Results 1 to 13 of 13

Thread: Глъхне когато загрее

  1. #1

    Default Глъхне когато загрее

    Последните седмици много интересен и нелогичен навик придоби мойта!

    Когато я запаля студена има наченки на глъхнене на ниските обороти, но не са много силно изразени и така докато загрее, а и след това. След като я изфорсирам (над 2500-3000 оборота) се нормализира. Ако обаче запаля при предварително загрят двигател на ниските обороти не може да отлепи хич. При тръгване от място при наклон трябва да я вкарам във високите иначе ще я угася. След 5 минути форсажи се поодпушва и така.... Колкото по топъл е двигателя при палене, толкова са по-големи мъките!??!?

    Вчера смених свещи (denso) и пак същата. Кабелите и дебитомера са на година. Ще я водя на диагностика ама силно ме съмнява се спрат на конкретен проблем, затова ви моля за предположения.

    Проявява се и на газ.

  2. #2
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    Последните седмици много интересен и нелогичен навик придоби мойта!

    Когато я запаля студена има наченки на глъхнене на ниските обороти, но не са много силно изразени и така докато загрее, а и след това. След като я изфорсирам (над 2500-3000 оборота) се нормализира. Ако обаче запаля при предварително загрят двигател на ниските обороти не може да отлепи хич. При тръгване от място при наклон трябва да я вкарам във високите иначе ще я угася. След 5 минути форсажи се поодпушва и така.... Колкото по топъл е двигателя при палене, толкова са по-големи мъките!??!?

    Вчера смених свещи (denso) и пак същата. Кабелите и дебитомера са на година. Ще я водя на диагностика ама силно ме съмнява се спрат на конкретен проблем, затова ви моля за предположения.

    Проявява се и на газ.
    С кой мотор си? Коне, кубици,че ще те питат поне трима човека.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #3

    Default

    Еее няма да повярвате... Обяснението е налице.

    Преди заглъхваше, защото от гарнитурата на капака на главата сълзеше малсо (от предходния сервиз ) и е напълнило леглото на две малки свещи почти до контакта. Затова марш в сервиза...нови свещи и гарнитура, но оставих свалени кабели, капак на главата и свещи и им я закарах така (уж да не си играят да разхвърлят, но голяма грешка). Ремонта им приключи и вчера ви запитах, защо пак глъхне. Явно не е от свещите. И тук предлагам смях на моя сметка.

    ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ПОСЕДНЕТЕ ПРЕДИ ОТГОВОРА!

    Днес я закарах в друг сервиз, защото имат много читава диагностика. Хората диагностицираха, че просто лулите към малките свещи лиспват. Монтьора ми казва: май наистина имаше някакви ГУМИ в багажника (въпросните лули). Той не е сметнал, че това е част от автомобила.?!?!

    След като си посглобих колицата въпроса ми е... Гнездата на лулите към малките свещи са нагорели от едната страната. Може ли да е предпоставка за искрене и лош контакт? Все пак отстрани е някакъв непроводим материал.

    Сега МНОГО ЦЕННА ИНФОРМАЦИЯ за почитателите на макрата: тази кола върви с 200 км само с 4-тири свещи! Само като позагрее има малко мъки. После италианските били капризни...аисиктир.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  4. #4

    Default

    Я кажи в кой сервизи ходи че да имаме малко повече локална информация, гледам че има стз в ник-а ти.....

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    Гнездата на лулите към малките свещи са нагорели от едната страната. Може ли да е предпоставка за искрене и лош контакт?
    Зависи все пак колко....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    ... Монтьора ми казва: май наистина имаше някакви ГУМИ в багажника (въпросните лули). Той не е сметнал, че това е част от автомобила.?!?!

    ...
    Ще си позволя да го кажа - Що не вземеш да го гръмнеш тоя "монтьор"!!!

    Баси. Колеги, не сподеделяйте колите си и жените си със случайни случайни лица и индивиди!!!

  6. #6

    Default

    Колега в стз е сервиза, но не искам да ги съсипвам момчетата с публичност. Още повече, че повечето са добри специалисти. Лош късмет е че са оставили да досглобява колата някакъв дезориентиран тип.

    Не ги оправдавам де. По тая логика същия ден ми смениха долните носачи. Можеше да забрави да завие гайката на шарнира.

    П.С. Това ми е първата и последната смяна на свещи в сервиз. Следващите ще оставя баба да ги смени.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  7. #7

    Default

    Ето го резултата. По този начин са нагорели накрайниците.



    Тази е най-зле.




    Внимателно с шкурка изравних стените и с контактен спрей почистих и се получи.



    Външно вече наред. Дано и намотките да не са нагорели вътре. Ама сега върви нормално.

    Ааа и колата е вървяла на 2 малки и 2 големи свещи защото лулите са кръстосани.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  8. #8

    Default

    Мда, може би не са повредени.....
    Абе гледам лулите и се питам коя година е колата?

    ---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    По тая логика същия ден ми смениха долните носачи. Можеше да забрави да завие гайката на шарнира.
    Мда, може би въпреки това, същия ден ти е било щастливия ден в седмицата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    сливен
    Posts
    8

    Default

    голям смях за този сервиз.Аз лично работя в сервиз явно момчето което я е правило е зеленичък,ама така ли нямаше някой покраи него

  10. #10

    Default

    98-ма ама аз ги сменях тея кабели преди около година. На EPS мисля. Вероятно са боклуци ама за сега няма грижи с тях. Старите на bosch (може би са били оригиналните) се отчупваха направо контактните пластини.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    98-ма ама аз ги сменях тея кабели преди около година.
    И аз затва питах, щото виждам че не са оригиналните на ЦФ2 двигателите.....а ЦФ3 имат подобни с метални накрайници....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    ... Гнездата на лулите към малките свещи са нагорели от едната страната. Може ли да е предпоставка за искрене и лош контакт? Все пак отстрани е някакъв непроводим материал. ...
    От снимките е ясно, че вече е станал силно проводим, и искренето ти е 100% гарантирано
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #13

    Default

    Може и да си прав. Ще покарам така и ако след време пак се е стопила там пластмасата, значи си търси най прекия път от там...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •