч имат проблем с кормилото - усещам едно биене или треперене по някога като завъртя волана много е дразнещо,при вас дали е така?

    Това с разглобяването бая си е работа май,иначе идеята ми хареса да се свали и да се рециклира особено ако ще ми струва тия левчета?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нз за рецеклиране съм вувал сервиз вземат 100-150 лв, а свалянето отделно, то си е мъка. За теча докато има масло нема грижа, ако виж има и луфт, може да има такива трепети във волана. Ако е лек луфта има едно винтче се навива да обере луфта, но това е мн мн леко!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    И аз да вметна едно въпросче - значи и при мен има теч от кам страната на водача,та въпроса ми е дали колегите с теч имат проблем с кормилото - усещам едно биене или треперене по някога като завъртя волана много е дразнещо,при вас дали е така?

    Това с разглобяването бая си е работа май,иначе идеята ми хареса да се свали и да се рециклира особено ако ще ми струва тия левчета?
    Ами аз не усещам нищо. Само този теч е много дразнещ. Не е кой знае колко много, но все пак тече! Някъде в Ямбол да знаете да рециклират ?

  9. #9
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Днес сменях основни и биелни лагери, но успях да се преборя и с втулката на рейката. Втулката наистина излиза след като се махне зегерката , но при мен не стана така и трябваше по груба намеса (разпробиване на стената на втулката). После си правите нова , слагате и карате без клопане. Ако втулката е твърде износена, луфта на рейката става толкова голям, че семеринга не успява да уплътни и протича. Ако теча не е голям, смяната на втулката с плътна такава , оправя нещата. В случая , таз е от към "сухата" страна на рейката (шофьорската).
    Ето и обещаните снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01591.JPG   DSC01592.JPG   DSC01597.JPG  

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default


    Браво, това ще ми е полезно, тъй като миналата година свалих една протекла рейка и от известно време се каня да я отварям и да си я рециклирам, че да имам резервна. Те нали при 156-та рейките се водели консуматив
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега откъде набави тая втулка. Нещо интересно при маниполацията с което да внимаваме?! Рейката не си я свалял гледам!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    На стругар се правят - по-горе е написал
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не, не съм. То затова бяха и мъките. Ако рейката е свалена , се разглабя първо хидроразпределителя (там дето влиза волана). Вади се зегерката отгоре, маха се капачката отдолу, развива се гайката и се вади оста. След това се вадят двтв загерки , от двете страни на рейкатаи със самият прът се избиват двете крайни втулки. Самата рейка се вади от кожуха от към дългата страна (пасажерската), като се избива същата капачка, като тази. Отатък ще изпадне и един семеринг. Същият комплект го има и по средата на рейката. Внимателно се избива и той, след като сме избили втулката и от другата страна (таз на снимката) , като се ползва пръта на рейката за целта.
    Та всичко което трябва да се смени е :
    Двете външни втулки (видни на снимката), една такава има и по средата на рейката, като двете десни(пасажерските) имат и семеринги.
    Две семеринги има и на осите на хидроразпределителят, сменят се и те.
    Втулките са правят от полиамид или тефлон, каквото намерите. Металната в случая съм я правил нова, защото бастисах старата, че като е на място рейката, май няма друг начин за вадене
    Last edited by dobromirski; 28-03-2010 at 08:32.

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    От къде взе този материал за семерингите?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Нееее, семеринга си е семеринг. Продава се по магазините. Това което виждаш на снимката е полиамидна втулка направена от стругар. Материала го потърси в някой магазин за хидравлични/пневматични елементи. Продава се на пръчки и ти режат , колкото ти трябва (излиза около 2 лв. на втулка).

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •