Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: GTV 2.0 TS 150 - болки и премеждия

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    42
    Posts
    5

    Default GTV 2.0 TS 150 - болки и премеждия

    Колеги,искам да споделя с вас един проблем с двг на моето гтв.Преди известно време сутрин след запалване изпушваше яко,тогава обаче направих грешката да сложа добавки в мотора,това естествено го прецака напълно докато в един слънчев ден пушеше и тракаше толкова,че успях да стигна едва до сервиза.Там констатираха,че единственото останало здраво нещо било колянов вал.След дълги размисли реших да инвестирам, казах си ''поне ще е като нов'',не ми се рискуваше с мотор втора ръка.Резултата обаче беше следния:Първо малко по малко умножих парите по две.Второ тракането от главата си продължи и трето колата в момента е на около 70кс.Пробвах с вариатор, пратих го на колегата Новачев(да е жив и здрав много пекан тип) отстраниха му проблема,тракането намаля,но не спря и колата все така трудно качва баира.Мисълта ми е ако някои патил като мен може да ме посъветва с някоя свежа идея,пределно ясно ми е че така по телепатия няма да стане моята работа,но все пак... Сега ще я отварям пак може да купувам и глава. Искам да добавя и това че нищо не разбирам нито от двг нито пък от форуми,ако карах друга марка кола със сигурност нямаше да се занимавам да пиша от половин час насам,в случая го правя за това че,този клуб е наистина най-добрия.Даже си мисля... защо да не направим партия след време,Клуб Алфа Ромео накратко КАР... Коалиция Анти Рецесия примерно,вкарваме 5 човека в парламента и целия клуб караме... Alfa Romeo 8C Competizione.Шегата на страна благодаря ви предварително.

  2. #2
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Колега,моите съболезнования за мотора ти.Кажи какво точно ти правеха на колата.Тези хора които ти правеха мотора правили ли са друг път такъв.

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Здрасти Шалев. Кажи какво точно сменяха по мотора ? Наскоро един колега се оплака от колата си ,че не върви като за конете си и накрая след проверка стана ясно ,че след основния ремонт на мотора му ,буталата и биелите не са каквито трябва да са и от там му идва проблема. Компресията на мотора мерихте ли ? Може много неща да са объркали при ремонта. Може да не е зацепен правилно ремъка и да тракат клапаните ,но ако е така мисля ,че ще ги строши веднага. Тракането на вариатора се различава много лесно ,моят трака до точно 2000 оборота и после звукът се изчиства от веднъж А може и всичко да е много по просто ,прмерно като купих мойта каручка на вторият ден взе да работи на 3 цилиндъра. Изгуби тяга ,започна да патка и всичко това се оказа от прецакана свещ. Къде прави ремонта ,някой те е наиграл здраво Отиди при Мащрака ,чува ги нещата. Ако си бях в къщи щях да помагам ,но скоро не ми се очертава прибиране. Успех !
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    Мерси приятел,аз само при Мащрака май не съм ходил сега чакам Дамян да видя какво ще измисли.Иначе блока го носих в Мадара да го правят нов,купих валове,повдигачи,сегменти,всякакви лагери,гарнитури,филтри,масла,кабели за свещи и кво ли не още.Като я отворихме в началото валовете почти нямаха гърбици и се чудя дали и самата глава не е износена и съответно валовете да не могат да си лагеруват на мястото,сигурно ще пробвам и този вариант за последно,ако има такъв де.Истината е че вече дадох пари за ремонти като за още една кола и вече много се замислям.

  5. #5
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Много неприятно колега, но според мен си направил грешка, опитвайки се да съживиш един мъртъв двигател.
    Дано отсега нататък всичко е ОК и колата да ти носи само радост. Тези автомобили го могат това.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #6
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е това за 70 к.с. , направихте ли диагностика да видите дебитомера и ламбдата дали ги бива, също така как ти зацепиха валовете?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    Диагностика не съм правил и ламбдата не съм гледал сега обаче преди да я отваря пак първо ще прегледам електрониката.Това за 70кс бе самоиронизация,това че немога да кача баира си е факт.Благодаря за съдействието поздрави на всички.

    ---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

    Колегата Новачев ми прати каквото е необходимо за зацепването на валовете за което съм му задължен и мисля че там всичко е ок

  8. #8
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by G. Shalev View Post
    Диагностика не съм правил и ламбдата не съм гледал сега обаче преди да я отваря пак първо ще прегледам електрониката.Това за 70кс бе самоиронизация,това че немога да кача баира си е факт.Благодаря за съдействието поздрави на всички.

    ---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

    Колегата Новачев ми прати каквото е необходимо за зацепването на валовете за което съм му задължен и мисля че там всичко е ок
    Незнам колега дано да намериш къде ти е проблема , че и аз с мойта имах доста премеждия пак след основен ремонт не вървеше не вървеше , и доста неща сменях след това, свещите как са ти ? Иначе виж диагностика дебитомера и ламбдата да ли са ок.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    Приятел сажелявам за станалото,можеби трябваше да си вземеш двигател на старо,все пак има и други модели на Алфа с тоя двигател.99% от слу4аите когато се купи такава кола нов внос двигателя е издухан.Аз имах подобен слу4аи с моето гтв.Оште след като го купих не ми хареса двигателя и си взех 2-ра употреба внос от италия...е все пак имах тази финансова възмойност...затова 4овек като си купува кола,винаги трябва да заделя някоя хилядарка за 4ерни дни.Успех и дано скоро си на пътя!

  10. #10
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Оцелил си някой гроб колега просто тая кола не я облужват в италия и и взимат животеца ! успех дано я стегнеш и се кефиш много ! аз до сега никакви проблеми с нея съм нямал за 2 години
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  11. #11
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default един съвет

    Проблемите може да са от хиляди места, но за да ги намалиш с 3/4, да те посъветвам - разпродай на парче всичко каквото имаш от тоя двигател, и си купи друг двигател със все главата (доколкото разбирам ползваш старата). В тая криза все за 800-1000 лв ще намериш цял двигател с глава - махаш тоя, слагаш другия и си ток и жица. Иначе докато търсиш какъв и е проблема, сто майстора ще те посъветват 100 различни неща да смениш, и накрая пак ще си дал за части и труд толкова пари, повярвай. Тоя съм го ял голям и затова ти казвам от опит. И освен това послушай тук колегите какво те съветват за доверени сервизи, аз изпатих с 2 бона отгоре не заради кофти нов мотор, а заради кофти майстор
    Успех!
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    Ще пробвам един последен път,ако пак не стане сигурно ще го пусна на части както ме съветва голегата,а като се видим на някоя среща(надявам се лятото),ще почерпя всички вас с по една бира,само по една Живи,здрави и само успехи.

  13. #13
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    По-добре потърси майстор и си оправи мотора ,и без това си налял сумати пари. Нещо Русе ,Варна ,Шумен нека се включи някой колега и да препоръча майстор който разбира от Алфи ,ама някой сериозен ! Да не вземе да отиде колегата и да не намери отговор на въпросите си.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    В Русе съм доволен от Иво.Само там потдържам моето ГТВ.Сервиза се намира под моста до Лома от дясно по път за кулата,долугоре между офицялния сервиз на Фият и базата на Пилко.Като отиде6 там питаи за него и 6те те опътят по то4но.4овека си има и техника и инструменти а и разбира!!!Не е гаражно сервиз4е!!!

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    Днес беше чуден ден,незнам как точно да го опиша.Имам колата от 3години и от 2г. насам много грижи и малко радости,първо на 31.12.2007г се блъснах в един стълб напълно трезвен по обяд,беше заледено,както и да е вземах около 5000лв.от каското и реших да си я оправя /не бях и се нарадвал все още/ отиде 1г. и малко над тези пари докато си я взема поправена.След това двигателя се прецака,взе да пуши и аз добавки,после основен ремонт и на него,та така се стигна до тракането му и 70к.с. днес бях при майстора който ми препоръча ГРАДСКИЯ /той е вече с 2 бири от мен/,човека вика тая кола е запушена от всякъде,отиди да ти отпушат гърнетата,отивам аз и срещу 50лв. колата върви та се къса изкефил сам се като малко дете издухах и 50лв бензин,немога да се спра,от 2г.не съм я усещал така.Тракането все още го има,за него ще се погрижим другата седмица,може да отскоча и до Русе ще си я оправя,без да жаля пари последно време я бях заебал,както и тя мен сега ще я постегна.Изводите може сами да си ги направите,имам чувството че,утре гърнеджиите ще имат работа.Благодаря на всички които писаха в темата сега ще потърся как се качва рейтинг.Живи и здрави и вие и Алфите ви.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •