Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Предното стъкло се мокри отвътре.

  1. #16

    Default

    Когато караш само на рециркулационен въздух( тоест върти въздуха в купето само), тогава се задържа и влагата, дори се вдига нивото и, защото пътниците дишат(съответно отделят влага и топлина). Иначе не вярвам да е от радиаторчето или зацапан филтър, намажи с черен силикон около антената, но при по-топло време.
    Arena Coast Customs

  2. #17
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Такааа колега аз имам същият проблем и е точно така както го обясняваш и не е от конденз или антената ами просто стъклото ти се е отлепило ( поне при мен е така ) забележи дали когато караш и навън е мн. студено ( както сега лед навсякъде ) като минаваш през дупките ( има ги мн. ) стъклото дали скърца ... ако скърца значи трябва да ти го залепят наново ( ама като се стопи снега ) . Също можеш да пробваш ( когато покрей стъклото няма лед или нещо което да го притиска към колата ) да го натиснеш в единия край с пръст отвътре на вън НО ВНИМАТЕЛНО да не вземе да се пукне ... аз разпитах колко пара излиза да ми го залепят наново казаха 50 лв. дано да съм помогнал

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #18
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Стигнах до извода, че просто си прави конденз от парното а не пропуска от антени или олепили се стъкла. Нямам представа какво е общото, но и антифриза ми е наред. Карал съм в страшни дъждове (при по топло време) и не съм имал такъв проблем. Ако правилно разсъждавам това си е конденз? И ако е конденз има ли някаква опастност и ако да - как да го предотвратя?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  4. #19
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    То във всеки един случай, е конденз. Въпроса е дали се получава от напълно естествена температурана разлика или имяш някой от изброените проблеми. Така че "просто си прави конденз" нито е някакъв нов извод нито е решение.
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #20
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    дааа и аз си мислих че е от антената - някокко пъти я лепих - най накрая отидох и взех нова - намазах я с едно водоустойчиво лепило и шока беше пълен на следващия дъжд ,когато видях че пак мокри - оказа се че е от уплътнението на джама
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #21

    Default

    Прегледай си филтъра, възможно е да задържа влагата в купето, ако е замърсен. Принципно сега влажността е много висока 80-98% и е възможно това да засилва ефекта на проблема ти. Тия неща с влагата са основно от 4 неща:
    1. Спукан радиатор на отоплението (може почти незабележимо да спада нивото на антифриза, както при мен).
    2. Зацепила клапа за рециркулация (върти само въздуха в купето).
    3. Влиза влага отвън през уплътнения, пукнатини и хиляди дреболийки.
    4. Мръсен филтър за пресен въздух.
    Arena Coast Customs

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •