Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102

Thread: Алфа 156 1.8 ТС вс. Фиат Браво 2.0 20В

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by JORKOOO View Post
    Ако Бравото е читаво - от 0 - 100 км/ч, почти със секунда е по бързо!!!
    Невиждам как Алфата ще го бие.
    Просто петака има суперзвук и супертромавост в развиването в обороти.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  2. #32
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Брех че скептично сте настроени към алфичките.. Както казах с преебана ламбда се бях гонил пак с такова браво и ми изглеждаше доста читаво, а вървяхме наравно. Сега с новата ламбда мисля, че се поотпуши колата. А това на Роската също не изглежда в лошо здраве. Незнам защо всички смятате, че единствения вариянт е бравото да е на макс умрело и така. Явно рядко срещате читави алфи? Според мен при такава разлика в колите основен фактор е шофера.. И не се обиждайте но аз също смятам този петак за малко спънат . Както и да е не ми се спори, на мен ми е кеф да защитавам марката . Хайде със здраве и недейте така че ще ни се смеят хората
    Last edited by WarsteineR; 22-03-2010 at 13:23.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  3. #33
    започва да се пристрастява vanko's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Veliko Tarnovo
    Age
    40
    Posts
    75

    Default

    на мен Роската ми е близак приятел и ви уверявам че преди Фията вървеше доста по прилично от сега.Това не значи че Алфата не бяга а напротив-колата е супер
    alfa romeo 145 1.6

  4. #34
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    На WarsteineR Алфичката върви много добре , точно колкото трябва Лично аз присъствах на гонката , така че няма лъжа , няма измама - такъв беше резултата Въпросното Браво падна от Купе 1.8 VFD , но незнайно защо тогава шофера махна буксата на дебитомера Все пак и шофьора е доста важен

    Краси да доведе и Мареата за петък
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  5. #35
    Старши алфист kpacuo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    548

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Не просто бравото е било зверски умряло
    Лично аз съм на същото мнение на това Браво наистина не му се върви или задкормилното устройство не е във ред

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Красио да каже марея 2.0 20в как го наказва. Хем Красио е с чип на Екстрийм и олекотена шайба на вала (като колата е пълно здраве). До колкото знам с мареята която е пълен сток вървят почти на равно, а преди.... Красио да си каже с колко е падал

    А това Браво е било много умряло.
    В този слъчей един от малкото можеби два пъти .... когато бях сток от място и двете коли със 17" ... Мареята ме дърпаше със дължина и нещо и най вече разликата се виждаше на 3та скорост.
    В момента Фиата е със 15" и преди да сменя гумите се подгонихме прото да видим коя как върви.
    Резултата беше следния 2ра плътно зад него , 3та след 4к леко го застигам и на 4та вървим можеби наравно.
    НО ! това беше просто да видим кое как а и имаше много движение , така че е много относително всичко.
    На момчето му беше мерак още когато се видяхме при Ники , и аз му обещах.Ще видим какво влияние ще окажат по големите джанти върху вървежа на колата.
    Петък ще има резултати

  6. #36
    започва да се пристрастява vanko's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Veliko Tarnovo
    Age
    40
    Posts
    75

    Default

    http://www.vbox7.com/play:b57beac5 ето клип на дръпката.май алфата го взима доста от рано.
    alfa romeo 145 1.6

  7. #37
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    Брех че скептично сте настроени към алфичките.. Както казах с преебана ламбда се бях гонил пак с такова браво и ми изглеждаше доста читаво, а вървяхме наравно. Сега с новата ламбда мисля, че се поотпуши колата. А това на Роската също не изглежда в лошо здраве. Незнам защо всички смятате, че единствения вариянт е бравото да е на макс умрело и така. Явно рядко срещате читави алфи? Според мен при такава разлика в колите основен фактор е шофера.. И не се обиждайте но аз също смятам този петак за малко спънат . Както и да е не ми се спори, на мен ми е кеф да защитавам марката . Хайде със здраве и недейте така че ще ни се смеят хората
    Спор няма колега,просто се и3хожда от ТТ-данните на двете коли,и ре3ултата е че бравото върви доста над 1.8тс,това е реалността при положение че колите на са пипани.А3 съм се пускал с хгт 147 много пъти и имам наблюдения как върви,мое да е умрело, но 1.8тс и3общо невърви като него
    по3драви
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    явно само ти си го виждал това браво пич ние всички не

    Аз не само че съм го виждал но го и притежавах

    http://vbox7.com/play:dbaf3051

    http://www.youtube.com/watch?v=1yeVOIpuBJA
    Last edited by Larii; 22-03-2010 at 22:03.

  9. #39
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    не мога да разбера как най-умрялата кола в своя клас и години Фиат Браво HGT я сравнявате с 1.8 16V TS, че даже и с 2.0 ...
    след още един - два поста сигурно и КуВето ще се окаже по-зле от 2.0 20V ?!
    Last edited by DiStefano; 22-03-2010 at 22:27.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #40
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    не мога да разбера как най-умрялата кола в своя клас и години Фиат Браво HGT я сравнявате с 1.8 16V TS, че даже и с 2.0 ...
    след още един - два поста сигурно и КуВето ще се окаже по-зле от 2.0 20V ?!

    Не си прав колега,20в на Фиат си е бегач(не е нещо особено),но е по- бърза от 1.8 т-спарк на Алфа!Имал съм замерване и с двете коли,и Бравото е по-расовия автомобил!

  11. #41
    Голям Привърженик BUH's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    UK, London
    Age
    35
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    не мога да разбера как най-умрялата кола в своя клас и години Фиат Браво HGT я сравнявате с 1.8 16V TS, че даже и с 2.0 ...
    след още един - два поста сигурно и КуВето ще се окаже по-зле от 2.0 20V ?!
    Колега мислих да не пиша повече в темата ама малко се засегнах от твоите думи като собсвеник на фиат,но и голям пръвърженик на алфа
    искам да ми кажеш колко бравота ХГТ си карал,возил и дърпал зада смяташ че е "най-умрялата кола в своя клас"
    без лоши чуства просто ми е чудно

    П.П. Браво на колегат WarsteineR доста съм изненадън,явно колицата ти е настина в топ кондиция,пак браво
    Peugeot 406 coupe 2.0 16v 01'-вс. екстри
    Fiat Bravo 1.8 GT 96'-Г.И. Фобос,пълен сток
    ех:Opel Askona 1.6i 88'

  12. #42
    С най-бързият VIS sUkI's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Хм...Какво да кажа...Лично карам ХГТ... 155вис
    Незнам колко читави ХГТ-та останаха...само знам,че моето е едно от малкото които са!И не малко хора могат да го потвърдят това...Факт е ,че това ХГТ с което колегата се пуска е с някакви ремонти по двигателя и се мъчи да го продаде от няколко месеца...Няма какво да се лъжем,че това ХГТ,не е издухано...На италфеста всеки видя как кадеше тази количка...Моето мнение,че не трябва да сравнявате 1.8-то на Алфата с 2.0 на фиата...
    Мудна е 147ХГТ,но не и 155ВИС,която от 3700почва да дърпа сравнение с 147ХГТ...
    Тук Бравото ми беше абсолютно стоково,само със спортен филтър...
    http://www.youtube.com/watch?v=4GMuWOPDCIU
    http://www.youtube.com/watch?v=vAsftBr0ysM&NR=1
    Купето е 1.8 с генерация,увити колектори и интейк!
    А звука на петака е уникален,няма спор...
    Ето едно видео от моето след доработки
    http://www.youtube.com/watch?v=Dhkxfc0Vp08
    Поздрави колеги без да се обиждате,но Алфичката няма шансове...
    Bravo HGT

  13. #43
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Колега ,не се обиждай,но наистина колегите са прави,че това един неуспешен двигател на Фиат,като изключвам турбо варианта.

    Не се превъзбуждайте толкова,ще има драг дей тази година и ще се види за какво иде реч.

  14. #44
    С най-бързият VIS sUkI's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Колега,защо го смяташ за неуспешен?Искаш да кажеш,че примерно Голф 3 2.0 16в е по-успешен от 20 клапановите фиат/ланча двигатели?Аз не съм сигурен.Или примерно 2.0 16в на Митсубишитата(Еклипс) и т.н.Нормално е в ниските да е по-муден все пак е петак,а на магистралата мислиш ли,че е тромав и лесно се мори ?
    Bravo HGT

  15. #45
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by sUkI View Post
    Колега,защо го смяташ за неуспешен?Искаш да кажеш,че примерно Голф 3 2.0 16в е по-успешен от 20 клапановите фиат/ланча двигатели?Аз не съм сигурен.Или примерно 2.0 16в на Митсубишитата(Еклипс) и т.н.Нормално е в ниските да е по-муден все пак е петак,а на магистралата мислиш ли,че е тромав и лесно се мори ?
    Ама вие сте силно превъзбудени вече не издържам!

    Начи да силно неуспешен мотор е не само че е муден в ниските а във високите е мъртъв това е мотор който харчи и грам не върви за това което харчи! На всичкото отгоре си има драма с мазането и не рядко си умира!

    Карайте си колите ясно е кое колко върви казах ви тествал съм читави коли и Бравото бие 1.8ТС алфа с/у двулитровите няма шансове! И особенна разлика във вървенето на 147 и 155 коня бравото няма - дори по малкия уж мотор върви повече
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •