Results 1 to 14 of 14

Thread: Втулка скоросня лост

  1. #1
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default Втулка скоросня лост

    Тази сутрин като се опитах да се измъкна от снега, дадох на пред на зад няколко пъти и ведин момент като вкарах на задна усетих че нещо се чупи към лоста и естествено не можеше да се вкара задна - обаче от 1ва до 6та нямаше проблем. Тогава ми направи впечетление че лоста стана доста хлабав без скорост (то много дури) така че со ориентирах директно към лоста.

    След като разглобих, оказа се че една втулка си беше чупена. Втулката е на сминка (от Епер) номер 8.

    Отидох При AXM Auto и купих тази тъпата втулка които се оказа пласмасова... как италянците са го измилизи не знам... както и да е. Има и гумен пръстен като за уплетнение.
    Сложих я, и всичко си е добре и както преди.

    Само че се чудя защо тази втулка няма пак да се чупи. Понеже на симка се вижда от самя лост излиза една пишка на страни със на края една топка - върху които се сложи тази втълка и оформят ябълково съединение със металната част (номер 5).
    Малко странно ми изглежда защото тази втулка бая се движи защото е свободна спраму част 5. Аз бих мислил че е вкарана във част 5, гуменя пръстен го държи да не се клати и така не се движи, само остава ябълково съединение със лоста.

    Някои имал ли е разправи със тази втулка ?
    Нормално ли е да се движи така ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails vtulka_ckop_loct.jpg  
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  2. #2

    Default

    Един офтопик, за което се извинявам. От къде мога да намеря такива схеми за устройството на различните части на 166-цата?

  3. #3
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Google --> Eper
    www.spangerum.com:7080
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    чупят се тези втулки но не е често обикновенно след десетата година на колата но зависи и от стила на задкомилното устройство
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    чупят се тези втулки но не е често обикновенно след десетата година на колата но зависи и от стила на задкомилното устройство
    Мдаа ма за да се счупи тая втулка си има причини които не видях колегата да е споменавал
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Бобо, няма ли да кажеш малко повече ??
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мдаа ма за да се счупи тая втулка си има причини които не видях колегата да е споменавал
    Бобо да не намекваш за участието и на колежка нещо а ?!?
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Бобо да не намекваш за участието и на колежка нещо а ?!?
    Съвсем не просто намеквам че за да се прецака тая втулка има огромна вероятност да има оше нещо счупено по механизма на скоростния лост
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Съвсем не просто намеквам че за да се прецака тая втулка има огромна вероятност да има оше нещо счупено по механизма на скоростния лост
    бялата пластмаса наречена Корпус скоростен лост ?
    Alfa 155 2.0 16v

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    бялата пластмаса наречена Корпус скоростен лост ?
    Може би и/или иглените лагери в нея
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Може би и/или иглените лагери в нея
    Ми точно за нея знам два случая на счупване след страсти на предната седалка смяната и трудна ли е от горе ли се извършва или от долу за колко време става в сервиза ?
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Ми точно за нея знам два случая на счупване след страсти на предната седалка смяната и трудна ли е от горе ли се извършва или от долу за колко време става в сервиза ?
    Около 2 часа Отдолу се прави
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    И аз чупих тая втулка.Смениха ми я в сервиза и си карах ли карах през лятото ама дойде зимата и задна няма включване докато не загрее колата. Оставям я през зимата на задна,че не ми се дават 70лв.пак за некадърни изпълнения.Чакам я да се счупи и ще си я сменям сам

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by shambi View Post
    И аз чупих тая втулка.Смениха ми я в сервиза и си карах ли карах през лятото ама дойде зимата и задна няма включване докато не загрее колата. Оставям я през зимата на задна,че не ми се дават 70лв.пак за некадърни изпълнения.Чакам я да се счупи и ще си я сменям сам
    Опитай като натиснеш съединителя да включиш първо четвърта или пета и после задна. Без да пускаш съединителя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •