Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Проблем с окачване на 156

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз бих заложил на нов само ТРВ, както естестено казвам от дълър вносител на частите. От вс има ментаци, лично се убедих. Затова най-добре оригинални + рециклиране!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    В друга тема е писал колегата 205лв за феби!
    Честито на печелившите.
    Ма ти с това требваше да започнеш. Фебито не става бате, пълен боклук е. Аз почнах да тропам на минутата след като го сложих.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #18
    Alfa tifosi yori's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Хасково,София-Дружба 1
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз бих заложил на нов само ТРВ, както естестено казвам от дълър вносител на частите. От вс има ментаци, лично се убедих. Затова най-добре оригинални + рециклиране!
    Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.Дали от съответните марки знаят за това производство не мога да кажа,но малко ме смущава това китайско производство(не им вярвам на жълтурковците)
    Alfa Romeo 147 JTD '01


  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by yori View Post
    Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.Дали от съответните марки знаят за това производство не мога да кажа,но малко ме смущава това китайско производство(не им вярвам на жълтурковците)
    ТРВ-то идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер. Даже видях носачи в така опраковка на които номера е заличен със шлайфане и пренабит друг номер. Незнам това какво е, но не ми харесва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ТРВ-то менте идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер.
    Има Ники щампи на ТРВ на самия носач, на шарнирите отзад и на тампоните пише Боге. На биалетките има голяма щампа ТРВ точно по средата. Другия път ще снимам как изглежда оргинално ТРВ че има не малко ментета. Пак е в полипропиленова чанта която да скъсаш с ръка е супер трудно. Говоря за оргиналния такъв, купен от Техно парт, Тех-ко или не им помня другото име.
    Last edited by thecleaner; 06-03-2010 at 20:38.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    трябват ми читави биалетки кажете марка, която сте пробвали и става.....Окап мисля, че оем ми беше препоръчал
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #22
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    От опита, който имам с окап, не бих заложил на тях. Виж някоя др марка, например една италианска марка Мало колега, тя е доста добра. Мисля една германска марка Фленър или Лемфордер. Трв от арно магазинче!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #23

    Default

    Биалетката е с два различни захвата,там където гайката се завива от едната страна е да речем 8мм.,а от другата 10мм.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by yori View Post
    Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.
    Аз ги видях също повечето марки, в различни цехчета и манифактурки в предградие на Истанбул......малко по голямо от сите Младости в СФ........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ТРВ-то идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер. Даже видях носачи в така опраковка на които номера е заличен със шлайфане и пренабит друг номер. Незнам това какво е, но не ми харесва.
    Манифактурен рециклаж, какво ...

  11. #26

    Default

    И прайм квот прайм и пак духаме супата.
    Кажете достоверни доставчици. Аз сам от Стара Загора и мога да ви кажа, че ситуацията е: много магазини - от едно кранче идват частите. Каде в нашата малка България мога да купя италиански части без 300% up надценка, които да не са това кранче.
    Ясно че има официални дистрибутори на някои от тях които предлагат читави изделия (като powerflex за тампоните). За останалите, пак СУПАТА.
    Гледам ги в италианския EBay продават предимно на марки, от които отзивите са зле. Пък и тежките железа излизат златни.
    Дайте съвет на мен и колегите какво да правим. Купуваме MOOG за четири стотака и хвърлям боб да е MOOG.

    Стандарта ни стандарт
    +
    пътищата ни пътища
    +
    частите ни части
    =
    СУПАТА
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Намираш дърти ОРИГИНАЛНИ (заводски) носачи от някоя алфа и им набиваш Поверфлекс + евентуален рециклаж на шарнира...Май това е най-евтиното, разумно и сигурно решение на проблема с МЕНТАЦИТЕ, които ни пробутват!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28

    Default

    Долния шарнир може ли да се рециклира? Защото ми обясниха, че неможе. Горния е алуминиев, режат му шапката избиват го, сменят болта и ябълката и е нов. Долния отгоре е цял и няма как да го избият. Така ми казаха поне. Моите ги правиха в Казанлък. Познат с 156-ца каза, че горните там ставали бетон, но и той се убивал да сменя долните.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  14. #29
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    MOOG има в Руди96 и не мисля, че са ментаци. Цената е солена, но не е 390 лв. Мисля за 270 ги взимах.

  15. #30
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    До колкото аз знам май долните се рециклират,трудоемко е при горните обратно на това което казваш значи и те се рециклират.
    За биалетките - аз ги смених преди повече 40к и още държат марката делфи купени оторозиран сервиз в Пловдив.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •