Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за тампони на двигателя при 156 2,4JTD

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Въпрос за тампони на двигателя при 156 2,4JTD

    Колеги, имам един казус с печката ( 2,4JTD-136hp) върху който умувам. Става въпрос за това, кой от трите тампона на двигателя има най-голям принос за вибрциите вътре в купето на празен ход? Майстора ми гледа тампоните и каза, че са ОК. Левия и десния са оригинални, а този на скоростната кутия е нов и е сменян от предишния собственик. Само че не е оригинален и не е ясно каква марка е. Знам, че целия проблем с неоригиналните тампони е различната константа, която имат спрямо оригиналните. Та по този повод възможно ли е да се намалят малко тези вибрации, ако го сменя с оригинален или е вятър работа и да не се занимавам?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    ами ако е маховик?

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Едва ли, защото маховика е сменян преди около 20к километра и при ревизията нямаше никакви забележки към него. Още повече, че би следвало ако в него е проблем и мотора да се тресе, а той работи много кротко. Всъшност парадокса е, че колата от вън е по-тиха отколкото вътре на празен ход.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Може и дюзи да са.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Сливен
    Posts
    24

    Default

    Няма гаранция че оригиналните тампони са добре.Може да са здрави,но гумата им да се е втвърдила и тампона да не работи ефективно.Друга причина може да е и окачването на изпускателната система-гърнета и тръбите между тях.Провери и техните тампони.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44299

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Да от генерацията се оказа основният проблем. Ходих до ем комплект и се оказа, че я няма планката, която е до картера и ми сложиха една, като я завариха за тръбата и сега вече е като средностатистическа дизелова 156-ца. Поне като тия, в които съм се возил или карал. Обаче пак ми е шумна и ми се иска още нещо да направя, че се нервя, като се кача на нея след като съм карал бензинката или съм се возил на братовчеда на 159-та (JTDm). Иначе като мине 1100 оборота е вече съвсем друго и не дразни изобщо, защото няма никакви вибрации, а само шум съизмерим с този и на бензинката
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #7

    Default вибраси на свободен хот

    Здр колеги от скоро си купих Алфа156 2.4жтд136 к.с проблема при мен е чусвам вибраси по таблото на свободен хот на ниски обороти като дам газ випраците изчезват и при топал двигател ги има в движение всичко си е нормално помогнете

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Освен маховика и тампоните задължително провери и планката след двуцевката, тъй като на нея също има тампон който в повечето пъти е скъсан и се получават доста вибрации!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9

    Default

    Принципно скромното ми мнение е че за вибрациите са отговорни тампона дето се хваща за моста и този дето е най - горе вляво(като се застане пред колата).....
    Другите два най - вече "носят" двигателя........не че и те не може да са причина......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно скромното ми мнение е че за вибрациите са отговорни тампона дето се хваща за моста и този дето е най - горе вляво(като се застане пред колата).....
    Другите два най - вече "носят" двигателя........не че и те не може да са причина......
    Не си съвсем прав. На един приятел му е скъсан десния "носещ"- този, който е захванат за двигателя и се усещат силни вибрации вътре в купето.

  11. #11

    Default

    Ако си имал време да разрежеш някой от тия тампони по една или друго причина, може би ще видиш че те няма как да се скъсат......в прекия смисъл на думата - те просто увисват надолу, съответно и двигателя и полуоската почва да опира в моста......
    Носещите тампони си заминават по бързо ако задния долен и най - вече горния малък сдадът багажа......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •