Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Предложение за наш Пайкс Пик

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default Предложение за наш Пайкс Пик

    Колеги, имам една идея която ми се върти от около 10-на години. Преди време имах свободно време и възможности и можех при малко повече желание да я организирам...Сега просто споделям идеята /мога и доста да помагам при нужда/ защото виждам, че тук има много и навити хора...Не познавам почти никой, но може би организаторите на този форум също ще проявят желание, а надявам се да имат и възможности да опитат да осъществят една такава идея. Накратко - предлагам да се организира съвсем официално /"ден на баира" / , изкачване за време по технично, красиво, трудно планинско трасе. Знам и мястото - това е ще е изкачването на Белмекен, откъм с. Сестримо покрай Чаира. Навярно тук има хора, които са посещавали това място покрай рали България. До сега се караше 3 пъти(!), а тази година, когато вече сме кръг от WRC, ще се кара 4 пъти(!). Лично съм разговарял с Бруно Тири, който преди няколко години спечели ралито с Пежо 206 WRC и който се прехласваше по този участък. Защо предлагам такова нещо - изкачвал съм това място сигурно над 100 пъти и всеки път удоволствието е ОГРОМНО! Освен това /без никой да се обижда/ не приемам серизоно "драг"-а. Все пак автомобила и шофора не е зле да покажат , че могат да спират и да завиват. На писта е много по-добре, но там са няколко завоя, равнинен терен и гладка настилка - могат да се представят добре автомобили с много ниско и твърдо окачване, силно нископрофилни гуми...все неща, които приложени в туристически автомобил вече са "осакатяване" за нормално ползуване. В предлагания планински участък терена е разнообразен, има неравности, на които нископрофилна гума ще се спука или ще се изкриви джанта...има и неравности, които "изхвърлят" автомобили с прекалено твърдо окачване /миналата година по този начин загина пилот на рали България точно в този участък/.
    Малко подробности за мястото. Ако се тръгва малко преди Чаира, по стария път под "водна кула" към яз. Белмекен, началото ще е на около 1000 м. надморска височина. За около 12-13 км. се достига язовира, стената е на около 1925 м. Точно в тази отсечка беше смъртният случай /за съжаление/ миналато година. Участъка е доста стръмен и "спънат" с много завои, не може да се развива висока средна скорост, което все пак е предпоставка за сравнително безопасно преминаване. За сравнение миналата година Басо спечели този етап, като средната му скорост беше около 95 км. в час, но се караше още около 6-7 км. на равно около язовира, което спомага за вдигане на средната скорост. Иска ми се този най-стръмен, около 12-13 км. участък да стане нащият Пайкс Пик. Представям си как ще се говори - "имам кола която е за 14мин. и 15 сек. на "Белмекен"..." , а не за някакви ниски, високи или "гърбави" 14-ки , 15-ки на скучни 400 метра.
    Може още много да говоря за детайли, но нека първо се получи дискусия и желание...При нужда мога да помогна с контакт със СБА или Г. Янакиев... а бе с много неща само желание и ентусиасти да има.

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    я дай нещо със коли да изкачваме дърпане и състезаваме
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Всичко това е много хубаво, само не ми става ясно, как ще затваряме пътя, когато ни кефне да се състезаваме там.
    Защото ако става въпрос за "състезание" докато има трафик, това е глупава, опасна и безотговорна идея.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Предполагам със съдействието на съответните органи . А иначе по самия път почти няма движение , но това не го прави безопасен
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Всичко това е много хубаво, само не ми става ясно, как ще затваряме пътя, когато ни кефне да се състезаваме там.
    Защото ако става въпрос за "състезание" докато има трафик, това е глупава, опасна и безотговорна идея.
    Интересна и важна подробност......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Всичко това е много хубаво, само не ми става ясно, как ще затваряме пътя, когато ни кефне да се състезаваме там.
    Защото ако става въпрос за "състезание" докато има трафик, това е глупава, опасна и безотговорна идея.
    Пиша от работното място, откъдето не е много редно да се влиза по форуми, та ще съм кратък
    Напълно си прав колега и идеята е да стане официално, със затваряне на маршрута за други автомобили - както по време на рали.
    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Предполагам със съдействието на съответните органи . А иначе по самия път почти няма движение , но това не го прави безопасен
    Съвсем вярно и като продължение от горните ми думи - това е голямата занимавка, която нямам време да направя сам - да се говори с КАТ, СБА и т.н. за да се организира официално. Тук влизат куп детайли - например организатора трябва да контролира някакви правила за безопасност /рали автомобилите имат вътрешна усилена рама например, което не е добре да си причиняваме на нашите коли /. Участниците трябва да подпишат някаква декларация за поемане на отговорност и освобождаване от същата на организаторите - по някои писти се прави така.
    Навярно познаваш участъка - хубавото е, че от Чаира до яз. Белмекен са два алтернативни маршрута. Едно такова мероприятие няма да попречи на останалия трафик, колкото и да е малък /той за съжаление е от тежки камиони в насрещното /. По едното трасе - От "Станкови бараки", през "Водна кула" до язовира ще е газ и ръчка нагоре, а по другото може да се върне човек до изходна позиция и пак да пробва да си потроши кочината .
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Интересна и важна подробност......
    Както винаги /с изключение на Керпен/ си прав
    Много е важно да се организира точно , с изпипване на всички детайли и подробности. Идеята е да си караме нормални автомобили, без усилващи ролбари и други глупости - т.е. да е достъпно за всеки. Обаче това може да доведе куп идиоти със самоделки и преобладаващ ентусиазъм, които да се очистят на третия завой...какво правим тогава??? Затова и пускам тук темата - не е по силите на сам човек да го организира. Ти ме познаваш, имам някои контакти в автомобилните среди...мога да помагам, но не мога само да го направя, а ми е голяма мечта - защото много пъти съм го карал този участък, но съвсем отговорно, отчитайки трафика. Иска ми се да изръчкам баира сам и на спокойствие

  7. #7
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Според мен това няма как да стане само поради една проста причина.... просто не мисля че ще има достатъчно брой хора навити да карат по необезопасен участък (на който дори имаме от миналата година смъртен случай) със неподготвени за целта коли със състезателно темпо! И всичко това без никакъв опит в рали каране... на писта е друго, там има доста хора които дават газ, но знаят че ако прекалят, просто излизат в тревата отвън и това е... А тук на 50см от пътя е канафка/дърво/камък...
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  8. #8
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Супер Този маршрут е адреналинова бомба ! Иманно заради трудностите му . Други такива са вр. Шипка , вр. Бузлуджа , пътя при село Мухово . Батак - Св. Константин . На всички тези места ( с изключение на Шипка и Бузлуджа) се провеждат етапи от ралита . Там може да се кара със състезателно темпо , но без да се прекалява . Всеки си носи кръста и знае за какво става въпрос . Лошото е , че не става само с желание , а трябва и да се деиства . За съжаление , нито аз , нито повечето желаещи имат възможност да направят нещо по въпроса .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  9. #9
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Кой ще носи отговорност за тези, които ще се претрепят?
    Гарантирам, че хич няма да са малко, а дори и да няма тежки травми, ще има толкова намачкани ламарини, че Надин няма да смогне.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  10. #10
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Кой ще носи отговорност за тези, които ще се претрепят?
    Гарантирам, че хич няма да са малко, а дори и да няма тежки травми, ще има толкова намачкани ламарини, че Надин няма да смогне.
    Ами който кара , той носи отговорност . За това се подписва декларация . Да не би на Дракон някой да носи отговорност , че аз съм решил да се трепа
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  11. #11
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    аз не знам дали пък има въобще някой с клетка от нашия форум че да кара там ,,,,
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  12. #12
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Ами който кара , той носи отговорност . За това се подписва декларация . Да не би на Дракон някой да носи отговорност , че аз съм решил да се трепа
    Aбе, едно нещо е, да се завъртиш и да излезеш в тревата, а съвсем друго - да излетиш в някое дере.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Според мен това няма как да стане само поради една проста причина.... просто не мисля че ще има достатъчно брой хора навити да карат по необезопасен участък (на който дори имаме от миналата година смъртен случай) със неподготвени за целта коли със състезателно темпо! И всичко това без никакъв опит в рали каране... на писта е друго, там има доста хора които дават газ, но знаят че ако прекалят, просто излизат в тревата отвън и това е... А тук на 50см от пътя е канафка/дърво/камък...
    Навити ще има, повярвай ми - всички приятели, които съм прекарал от там го сънуват този момент
    Няма нищо безопасно в този живот...а за това просто трабва да имаш "дупе", внимание, "знания и умения"...
    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Супер Този маршрут е адреналинова бомба ! Иманно заради трудностите му . Други такива са вр. Шипка , вр. Бузлуджа , пътя при село Мухово . Батак - Св. Константин . На всички тези места ( с изключение на Шипка и Бузлуджа) се провеждат етапи от ралита . Там може да се кара със състезателно темпо , но без да се прекалява . Всеки си носи кръста и знае за какво става въпрос . Лошото е , че не става само с желание , а трябва и да се деиства . За съжаление , нито аз , нито повечето желаещи имат възможност да направят нещо по въпроса .
    Радвам се, че има друг освен мен, който знае за какво иде реч! Кефа е истински...нагоре започва да се усеща и липса на мощност заради разредения въздух...маслото ври, антифриза ври...оргазъм за шофьора и за автомонтьора
    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    аз не знам дали пък има въобще някой с клетка от нашия форум че да кара там ,,,,
    Това е голямата идея - да е без клетки..."свободна конструкция" - ако иска някой и с картинг да се пусне...

  14. #14

    Default

    Безумие!
    На погребения не ми се ходи от сега заявявам!
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  15. #15
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    аз не знам дали пък има въобще някой с клетка от нашия форум че да кара там ,,,,
    На аматьорско регионално равнище не задължават да имаш тръби. Изисква се каска, кръвна група на шофьор/навигатор и изолирани акумулаторни клеми. Идеята е добра, аз бих участвал ако се състои.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •