Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Бензинова помпа???

  1. #1
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default Бензинова помпа???

    Прерових целия раздел, още малко и вече ще съм мноооггоооо ама мнооооооогггггггоооооооо нервен, къде подяволите е тоя бушон или реле за бензиновата помпа или по точния въпрос е по каква прочина като изключим датчика с копче под шоф. седалка не достига ток до бензиновата ми помпа някъде по пътя ми изчезва тока и до помпата няма ток, разколачих половината кола и резултат НЙЕ!!!!!!!!

  2. #2
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    колега има едно реле за бензиновата помпа в двигателния отсег,точно над въздушния филтър,където са и останалите релета мисля,че се падаше 3-тия от ляво на дясно!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  3. #3

    Default

    Червенко е, там където ти каза колегата....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    А попринцип има ли възможност или вероятност, понеже имах проблеми с акумулатори доста и ги сменявах около 10-15 пъти възможно ли е ЕКУто да е загубило кода към ключа???????????

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    А попринцип има ли възможност или вероятност, понеже имах проблеми с акумулатори доста и ги сменявах около 10-15 пъти възможно ли е ЕКУто да е загубило кода към ключа???????????
    Трудно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    ААААААААААААААААА, вече ми е яко нервно, унидиага ми показва проблем с бензиновата помпа, нея я замерих директно на акумулатора и хвърля бензин на 2 метра(логично дебита си е добре), буксата до бензиновата помпа като я замерих показа, че там не идва ток, а релетата всички си работят и лепят като ги пробвам, давайте идея моля ви, побърках се три, четири дни вече???????????????

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ток до релето идва ли?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #8

    Default

    Пипал ли си кутииката дето е за централното и е зад пасажерския еърбег?
    Или нещо кабелаци да си ръчкал там?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега Фейн, би ли обяснил как мериш дали до буксата на помпата идва ток?
    Веднага обяснявам какво имам предвид, когато дадеш на контакт до около 5сек на помпата се подава напрежение(или както всички му казват ТОК), след това напрежението изчезва, когато почнеш да въртиш стартер напрежението се възстановява и продължава след като е запалена колата. Най-лесно става ако закачиш пробна лапма на буксата(2та по-дебели кабела са за помпата, тънките са за бензиномера) и дадеш на контакт, ако светне крушката си търси помпа.

    Така ако всичко което съм писал си направил горе долу и няма ток до буксата, търсиш причината в релето което се намира до акумулатора в черната кутийка зад левия фар (фуел пъмп релей)
    Взимаш някой да ти даде на контакт и слушаш(пипаш) дали въпросното ще цъкне.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Колега Фейн, би ли обяснил как мериш дали до буксата на помпата идва ток?
    Веднага обяснявам какво имам предвид, когато дадеш на контакт до около 5сек на помпата се подава напрежение(или както всички му казват ТОК), след това напрежението изчезва, когато почнеш да въртиш стартер напрежението се възстановява и продължава след като е запалена колата. Най-лесно става ако закачиш пробна лапма на буксата(2та по-дебели кабела са за помпата, тънките са за бензиномера) и дадеш на контакт, ако светне крушката си търси помпа.

    Така ако всичко което съм писал си направил горе долу и няма ток до буксата, търсиш причината в релето което се намира до акумулатора в черната кутийка зад левия фар (фуел пъмп релей)
    Взимаш някой да ти даде на контакт и слушаш(пипаш) дали въпросното ще цъкне.
    Най-лесно е като се махне релето, и се направи мост.Тогава има постоянно напрежение на буксата на помпата.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То ок, насилствено ще се пусне помпата щом е здрава, ама дали е само там проблема?
    Бих те посъветвал да подадеш ток на помпата (ако трябва с други кабели директно от акумулатора, като внимаваш за + и - ) и ако не запали, си намери добър майстор дето "чува петела" , щото шансовете да развалиш са повече отколко да оправиш нещо.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    То ок, насилствено ще се пусне помпата щом е здрава, ама дали е само там проблема?
    Бих те посъветвал да подадеш ток на помпата (ако трябва с други кабели директно от акумулатора, като внимаваш за + и - ) и ако не запали, си намери добър майстор дето "чува петела" , щото шансовете да развалиш са повече отколко да оправиш нещо.
    Всичко, което всички до момента сте написали е направено от мен изпробвано повторено и потретено, само дето Ферариста пита - не съм пипал по ЕКУто нищо, и само не съм видял стига ли ток до релето иначе самото реле си работи, а по-принцип не се хваля ама съм си много на ти с тия помпи и дивотии и зная точно кога дава напрежение и кога не, примерно последно попадах на едно БМВ Е34 М5 на което слагахме външна помпа и точно това ме изнерви яко - при него за да може да превърти мотора и да качи малко масло нагоре преди да запали, няма предварителното качване на гориво при даване на контакт, а почва да качва чак като врътнеш на стартера!!! А тази моя хубава кошничка ми къса нервите вече няколко дни..... Диагностиката пък показва само че има проблем с горивната помпа и няма грам яснота по нататък, къде е проблема!!! Остава ми сега утре сутрин ще проверя и до релето стига ли ток и ако не ще проследявам веригата още по назад

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Всичко, което всички до момента сте написали е направено от мен изпробвано повторено и потретено, само дето Ферариста пита - не съм пипал по ЕКУто нищо, и само не съм видял стига ли ток до релето иначе самото реле си работи, а по-принцип не се хваля ама съм си много на ти с тия помпи и дивотии и зная точно кога дава напрежение и кога не, примерно последно попадах на едно БМВ Е34 М5 на което слагахме външна помпа и точно това ме изнерви яко - при него за да може да превърти мотора и да качи малко масло нагоре преди да запали, няма предварителното качване на гориво при даване на контакт, а почва да качва чак като врътнеш на стартера!!! А тази моя хубава кошничка ми къса нервите вече няколко дни..... Диагностиката пък показва само че има проблем с горивната помпа и няма грам яснота по нататък, къде е проблема!!! Остава ми сега утре сутрин ще проверя и до релето стига ли ток и ако не ще проследявам веригата още по назад
    Знаеш ли какво още да провериш?Провери дали релето е за помпата, а не някое друго.Казвам ти го защото при мен не си е на мястото, разменени са им местата, незнайно защо.Убеди се че е правилното реле, да не си блъскаш главата напразно.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То релето пак може да цъка, ама като няма напрежение на силовата си верига, или котвичката се е стопила или е нагоряла. Мерене трябва...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    .....или размяна на релетата........еднакви са.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •