Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Загуба на мощност 156 1.8 TS

  1. #1
    майка ми си ме харесва... vata13's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bulgaria.sofia
    Posts
    11

    Default Загуба на мощност 156 1.8 TS

    здравейте колеги.
    преди 20-тина дена докато си палех колата се заговорих с един съсед и докато си лафихме ми вика човека:"абе,неква ролка ти вие,фани я смени навреме"
    и понеже съм глух па и съм хипохондрик,цел ден си карам колата и в ушите ми вият ролки и ремъци...!!!
    едвам се прибрах(с 30км/ч и не повече от 2к оборота)и тичам аз в T&N,викам им:"помощ,даите ролки и ремък,че убих колата".дадоха ми момчетата и аз...гледайте са колко съм тъп...отивам в кварталния сервиз и му викам на момчето,дето се знаеме от 10 години и по принцип съм доволен от него:"бате сменяй всичко,ама до довечера да е готова,че утре пътувам".питах го дали има пети,потормозих го малко с тъпи въпроси и си тръгнах след като ме увери,че операциата е рутинна и нема грижи!!!да ама не!!!
    земах си колата късно вечерта и понеже бях пил не я тествах,а само я паркирах пред нас.ставам на другия ден,слънцето грее,птичките пеят...аз съм с нов ремък...идилия!!!докато не запалих...!!!се едно имах паднал болт в двигателя и се опитвах да го смеля.нема такова тракане,момцитичам аз при"майстора" и му викам:"кво ми напрай на колата ве,убиец"?слушахме,тцъкахме и...колата позагря и шумовете намаляха драстично.оня ми вика:"да ми се махаш от главата,параноик тъп.ремъка ти е зацепен перфектно и е нормално да потраква 1-2 дена след смяна"!!!е да ама колата не върви.тотално умря в ниските,а при високи обороти се чуваха странни шумове и стържене.връщам се аз пак,ама вече съм минал 400 км и тотално съм си скъсал нервите.човека вика:"не е от мене,ремъка е ок,нещо друго се е преебало докато съм го сменял"!и чак тогава ми светна да сменя маистора... отидох си на истински сервиз,обясних симптомите на момчетата,посмяха ми се,сочиха ме с пръст...и ми презацепиха ремъка и всичко се оправи.е да,ама си остана умряла в ниските обороти и няма нищо общо с преди!не ще да върви и тва е.не ми е дигнала разхода,не прай проблеми,не гасне,не мени обороти,на празен ход не се чува,ама не върви
    та въпроса му към вас,колеги е:какво сам преебал и кво да очаквам?то е ясно,че ше я правя,ама ми е интересно дали и други са имали такива проблеми или съм самотен идиот.
    на всичкото отгоре старите ролки и ремъка,които бяха на 20к км си бяха в идеално състояние...!
    мерси за търпението и коментарите.
    159.5 та поред алфа...

  2. #2
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Вариатор?
    Като я запалиш пали ли като дизел?

    PS:
    Нека някоя от разбиращите във форума да си изкажат мнението, че аз съм още noob
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  3. #3
    Запален алфист slavips's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Нови Искър
    Posts
    100

    Default

    Това тракане да не е било на клапан и сега да са изкривени и за това да неще да върви!
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark
    Alfa Romeo 145 1.3Boxer 90hp EX

  4. #4
    майка ми си ме харесва... vata13's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bulgaria.sofia
    Posts
    11

    Default

    пали екстра.не реве като дизел.тиха е.излезна и просто душата на горкатаа работеше като часовник...!тука маистора вика и той за клапани нещо.как да го проверя това с клапаните?компресия ли се мери?по принцип колата се прави само при Бобо и квото и да е пак там ше иде,ама много работа имат момчетата и требва да се чака,а аз сам си идиот и хич не мога да чакам и за тва се докарах дотука.поне да ми беха за смяна ролките немаше да ме е яд.нищо де,са ше си платя за бързането.
    мерси за вниманието,колеги.ше записвам час при бобо и ше чакам,че то наште алфи 90% от майстори страдат
    159.5 та поред алфа...

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Това дали е изкривила клапани се пробва с мерене на компресия а и щом ходиш при Бобо предполагам те ще намерят къде и е проблема.
    Постановката е такава че при ниски обороти времето за пропуски е по голямо и ако има криви клапани пропоските от тях ще се усещат най много при ниските обороти ,когато се повишат оборотите физическото времето за пропуски намалява(времето да избяга компресията е по малко) и липсата на компресия не е така осезателна.
    Но не е гаранция че е клапан може просто да е сувпадения на обстоятелствата и да се е развалило нещо друго.
    А за колегата с вариатора от тракащ вариатор вървежа не се променя той си трака но маслото към него се подава и си работи а и ако е от вариатор проблема щеше да е в високите
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by slavips View Post
    Това тракане да не е било на клапан и сега да са изкривени и за това да неще да върви!
    Все си мисля, че при изкривени клапани ще му е малко зор да запали а и не само да запали. А човека казва, че пали без проблем.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Това дали е изкривила клапани се пробва с мерене на компресия а и щом ходиш при Бобо предполагам те ще намерят къде и е проблема.
    Постановката е такава че при ниски обороти времето за пропуски е по голямо и ако има криви клапани пропоските от тях ще се усещат най много при ниските обороти ,когато се повишат оборотите физическото времето за пропуски намалява(времето да избяга компресията е по малко) и липсата на компресия не е така осезателна.
    Но не е гаранция че е клапан може просто да е сувпадения на обстоятелствата и да се е развалило нещо друго.
    А за колегата с вариатора от тракащ вариатор вървежа не се променя той си трака но маслото към него се подава и си работи а и ако е от вариатор проблема щеше да е в високите
    Грешиш за вариатора със сигурност. Вариатора работи точно в ниските обороти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Грешиш за вариатора със сигурност. Вариатора работи точно в ниските обороти.
    На кое казваш ниски обороти и от кога започва да работи вариатора ( да се подава упрявляващ сигнал към соленоида)
    защото на тази кола ниски обороти разбирам до 2500
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Запален алфист slavips's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Нови Искър
    Posts
    100

    Default

    Quote Originally Posted by vata13 View Post
    пали екстра.не реве като дизел.тиха е.излезна и просто душата на горкатаа работеше като часовник...!тука маистора вика и той за клапани нещо.как да го проверя това с клапаните?компресия ли се мери?по принцип колата се прави само при Бобо и квото и да е пак там ше иде,ама много работа имат момчетата и требва да се чака,а аз сам си идиот и хич не мога да чакам и за тва се докарах дотука.поне да ми беха за смяна ролките немаше да ме е яд.нищо де,са ше си платя за бързането.
    мерси за вниманието,колеги.ше записвам час при бобо и ше чакам,че то наште алфи 90% от майстори страдат
    Моя съвет е следния:запиши си час при Бобо и ако трябва го изчакай един месец,но ще знаеш че след това колата ти е здрава.Напълни се навсякъде с "майстори" и после страдаме ние от това.Алфа е кола по която трябва да работят само кадърни хора.Колкото до въпросното тракане ние тук можем само да гадаем.Поздрави и успех с ремонта.Сподели ни после какъв е бил проблема
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark
    Alfa Romeo 145 1.3Boxer 90hp EX

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    На кое казваш ниски обороти и от кога започва да работи вариатора ( да се подава упрявляващ сигнал към соленоида)
    защото на тази кола ниски обороти разбирам до 2500
    На тази кола за мен след 4000 са високите обороти. Вариатора сработва на 1800 оборота и седи отворен до малко над 4000.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На тази кола за мен след 4000 са високите обороти. Вариатора сработва на 1800 оборота и седи отворен до малко над 4000.
    почваме да цапаме темата с странични работи. Аз бях срещал данни че започва да работи при около 2700(момента свързан и "изтеглянето" на колата" може и да греша но дори и да му се подава сигнал на соленоида дали налягането на маслото е достатъчно да завърти самия вариатор
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Добре де колеги, сега защо се хващате за някакви второстепенни неща и с какво помагате на човека по този начин?
    В крайна сметка за него е важно да знае, че тракащ вариатор не означва не функциониращ. Той може да си трака (както е обикновено) и колата да си върви като изтребител, а когато е не функциониращ тогава има загуба на мощност над 3к оборота. Мисля това е най-простичкото обяснение, което всеки един не добре технически подготвен човек би го разбрал.

    Аз също мисля, че човека най-накря е намерил правилният сервиз, където да му решат проблемите. Но лошото е, че много колеги подценяват факта компетентен сервиз и си мислят, че навсякъде могат да им направят колите. Да, ама не! Просто компетентен сервиз и една дузина поддържани марки коли са две взаимноизключващи се неща. Добрите сервизи правят само един тип коли - например италиански, VAG и т.н
    Last edited by AlfaMan; 09-03-2010 at 18:21.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Според мен, дори и въпростният майстор да е разполагал с пети(което не се изключва),не се отхвърля възможноста за неправилно зацепване.Проверката е майка на знанието!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  14. #14

    Default

    Здравей,да се изкажа и аз.Колко ремъка и ролки купиЗначи,ако е пипал ангренажа тои има пробек около 50х.ти не знаеш ли.И за шума който съседа ти е чул де не е била ролка.Какъв е тоя майстор с това обяснение да потраква 1,2 дена после ще се оправи.Според мен вече не работи първа или втора ламбда сонда.Просто е станало съвпадение,и кой я презацепи,защо не ти каза че не върви.Това е мое лично мнение просто предполагам не залагам.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  15. #15

    Default

    obarkan ti e pemaka!!!
    ----------mod-note-spe4elist---------
    Използването на Кирилица е Задължително в този Форум!
    Last edited by spe4elist; 09-03-2010 at 22:18.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •