Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с включване на скоростите сутрин!

  1. #1
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default Проблем с включване на скоростите сутрин!

    Колеги искам да ви попитам за един проблем който се появи 2 пъти за последните 2 сутрини. Тези дни както знаете в София беше доста студено -3,-4 градуса (въпреки че на -10 не е правила така) и на това ПРЕДПОЛАГАМ се дължи проблема ми. А той е че сутринта не мога да включа на никоя скорост. Днес я бях оставил на 1-ва и можех да вкарам лоста само на 1-ва и на 2-ра. Към останалите скорости нямаше ход лоста. Позагрях малко колата и след 1 час се оправи. Различното от другите сутрини е, че паркирам на лек наклон наляво, а не надясно както правя по принцип. Може ли да е от това че замръзва маслото в скоростната кутия. И бихте ли ми казали какво масло се препоръчва за нея, евентуално как се сменя ако не е трудно? За JTD става дума.
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Маслото не е проблем.Замръзва ти едното от жилата.Най-вероятно е скъсано маншончето.Сега е влажно денем и студено през нощта и си готов.Виж кой маншон е скъсан.Почисти жилото и го смажи.Ако нямаш и здрава кора,със сигурност мокри и при минаването през локви.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Мда, жилата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Мерси, явно ще ходя при чичо Доктор. Наистина нямам кора под двигателя, а и преди включваше трудно на 1-ва.
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •