Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 75

Thread: Разход на масло

  1. #31
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Първоначално публикувано от Dodo 155
    В коя книжка пише, че не пречило до 1л./1000км???
    Няма такова нещо
    Нали се сещаш при такъв разход на какво ще заприлича катализатора, примерно ...[COLOR="Silver"]

    =============
    code
    Изобщо няма да чуе недей да говориш наизуст Книжката съм я снимал, някъде из форума е.
    ==============
    code,
    защо мислиш,че катализатора изобщо "няма да чуе" при толкова мн масло?!?
    156 SW 2001 бивша.

  2. #32
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Алфа Ромео 146 T.C. 1.4 103 к.с 99 г. - 6 000 км - 750 мл. масло ... И на мен ми се струва много литър на 1000 км ....
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  3. #33
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Колега замисли се на какви години са ни автомобилите... и начина им на каране преди това не е известен на никой настоящ собственик! Не мисля,че е удачно на стара кола маслото и да се сменя на повече от 10 000км... Аз моята я карах с 20к... а сега съм с Selenia Racing 10W60...Решението взех лятото като видях,че 20к е редичко като вода на летните жеги...и мисля,че 10w60 е идеалният вариант и наи-вече за през лятото, защото двг-то държи постоянно високи температури.
    Какво ме интересува как я е карал (от документите които имам е видно че е обслужвана регулярно на равни интервали предимно в оторизиран сервиз на алфа ) предишния собственик
    важно е аз как я карам стила на каране и пробега както и времето за което е изминат определят различна продължителност на живот на едно и също масло, останалото е дрън-дрън.
    Last edited by dimo; 05-03-2010 at 18:11.
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #34
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Какво говориш аз измих двигатела сещаш се че маслото става рядко ,като вода и пак ми взе 4.2л и е на максимума нямам обяснение за това!?Сипах и 5W50 рейсинг но мисля да не го търкалям много най-много до 10000км че какви ментета са се навъдили,преди бях с кастрол но го харчеше това за 2000км не го е пипнала.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  5. #35

    Default

    Аз карам със Селения 20К , за 5000км не е мръднало грам, вярно е че си я карам по леко и ще си го сменя на 18 -20к, както каза колегата Димо някой ако иска да си го сменя и прз месец

  6. #36
    Фен на 156 - ците
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Там няма хора, дори и монтьори, които да зная какво правят и да го могат!
    Представям си какви ги говорят на собствениците на Мазерати Там сигурно х 20л./1000км ще е нормално
    Грам не съм съгласен с теб колега, защото моята кола я оправиха за 2 часа, само след като монтьора я беше чул. Сега карам нов автомобил, но нека да не спамим темата на колегата. Поздрави и за момента аз ще продължа да ходя в Ауто Италия.
    Last edited by spe4elist; 05-03-2010 at 21:23.

  7. #37
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Не бъди сигурен в това, защото е много възможно капака да е леко крив. И това в съчетание с не особено добра гарнитура, води до теч. Лошото е, че няма как да се шлайфа този капак, защото има улей отдолу, затова трябва да се слага само хубава гарнитура и ако се наложи малко циганска работа - леко силикон за да уплътни и да не пуска.
    Капака не знам дали е крив, но при смяната майстора я намаза със силикон. Не мисля, че е от там, защото бях измил мястото перфектно, след това направих едно кръгче, снимах колекторите и проверих за теч, но около тях беше сухо.
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

  8. #38
    започва да се пристрастява hristo 156's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    63

    Default

    Колега брат ми има Фиат Мареа и на него така му течеше масло по изпускателния колектор.Оказа се че,пуска масло от самите шпилки.Вадиха ги,сложиха някво липило и спря теча.И той мислеше че,е от капака но то какво излезе.Иначе доста неприятно пуши.
    Alfa Romeo 156 2,0 TS
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS

  9. #39
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Според книжката на колата разход до 1л на 1000км не пречи на мотора, така че си трая. Имаше преди даже спорове, че това е нормален разход, но според мен италианците са имали предвид точно горното, а не че е нормален.
    Ясно написах, че това не е нормален разход още в първия си пост. Обаче след това се почна ..
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    В коя книжка пише, че не пречило до 1л./1000км???
    Няма такова нещо
    Реших пак да я снимам, явно има интерес през няколко месеца
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01401.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #40
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ясно написах, че това не е нормален разход още в първия си пост. Обаче след това се почна ..

    Реших пак да я снимам, явно има интерес през няколко месеца
    Да, но това може да е само първите 5-6000 км

    ---------- Post added at 07:58 ---------- Previous post was at 07:56 ----------

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Просто си мисля на глас... Значи има си заглавие темичката "Engine oil consumption" и пише "Max engine oil consumption is usualy 400 grams every 1000km." и точка. Демек харчи си двигателя по толкоз максимално. Отдолу вече на нов ред има пояснение...: " therefore engine oil consumption may be considered stabilised only after the first 5000-6000 km."
    Аз както го прочитам тва ми става ясно че по време на разработката може да не е точно както е описано с въпросните 400г. и след 5000-6000км. вече се стабилизира харченето на масло и то застава с посочените граници, а не че престава да харчи...
    Ся вярно че са го сложили под общ знаменател JTD и ТС... ама май тва написаното напрактика се отнася за бензинките... И на моя дизел който имах не близваше от смяна до смяна, но с ТС-то ако се настъпва не е така.
    Това се отнася за началните 5-6000 км, затова в следващото изречение е уточнено при какви условия може да се очаква това.
    Виж по-горе е написано същото за бензиновите, но там дават и до 1 л.

    ---------- Post added at 08:03 ---------- Previous post was at 07:58 ----------

    Quote Originally Posted by dvoinikat View Post
    Грам не съм съгласен с теб колега, защото моята кола я оправиха за 2 часа, само след като монтьора я беше чул. Сега карам нов автомобил, но нека да не спамим темата на колегата. Поздрави и за момента аз ще продължа да ходя в Ауто Италия.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29537
    май си единственият ...
    п.с. И бояджиите им не струват, преди 3-4 месеца ми правиха врата и калник. Преди няколко дни забелязах, че боята се люпи и пада
    Добре, че КАСКО-то ще покрие ново боядисване и ще ми спестят разправиите с тези олигофрени!

    BTW: Успех ти желая! Дано винаги си доволен от сервиза

    Към темата ... колега, ходи ли да проверят гарнитурата и шпилките, както ти казаха колегите?

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Значи превеждам точно от книжката на Gh0stRider, щото моята е на италиански.
    Максималната консумация на масло е обикновено до 400гр на 1000км.(в моята книжка пише литър)
    По време на началния период двигателя се разработва, следователно за стабилизирана консумация на масло се счита само тази след първите 5000-6000км.
    Разхода зависи от начина на каране и от кондицията на превозното средство.
    Та Dodo 155, пак говориш наизуст.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Значи превеждам точно от книжката на Gh0stRider, щото моята е на италиански.
    Максималната консумация на масло е обикновено до 400гр на 1000км.(в моята книжка пише литър)
    По време на началния период двигателя се разработва, следователно за стабилизирана консумация на масло се счита само тази след първите 5000-6000км.
    Разхода зависи от начина на каране и от кондицията на превозното средство.
    Та Dodo 155, пак говориш наизуст.
    Няма да споря с теб, въпреки че съм прочел доста повече английски и всякакви книжки за тази кола, но до момента няма читаво TS или JTD, което да харчи повече масло от смяна до смяна. Обикновено никой не долива, а сменя.
    Аз съм на 13 500 км от смяната и в момента маслото ми е на 1/3 под MAX. Нивото MAX/MIN е около 600-700 гр. Колата не се бута, дори доста пъти е след 3000 оборота. Сега е вече на близо 58 000 км.
    На Пунто-то падна с 1/4 за 11 000 км. Колата е на 210 000 км, но се кара спокойно. Рядко над 4000 оборота.
    И по двете няма видими течове или сълзички, както и не пушат на изгоряло масло.

    По-добре пусни тема "Колко масло ви харчи колата на 1000 км" и ще видиш колко ще се "похвалят" с разход над 100-120 гр./1000 км.
    Само повредени коли могат да харчат 1л./1000 км!!!
    Тези, които не падат под 5000 об./мин. могат да постигнат по-висок разход и сигурно да го докарат до 400 гр./1000 км, но надали 1л.
    Колегите в АО споменават за увеличен разход през лятото и когато карат на по-високи обороти и никой не е споменал, че му харчи повече от 150-180 гр./1000 км.
    При над 250 гр./1000 км се счита, че има проблем - запушен сепаратор, сегменти, гумички на клапани, течове и т.н.

    Карал съм няколко служебни коли от 0км и всичките ядяха маслото първите 5000 км! Дори на една Астра ми се наложи да долея 3л./4500 км. Отидох в сервиза, за да направя рекламация и ми казаха да дойда, ако този разход продължи и след 5-6000 км. Е, в крайна сметка повече не отидох. След 5500 км все едно се затапи и спря да го пипа. Колата за 15 000 км падаше само с няколко милиметра от МАХ.

    Направи си извода сам

    п.с. Не случайно под твърдението, че колата харчи един колко си, са поместили при кои условия!
    При дизела разходът може да е по-висок!

  13. #43
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Dodo 155, ако прочетеш мненията от самото начало (ама не само своите), ще разбереш, че сам се вкарваш в спорове. Аз пиша, че не е нормално, след малко ти ми обясняваш, че не е нормално. Аз цитирам книжката - нямало такава книжка. Снимам ти я - то вътре пишело друго. Превеждам ти я - ама ти си бил карал не знам какви коли . . . айде стига

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #44
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Dodo 155, ако прочетеш мненията от самото начало (ама не само своите), ще разбереш, че сам се вкарваш в спорове. Аз пиша, че не е нормално, след малко ти ми обясняваш, че не е нормално. Аз цитирам книжката - нямало такава книжка. Снимам ти я - то вътре пишело друго. Превеждам ти я - ама ти си бил карал не знам какви коли . . . айде стига
    Не се бий по главата ... аз приключих още с това мниние -
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ако е сегмент или гумичка на клапан, ще пуши при запалване, при отнемане на газта, при форсиране и т.н.
    Явно не е от сегмент, защото при 1л./2000 км ще си прави фитили ако е от него.
    На снимката трудно може да се види какво е, но ми се струва много бистро маслото над самия колектор ... сигурен ли си, че не тече отнякъде и затова да ти губи?
    Обикновено при запушен маслен сепаратор, колата може да изхарчи и повече.
    Трябва да се провери и това.
    ... но винаги се намират разбирачи, което понякога ме влудява
    На снимките ясно се вижда, че има теч, пресен е и колата явно не го гори през цилиндрите, но веднага се измества темата към друго и както виждаш, човекът млъкна, а ние се разправяме кое е вярно - 400гр. или 1л. и дали е нормално и т.н.

    Аз съм до тук ...

  15. #45
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    Благодаря на всички колеги, които ми помогнаха! Сега поне знам, че проблема не е от сегменти, както ме наплашиха в сервиза. В близките 1-2 седмици отново ще се ходи в сервиз.
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •