Results 1 to 6 of 6

Thread: Реотани на задното стъкло

  1. #1
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default Реотани на задното стъкло

    Здравейте колеги!
    От много време имах проблеми с реотаните на задното стъкло.Четох много из форумаи първо се оказа,че имам студена спойка на релето. Запоих го и тръгна. След това ми иЗгоря бушон.Смених го покарах малко и работеше.След няколко дена ми замириса много силно в колата на стопена пластмаса.Оказа се,че се е стопил същия бушон и гнездото на бушона(10 А).Сложих 15А и докато направих 1 кръг работеше,но го стопи за норматив(стори ми се ,че пластинката на бушона не е прекъсната,а само пластмасата му е изгоряла).Четох и за това във форума,но ако може някой да ми каже да не бъркам ампеража и за това да се получава така.Ама ме е страх така да не ми се подпали колата.ОЧАКВАМ ПОМОЩ !

  2. #2
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Не знам колко ампера трябва да е бушона понеже моя работи, а аз съм на принципа "като работи не го барай", но в товоя случай е трябвало да намалиш ампеража на бушона, а не да го увеличаваш. Като го увеличаваш го правиш по-издържлив на големи натоварвания и вероятноста да изгори бушона при евентуален проблем е по-малка. А това естествено води до преминаване на по-големия ток (ако е в рамките на съответния бушон) и удря директно в това, което седи след него. Проблема според мен е някъде другаде. Преди бушона може би, но това го приеми просто като забележка към действията ти.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Според менюала е 30 ампера.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бушона за здния джам е добре да е 30 ампера!
    Ще се поясня защо.
    Бушоните действат по два начина.Единия е да защитават консуматора, а другия захранващия кабел.
    При колите, с изключение на бушони за някаква електроника, останалите винаги защитават инсталацията.На крушки,вентилатори и реотани, няма какво да им защитаваш.Или работят или горят.Като изгорат и окъсят,вече е важно колко е дебел проводника, а не колко ток консумира джаджата.
    Има доста места, на които се слагат много по-мощни бушони, отколкото са необходими на пръв поглед.
    Слагат се само по една причина.Да няма пад на напрежението. Има ли пад, той няма къде другаде да иде, освен в най-слабото място, а това е бушона.
    За това и греят и топят гнездата.
    Така, че за фарове,вентилатори и нагреватели слагайте по-яки бушони.
    Захранвате ли електроника-само препоръчаните стойности!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 23:20.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Има значение и производинелят на предпазителите. Намират се и такива които са с по тънки крачета и не контактуват добре в гнездото. Съответно си греят яко. А и самото гнездо може да е било разбрицано.
    нещо подобно ми е върти и на мен в главата Възможно е да нямат хубав контакт крачетата към буксите и да нагрява.Нагревателя консумира много ток и бушона трябва да е по-силен(те колегите казаха,колко ампера).С нещо подходящо почисти буксите и ги присвий преди да сложиш по-силен бушон
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •