Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95

Thread: Какво не си харесвам в 166цата...

  1. #91
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    SOFIA
    Posts
    22

    Default

    всичко и харесвам

  2. #92
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by vladoboy View Post
    Здравейте на всички.първо се извинявам ,че не съм собсвеник на Алфа,а и може би не съм точно по темата,но сметнах тази за най подходяща.но ако админа реши нека я премести,с заглавие защо да си купя Алфа 166.
    и сега по-конкретно.досега съм карал само Волво.в момента карам Волво 460 1,7 турбо 125 к.с.,но твърдо съм решил да го сменя с Алфа 166 2001 г.,най вече държа на добрата возия и комфорта,а алфата определено притежава и двете.карал съм около месец 156-ца и се изкефих.може ли да ми препоръчате какво да гледам при покупката.от всички недостатаци който изброявате най дразнещи са-касетофона,бг навигацията и това че е ниска въпреки че аз не смятам така.казвате че частите са скъпи ,аз покрай Волвото мисля че не са.иначе окачването как е?другото което искам да ви питам е- бензин или дизел.дайте съвети.предварително благодаря на всички ви.смятам до месец по Софийските улици да се движи още една 166-ца,и то черна.никой не каза нищо за разхода.но най вече ме интересува какво да гледам при покупката,кои са характерните белези за модела че колата е здрава и запазена.също така според вас каква е цената за която се купува 166-ца в добър вид,с всички екстри.е това е относително но все пак.
    Благодаря ви
    Еми колега за разхода си има отделна тема.Моята си я взех за 7000лв. Всички екстри за модела.
    ____________________________
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  3. #93
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by vladoboy View Post
    Здравейте на всички.първо се извинявам ,че не съм собсвеник на Алфа,а и може би не съм точно по темата,но сметнах тази за най подходяща.но ако админа реши нека я премести,с заглавие защо да си купя Алфа 166.
    и сега по-конкретно.досега съм карал само Волво.в момента карам Волво 460 1,7 турбо 125 к.с.,но твърдо съм решил да го сменя с Алфа 166 2001 г.,най вече държа на добрата возия и комфорта,а алфата определено притежава и двете.карал съм около месец 156-ца и се изкефих.може ли да ми препоръчате какво да гледам при покупката.от всички недостатаци който изброявате най дразнещи са-касетофона,бг навигацията и това че е ниска въпреки че аз не смятам така.казвате че частите са скъпи ,аз покрай Волвото мисля че не са.иначе окачването как е?другото което искам да ви питам е- бензин или дизел.дайте съвети.предварително благодаря на всички ви.смятам до месец по Софийските улици да се движи още една 166-ца,и то черна.никой не каза нищо за разхода.но най вече ме интересува какво да гледам при покупката,кои са характерните белези за модела че колата е здрава и запазена.също така според вас каква е цената за която се купува 166-ца в добър вид,с всички екстри.е това е относително но все пак.


    Благодаря ви
    2,4 дизел или шестцилиндров бензин(атмосферен) са моторите дето си заслужават. Бензинките са лакоми, а за дизела щом ще е около 2001 година значи ще е 2.4 - 140 к.с . Иначе за огледа най добре първо огледай отвсякъде - провери как вози и дали не се усеща някакъв дефект по окачване и управление. Провери дали се отварят всички врати и прозорци , луфтове (за евентуални удари ) и .н.т като за всяка кола. После ако ти е харесала я закарай на диагностика (прежали някой лев - заслужава си) и ако и от диагностиката е наред пожелай си късмет все пак и се мятай.

    П.П. Аз не смятам касетофона за дефект.Пo скоро допълнителна екстра към чейнджъра. Мога да Ви кажа че наскоро си взех дори професионален дек да си правя записи. Ако се записва от плоча или друга лента без преминаване през цифрова обработка смятам, че аналоговия звук е за предпочитане, а все пак имате и ЦД чейнджър. Аз Мп3 не слушам - само флаг формат и малко компресирани форми
    Last edited by BatVas; 28-06-2010 at 14:40.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #94
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default

    По темата:
    Много е голяма...колата.. иии задницата и е повдигната малко гадно.. та не мога да виждам хубаво, когато паркирам назад при по-тесни пространства.. днес ми се наложи в центъра да паркирам .. ужас направо иначе си я харесвам като цяло красавицата
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 2001

  5. #95
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    пичове това, което съм го писал за задирането на предната броня и др. е дезинформация - моля да ме извините - оказах се със счупена пружина на колелото ... никой не я беше забелязал докато не я видях при гумаджиите - чупи се първата намотка точно на леголото на чашката на макферсона и така съм карал 10 000 км... сега купих нов комплект пружини и влизам в бокса след това ще пиша каква е промяната

    пс. колата в момента е прясно боядисана и предната броня също
    Tormentvm In Dvm Demens

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •