Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Предложение за наш Пайкс Пик

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Звучи наистина заинтригуващо, ама предлагам от сега администраторите на форума да сложат раздел " В памет на..."

  2. #17
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Много сте черногледи Не мисля , че някой ще му стиска да кара отвъд предела на възможностите си , и тези на автомобила
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #18
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    трасето е уникално
    има и алтернатива разбира се ...
    от Брацигово до Равногор - около 20 км пюър рейсинг ... адското е ... плюс това движение е почти нулево ...
    иначе от Пазарджишката група ей това кат снимков матриал от Белмекен на колегата Коцето Реното

    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Много сте черногледи Не мисля , че някой ще му стиска да кара отвъд предела на възможностите си , и тези на автомобила
    То стига само 1 да има такъв пък и с тези автомобили гуми и липсата на опит ...
    Трябва да редите шикани на правите и да обозначите много добре иобезопасите всеки завой и препятствие!
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  5. #20
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Много сте черногледи Не мисля , че някой ще му стиска да кара отвъд предела на възможностите си , и тези на автомобила
    Не е ли точно това плюса на пистата, че можеш да караш отвъд предела почти без никакви последствия при грешка. На този участък според мен без ролбар в колата да се кара е доста голям риск, а както се видя миналата година дори с ролбар нещата могат да се объркат фатално.

  6. #21
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Това е плюса на пистата , да . Плюса на този тип трасе е денивелацията и липсата на каквато и да е видимост
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Това е плюса на пистата , да . Плюса на този тип трасе е денивелацията и липсата на каквато и да е видимост
    Може ли да попитам какво работиш? Случайно да е в погребална агенция?
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    23

    Default

    Аз също съм за. Пък и все пак ако се организира такова нещо то ще е само за желаещи никий не кара даден човек да ходи на сила - всеки си отговаря за себе си и си преценява риска в край на сметка. Алтернативата, която даде колагата Дистефано също е не е за изпускане (едното ми село е Равногор и знам за какво говорим ), но според мен е по трудно осъществимо. А и по лични наблюдения наще коли се справят доста добре на такъв терен, само ако е много топло става проблем. Пък и когато една кола не е подготвена за състезания то определено тя не може да развива чак такива опасни скорости (лично мнение, не претендирам че е вярно). Така че ако може да се организира нещо, ще е интересно и аз съм там.

  9. #24
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Айде стига с тия погребения вече!
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #25
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Може ли да попитам какво работиш? Случайно да е в погребална агенция?
    Да , и за редовни клиенти има отстъпки . Както каза Крис ... стига вече .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  11. #26
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ето и една снимка от мен, на същата отсечка..........2006г.
    И да попитам автора на темата.
    Колко мислеш, че ще струва едно такова начинание??????
    Преди 2 години на планинско Марково, трененировката трябваше да бъде до х.Здравец, но не им разрешиха и ралито остана само 5-6км. до с. Гълабово.
    Това беше рали което се организира от доста силен клуб, със спонсори и т.н. Организацията беше на супер ниво и пак не им разрешиха................. А ти искаш да отцепят за нас 20км.
    За такова начинание най-малко ще трябва да имаме линейка, пожарна и полиция...........
    В момента на пистата на Калояново искат 5лв. вход и 20лв. за каране.
    Което в никакъв случай не е много, но в тая криза си е цифра, а и това е най-малкото за едно каране......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PIC00131.jpg  

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    На аматьорско регионално равнище не задължават да имаш тръби. Изисква се каска, кръвна група на шофьор/навигатор и изолирани акумулаторни клеми. Идеята е добра, аз бих участвал ако се състои.
    Това е!!! Трябва да се проучи нормативната уредба на такова нещо - идеята не е да се правят недомислени импровизации за самоубийци...както някои тук смятат, но виждам, че им е отговорено адекватно. Колега, евала за краткото и градивно мнение!
    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    трасето е уникално
    има и алтернатива разбира се ...
    от Брацигово до Равногор - около 20 км пюър рейсинг ... адското е ... плюс това движение е почти нулево ...
    иначе от Пазарджишката група ей това кат снимков матриал от Белмекен на колегата Коцето Реното

    И аз съм се набивал в такъв сняг там...само който не е бил не може да повярва Зимата пък е съвсем безопасно - сняг отвсякъде Има доста участъци в страната приятни за каране, но тук хубавото е, че наистина няма дълги прави, много е балансирано като темпо. Колегата ROMan съм го виждал на клипчета с доста висока скорост в дъжд...повярвай ми, там горе е много по-безопасно от твоите изпълнения Само да отнемеш газта и колата е спряла...
    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Това е плюса на пистата , да . Плюса на този тип трасе е денивелацията и липсата на каквато и да е видимост
    Благодаря, не бих го казал по-добре
    Работата не е бърза, нека се постопли и да организираме например една среща на спортната база да омааме по някое кебапче. Нека колеги, които не са попадали там да се качат до базата на Белмекен по този път и да видят за какво става дума. Може да се съберем в Сестримо и да тръгнем нагоре. Вижте тук http://www.rallybulgaria.com/ - отворете Документи, след това отворете РАЛИ ГАЙД 1 и вижте на картата етап 5/8 "Сестримо" . Говоря за горната половина на този етап.
    Едва ли ще има място, на което някой би развил скорост над 170-175 на права. Отнемаш газта и си спрял, баира е сериозен...не виждам нищо опасно /така смятам, не ангажирам никой с моето мнение/. Мисля, че би било удачно да се направят две мероприятия през годината - например около края на м. май и средта на септември. По-рано ще има още сняг, вярвайте ми През лятото няма начин да не прегрее автомобила...та затова ми се въртят тези месеци , като за човек познаващ района и климата там

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ето и една снимка от мен, на същата отсечка..........2006г.
    И да попитам автора на темата.
    Колко мислеш, че ще струва едно такова начинание??????
    Преди 2 години на планинско Марково, трененировката трябваше да бъде до х.Здравец, но не им разрешиха и ралито остана само 5-6км. до с. Гълабово.
    Това беше рали което се организира от доста силен клуб, със спонсори и т.н. Организацията беше на супер ниво и пак не им разрешиха................. А ти искаш да отцепят за нас 20км.
    За такова начинание най-малко ще трябва да имаме линейка, пожарна и полиция...........
    В момента на пистата на Калояново искат 5лв. вход и 20лв. за каране.
    Което в никакъв случай не е много, но в тая криза си е цифра, а и това е най-малкото за едно каране......
    Напълно си прав. Не мога в момента да отговоря, не искам да гадая за цена...Линейка и пожарна задължително разбира се. В процеса на организация - ако такава изобщо започне като гледам песимистите преобладават - надявам се да излезе отговор на твоите и много други въпроси...

  14. #29
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    ...скорост над 170-175 на права...
    Колега несериозно е да кажеш, че от 170 км/ч само с отнемане на газта се спира така се едно си с 50, а другия въпрос е как сток коли по ~150 kоня (защото аз поне разбрах, че говорим за сток коли) ще вдигнат по 170 на този баир...

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex
    Плюса на този тип трасе е денивелацията и липсата на каквато и да е видимост
    Съгласен съм, че карането по завои на баир и без видимост си е тръпка, но ако толкова му се кара на човек по такива места може да отиде на някой кръг на високопланинско (примерно в Кюстендил) и там да кара по хубав асфалт и завои с двойна мантинела на места.

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Малко снимки:
    Вижда се Бруно Тири , раздува с фенове, облегнат на Ситроен С2 с току-що взривен двигател...да, точно на този етап не издържа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SV300015.jpg   SV300020.jpg   P1010335.jpg   P1010373.jpg   P1010375.jpg  

    P1010374.jpg  

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •