Results 1 to 8 of 8

Thread: Тракане от скоростната кутия!?

  1. #1
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default Тракане от скоростната кутия!?

    Значи, като правя маневрите напред/назад из гаража, щото там е доста тихо, чувам едно единично тъпо тракване като зацепи съединителя и колата тръгне леко напред или назад. Тракането е като от луфт между зъбците на скоростната кутия. Почти съм сигурен, че не е от карета - няма го онзи леко звънтящ звук на стомана.

    Питането ми е: Знае ли някой от какво е това чудо, да го оправям ли или да не ми пука???

    Благодаря предварително!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    90

    Default

    Neshto podobno imah i az. Ne mi pukashe i smenih cialata kutia A tova si e dosta razhod, okaza se , che se e schupil lager i topchetata biaha izpochupili vsichki zabzi vatre

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Аз също имам някакво тракане, което все още не съм локализирал. Скоро смених съединителя (преди седмица) и от тогава се появи. Значи, когато колата е на място и изключена от скорост, на ниски обороти се чува някакво тракане, което изчезва при високи обороти. Ако натисна съединителя (без да включвам на скорост или да подавам газ), звука изчезва. Когато колата се движи, тракане няма. Звука не се появява винаги, но не е и рядкост. Мислех, че съединителят все още не се е напаснал, но вече изминах с него над 100км в София и около 500 км извънградско.....та вече започвам да се притеснявам!!! А трябва ли???
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София&Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Slavy, аз имам 33 и при мен е абсолютно също положението.Ако разберете какво е пишете.
    ALFA 33 1.7IE

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Разбира се, че ще кажа, ако открия от какво е. Чува се само при 800-900 оборота. Около 1000 изчезва ?! Странното е, че се появи след смяната на съединителя ?!?!?
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Slavy
    Разбира се, че ще кажа, ако открия от какво е. Чува се само при 800-900 оборота. Около 1000 изчезва ?! Странното е, че се появи след смяната на съединителя ?!?!?
    смени само феродов диск или комплект
    обикновенно това са признаци на аксиален лагер
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Смених цял комплект! Това включва притискателен, феродов диск и лагер (не знам какъв лагер се води). Комплекта не оригинален (Valeo), защото го купих за 140лв., но все пак да започне да прави мизерии още от самото слгане !!!??? Никак не ми се вярва. Уговорих се с майстора, който го слага, да го чуе, така че след като разбера нещо ще пиша пак тук.
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    puch i mojat e valeo njamam nikakvi problemi na 2 dena e veche no struvashe 400 bez dds
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •