Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Проблем с ABS 156 2.0 TS

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Проблем с ABS 156 2.0 TS

    Отскоро имам странен проблем. Светна контролната лампа и абс изчезна. Понеже в големите снегове разбутвах да изпада леда и се съмнявах да не би нещо да съм рабутал, та днес отворих буксите и ги запоих директно, наистина маншончетата си бяха заминали и всичко беше в кал и мизерия. Та така паля си аз, мърдам 5м и лампата изгасва, УРА викам си аз, да ама не.
    При натискане на спирачка педала почна да рита все едно има блокирало колело и пак светна лампата. Моите съмнения са за задържал датчик, възможно ли е тов?. Така или иначе ще се ходи на диагностика, на някой случвало ли се е това?
    Last edited by mirchozo; 14-03-2010 at 19:32.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    "Задържал датчик" е интересен термин. По-скоро - "заминал датчик".

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Все тая, такива ли са симптомите ако е датчик?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    На теория. Щом те рита постоянно, значи според "него" колелото не се върти, т.е. датчика не работи. Или е прекъснал, или лош контакт ...

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Отскоро имам странен проблем. Светна контролната лампа и абс изчезна. Понеже в големите снегове разбутвах да изпада леда и се съмнявах да не би нещо да съм рабутал, та днес отворих буксите и ги запоих директно, наистина маншончетата си бяха заминали и всичко беше в кал и мизерия. Та така паля си аз, мърдам 5м и лампата изгасва, УРА викам си аз, да ама не.
    При натискане на спирачка педала почна да рита все едно има блокирало колело и пак светна лампата. Моите съмнения са за задържал датчик, възможно ли е тов?. Така или иначе ще се ходи на диагностика, на някой случвало ли се е това?
    Аз знам един такъв случай а и на мен ми се беше случило веднъж докато карам и се опитвам да спра много неприятно педала само рита и нищо няма спиране. Като за начало бза д аможе да си караш колата просто изключи АБС централаат и ще си караш колата нормално без АБС а като имаш рвеме изкарай и почисти датчиците и гривните от които четат датчиците на АБС на всичките колела. Пробл;ема ти е верочтно да се дължи на стужка която е застанала между датчика и гривната и централата си мисли че има болкирало колело.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6

    Default

    На мен преди 3-4 дена ми замръзна жилото на ръчната, задна дясна задържаше и абс светна.......въпреки че карах 1-2 км не изгасна......спрях окъпах с гряз и мазнотия и изгасна......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    .....Като за начало за да може да си караш колата просто изключи АБС централаат и ще си караш колата нормално без АБС ....
    а от къде се изключва абс-а?
    може и да е баламско, ама не зная.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #8

    Default

    Ми вероятно от буксата на централата - скоростомера умира веднага, не знам дали и други неща афектират от това......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми вероятно от буксата на централата - скоростомера умира веднага, не знам дали и други неща афектират от това......
    Афектира изчезва ти разпределителя на спирачно усилие м/у предния и задния мост
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    На алфата мисля , че не са бубини, ами са ХОЛ датчик. Ти като маха буксите, спази ли кабелите ?
    И си изчисти хубаво гривните по които чете датчика.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Естествено че съм спазил цветовете колега...

    Обобщавам какво стана, цяла седмица карам и свети лапмата че има проблем, махам буксите, веднага след това тръгвам за проба и лампата угасва, при първото натискане педала приритва малко и пак светва лампата, карам по-късно същата вечер из града със светнала лампа, качам се на сутринта и чудо лампата не свети и всичко работи нормално(тествано поне 10-на пъти, щото имаше поледица). Аде, що е то? Дори и на диагностика да отида щом не свети лапма и работи ще отчете ли някаква грешка? Ще изчакам първия дъжд да се намокри всичко и да видя дали ще има проблем, това мисля да направя ако дотогава не се скапе пак.

    Само не можах да разбера що някой от модераторите е писал в заглавието "1,8" , моля да се изтрие това или поправи защото става дума за колата от подписа.
    Last edited by mirchozo; 17-03-2010 at 21:25.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ...Само не можах да разбера що някой от модераторите е писал в заглавието "1,8" , моля да се изтрие това или поправи защото става дума за колата от подписа.
    Щото съм блял някъде ...

    пп Покарай така на сухо, ако на мокро пак светне ...

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Възможно ли е да задържа апарат, това провери ли?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами ако задържа апарат, би трябвало въпросния да е поне топъл, а всички са си студени или поне еднакво студени.Така или иначе ще карам докато не светне пак, и с едно на ум разбира се.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Под "задържащ апарат" не е задължително да се рабира "блокирал", поне аз така мисля.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •