Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем - сама се форсира

  1. #1
    започва да се пристрастява ewm's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    62

    Default Проблем - сама се форсира

    Здравейте колеги тук от няколко дена насам имам доста странен проблем , дано някой да може да помогне .На празен ход ми играят оборотите между 2500 и 0 и то ряско се форсира (независимо в движение или на едно място) , но не само на празен ход когато дам скорост първа примерно , колата започва сама да дава газ ускорява и намаля ускорява и пак намаля (същото като на празен ход пак до тези обороти се форсира и на скорост) , проблемат се оправя като и дам газ и я вкарам към 5 6 хиляди оборота , но се оправя до следващото гасене и палене.Също понякога прави тоя проблем не само като се гаси и пали ами като ряско отпусна съединителя и пак го натисна. Дано някой да има идеи. Поздрави

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by ewm View Post
    Здравейте колеги тук от няколко дена насам имам доста странен проблем , дано някой да може да помогне .На празен ход ми играят оборотите между 2500 и 0 и то ряско се форсира (независимо в движение или на едно място) , но не само на празен ход когато дам скорост първа примерно , колата започва сама да дава газ ускорява и намаля ускорява и пак намаля (същото като на празен ход пак до тези обороти се форсира и на скорост) , проблемат се оправя като и дам газ и я вкарам към 5 6 хиляди оборота , но се оправя до следващото гасене и палене.Също понякога прави тоя проблем не само като се гаси и пали ами като ряско отпусна съединителя и пак го натисна. Дано някой да има идеи. Поздрави
    С кой мотор е колата и коя година е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ewm View Post
    Здравейте колеги тук от няколко дена насам имам доста странен проблем , дано някой да може да помогне .На празен ход ми играят оборотите между 2500 и 0 и то ряско се форсира (независимо в движение или на едно място) , но не само на празен ход когато дам скорост първа примерно , колата започва сама да дава газ ускорява и намаля ускорява и пак намаля (същото като на празен ход пак до тези обороти се форсира и на скорост) , проблемат се оправя като и дам газ и я вкарам към 5 6 хиляди оборота , но се оправя до следващото гасене и палене.Също понякога прави тоя проблем не само като се гаси и пали ами като ряско отпусна съединителя и пак го натисна. Дано някой да има идеи. Поздрави
    Чистене на дросел и адаптация ще оправят нещата, разбира се хубаво е да се види на диагностика да не се окажат 5 работи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    С кой мотор е колата и коя година е.
    2.0 TS 150hp e мотора фаза 1 на колегата
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5

    Default

    Бобо се е предредил и отговорил.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

  7. #7
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    По-добре найстина отиди на диагностика, при мен си менеше оборотите на празен ход заради дебитомера.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default 164 туинспарк

    При мен се появи този проблем - сама се форсира или гасне. Отидох в бош на диагностика - няма грешки в компютъра. Смениха ми бобина пооправи се за малко и пак почна. Накой спешно да даде идея тук или на скайпе ufo_ufo_ufo - колата седи в сервиза и чака някакво решение да му се невиди. При мойта са два дросела. Смениха бобината на здравия дросел. Дори и да изпуши единия не би трябвало да прави проблем нали? Ще оправят и втория да видим какво ще стане ?!?
    Last edited by ufo777; 12-03-2010 at 10:40.

  9. #9
    започва да се пристрастява ewm's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Red Pitbull View Post
    мерси колега , но не го прави само на свободна в движение , прави го и на скорост и на свободна и в движение и на едно място . Мерси на всички за вниманието тези дни ще чистя дросела и после ще адаптирам , дано да се оправи.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Така, предлагат ми да изключат едното делко. Двигателя си е с две. Сменената бобина не оказва никакво влиание и това в сервиз на бош. Компютъра не показва грешки . Смениха задната част на делкото. Работата стана още по лоша - сега пали зле. Утре ще ходя да се карам с тях. Някакви идеи какво може да е? Заварих гърнето на три места и ще ги карам да я центроват и да сменят бензиновия филтър. Някой има ли идея какво става гасне и трудно пали, чат пат сама се форсира? Тва пишман майстор май хванах а уж бош?!? Как са правили центровка като изгорелите газове хвърчат през дупките незнам? Дали да не им цапна компютъра с чук? Има ли карбуратор тази 164 туинс парк 1990 година? Да видя ако има да не би да е запушен нещо - или всичко е електроника. Помагайте моля?!?
    Last edited by ufo777; 12-03-2010 at 21:18.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Проблема се развива. Започна и да не пали. Не е от бензиновия филтър. Тоя спря едното делко и остави колата на четири свещи. Интересно проблема изчезна и сега върви като нова. Обаче ме притеснява защо така. Казва че нямало да се отрази на разхода и мощостта това било за по добро изгаряне на бензина. Просто двете дъги се разминавали с около седем градуса. Дали е прав и може ли да се измисли нещо. Спря да се форсира и да гасне иначе. Но не ми харесва да е на едно делко. Защо обаче като маха делкото смени и едната бобина? Би трябвала едната да е за едното делко, другата за другото нали? Или греша нещо. Памагайте със съвет колеги.

    ---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

    колега можеш ли да приложиш снимка на дроселите? Не мога да разбера тоя дали ги е чопкал?

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ufo777 View Post
    Проблема се развива. Започна и да не пали. Не е от бензиновия филтър. Тоя спря едното делко и остави колата на четири свещи. Интересно проблема изчезна и сега върви като нова. Обаче ме притеснява защо така. Казва че нямало да се отрази на разхода и мощостта това било за по добро изгаряне на бензина. Просто двете дъги се разминавали с около седем градуса. Дали е прав и може ли да се измисли нещо. Спря да се форсира и да гасне иначе. Но не ми харесва да е на едно делко. Защо обаче като маха делкото смени и едната бобина? Би трябвала едната да е за едното делко, другата за другото нали? Или греша нещо. Памагайте със съвет колеги.

    ---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

    колега можеш ли да приложиш снимка на дроселите? Не мога да разбера тоя дали ги е чопкал?
    Колега смени сервиза че като гледам утре и едно бутало ще ти извади тоя фен!

    Ако искаш съвет обади ми се по телефона ще ти обесня на какъв принцип работи тази кола
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    А .. тука май две коли едновременно се правят?...


    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    2.0 TS 150hp e мотора фаза 1 на колегата
    Ако е с този мотор няма какво да адаптираш, иначе дроселовата клапа може да си изчистиш. Не че ще се оправи от това, ама няма и да е по-зле...

    Изчисти си моторчето за празен ход и виж да не смуче въздух някъде след дебитомера. Обърни внимание на маншоните м/у колектора и главата.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Бобо благодаря за съвета ама вече съм хвърлил 300 лева които съм взел на заем да я правя. Нали се сещаш че ако ида в друг сервиз ще ми кажат кво са направили тия - нищо не са направили. Дай ся да сменим това онова и хоп още толкова и направо да си купувам нова кво да се занимавам да я оправям. А алфичката си ми харесва. Дайте съвет де моля ви!? Междо другото го питах оня каза че са чистили моторчето за празен ход, обаче резултат няма. Сега изключи едното делко и колата остана само на четири свещи. Върви добре няма проблем , но адски много ме притеснява какво следва от това. Дали няма да ми увреди нещо мотора, щото той даже е оставил включено разбитото делко. Казва че имало голяма разлика в дъгата между двете делка и затова ставал проблем? Ами защо тогава сменя едната бобина? Какво да правя дайте съвет много ви моля?!? Страх ме е за мотора.
    Това май наистина е често срещан проблем при бензиновите двикатели. Макар че майка ми е с фиеста, при нея също се е появило форсиране, но без гаснене. И в специлизирания сервиз на форд не могли да и решат проблема със смяна на няколко части за около 400 лева свещи кабели и някакъв газометър. После в друг сервиз и изключили част от електрониката и сега и работила, но още не мога да разбера коя част са изключили. Помощщщщ - страх ме е за мотора на алфата да не се повреди с едно делко и то по думите на майстора разбитото?!? Не мога да установя дали наистина е сменял задната част на делкото, но е факт че след определено чопкане от негова страна започнах да паля трудно. После изключи едното делко и сега е добре но....
    Last edited by ufo777; 14-03-2010 at 19:58.

  15. #15
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by ufo777 View Post
    Дайте съвет де моля ви!?
    Колега пали колата и ела в София, има 2-3 супер сигурни сервиза, които ще ти свършат работа на 100% без да те одерат допълнително.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •