Results 1 to 10 of 10

Thread: Тръгнал съединител - симптоми?

  1. #1

    Default Тръгнал съединител - симптоми?

    Здравейте колеги,
    искам да разбера какви са симптомите на изхабен съединител. Моята 156 напоследък в ниските обороти сякаш върти двигателя, но не предава цялата сила както преди. Още е малко доловимо, но никога не съм сменял съединител и не знам в какво състояние е. При високите обороти проблема сякаш изчезва или е недоловимо.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Здравейте колеги,
    искам да разбера какви са симптомите на изхабен съединител. Моята 156 напоследък в ниските обороти сякаш върти двигателя, но не предава цялата сила както преди. Още е малко доловимо, но никога не съм сменял съединител и не знам в какво състояние е. При високите обороти проблема сякаш изчезва или е недоловимо.
    Ами аз до колкото знам когато караш на 5 кротко и натиснеш до долу и тогава трябва да усещаш това превъртане както казваш ти или по скоро двигателя се форсира и вдига обороти а не ускорява...след това се усеща и на 4...

    Та това пробвай
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пробвай я на път, не вдигне ли колкото си треба, ще го усетиш веднага, съединителя е аут. Като подадеш повече газ, започва да върти гуми, във високи обороти върти и качва обороти, но не и скоростта.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Здравейте колеги,
    искам да разбера какви са симптомите на изхабен съединител. Моята 156 напоследък в ниските обороти сякаш върти двигателя, но не предава цялата сила както преди. Още е малко доловимо, но никога не съм сменял съединител и не знам в какво състояние е. При високите обороти проблема сякаш изчезва или е недоловимо.
    Най лесния тест е следния буташ на трета дърпаш ръчната и се опитваш да тръгнеш с около 2500-3000 оборота, като пускаш съединителя сравнително бързо Ако съединителяти е здрав двигателя ще угасне с зацепването на съединителя аако е заминал двигателя ще продължи да работи още малко след зацепването на съединителя ще угасне но ще се помъчи малко.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5

    Default

    Зацепва по-рязко - тоест почти няма плавно потегляне, отлепя високо в повечето случаи. Губи се част от динамиката.
    Arena Coast Customs

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Отделя все по-високо педала преди да почне да буксува -трудно включваш предавките изисква се известно усилие по-голямо от преди .
    Last edited by dimo; 19-03-2010 at 12:04.
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7

    Default

    Ще приложа съветите ви още днес. То съединителя е консуматив, трябва да се сменя от време на време.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  8. #8

    Default

    Така е защото нашето "рацерско" каране го прави консуматив, иначе както инструктура ми казваше "Един живот не стига да се износи съединителя"...
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Така е защото нашето "рацерско" каране го прави консуматив, иначе както инструктура ми казваше "Един живот не стига да се износи съединителя"...
    Да покара чипосан дизел из София и ще си промени мнението
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Абе от известно време на първа с повече газ към 4000 об. притриса колата и над тея обороти ми се чини да се вдигат само оборотите, а скоростта минимално.Притрисането мислех,че е от въртенето на гуми, ама не знам...Отделно от това като вдигам рпедавка и натисна съединителя за момент качва 200-300 оборота преди да започнат да падат.Усъмних се в съединител и направих теста с ръчната и тръгването на 3-та и няма проблем - гасне си.С повечко газ (постоянно 3-4000 об) почва да влачи задните гуми и леко замириса, та се отказах На високи предавки всичко си е нормално, ама ме притеснява това претрисане.Отделно на 1-2-3-та като пусна газта изведнъж много рязко забива предницата.Та като цяло се съмнявам в съединителя...някви идеи за сигурен тест дали е заминал?
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •