Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Забива муцуната като е студена 156 2.0 TS

  1. #1

    Default Забива муцуната като е студена 156 2.0 TS

    Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.
    Last edited by spe4elist; 03-03-2010 at 12:21.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.
    Определено си имаш проблем.Я дебитомер,я нещо друго,но трябва да се отиде на свестен майстор.
    Има много писано по този проблем.Пробвай с търсачката,но не знам как работи тя .
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3

    Default

    И аз бях така смених дебитомер и ламбда сонда и всичко е ок.Ама първо отиди на диагностика най-добре

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.
    Имаш проблем. Ако всичко е наред, трябва да можеш да тръгнеш веднага, моята е така

  5. #5
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    дебитомер ако беше от софия можеше да ти дам един за проба
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Имаш проблем. Ако всичко е наред, трябва да можеш да тръгнеш веднага, моята е така
    Ами аз мога да тръгна веднага,но леко...ако подам по рязко газ,не я поема....плавничко трябва.
    Иначе пали от първия път винаги,оборотите след като запали са около1400, и след няколко минути си падат до 1000
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Нямах предвид плавно, а нормално ... А бе, имаш проблем - не е нормално давене, глъхнене, кихане кашляне ... Требе да идеш на доктор

  8. #8

    Default

    Да, сега намерих доста изписани теми по тоя въпрос...еми ще се лекуваме като има парички,че в момента е зле положението.
    Понеже съм в Ямбол не знам до кога,има ли колеги от Ямбол да ми препоръчат сервиз където поне малко да разбират,че аман от некадърници.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  9. #9

    Default

    В ЯЛ мое да идеш в АХМ-ауто в сервиза им, на Трите Вятъра се намира, ако ти говори нещо......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Колега и при мен го имаше този ефект, но започнах да сипвам само Карера 95 или 95+ и всичко се нареди.
    Преди това сипвах обикновен 95 най-често от Лукойл и имах този проблем като при теб.
    Успех.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не трябва да има значение какво сипваш. 92 да сипеш пак трябва като и подадеш да тръгне.

    На който му забива муцуна така на студено значи, че и колата му не върви колкото трябва да върви. Този проблем е свързан с редица малки проблемчета които могат да се поправят лесно. Само ви информирам, че това не е един проблем по-колата, а са няколко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Запален алфист slavips's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Нови Искър
    Posts
    100

    Default

    Сори за спама ама само да попитам понеже и аз съм с подобен проблем колко парички върви този дебитомер и има ли разлика в тях при различните двигатели(разбирай 1.6 1.8 2.0)
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark
    Alfa Romeo 145 1.3Boxer 90hp EX

  13. #13
    God give me a since cuoresportivo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Posts
    27

    Default

    Имах същия проблем наскоро и се оказа дебитомер,но на диагностика всеки път показваше перфектни параметри.Съвета ми е да пробваш първо с читав дебитомер и след това с ламбда сонди и т.н
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS-155.hp
    Аlfa Romeo 33 1.7 i.e

  14. #14
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    А защо забравихте факта, че ЕКУ-то пази мотора докато е студен?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    А защо забравихте факта, че ЕКУ-то пази мотора докато е студен?
    Няма такъв филм.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •