Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Въпрос за скорости

  1. #1

    Default Въпрос за скорости

    Дифериенциал и кожуха на 145 Ку ве, съвместими ли са с на 146 1.4 тс 2000 година ?Понеже моите скорости си влизат но е счупен дифа и кожуха, та съм намерил от Ку ве на които кожуха и дифа са добре но пък липсва 5-та предавка, та мисълта ми е ще може ли от 2-те да се сглоби една или няма да стане... Тези от Ку-ве то не стават директно на 1.4-то защото едните са с жила другите с лостове това го знам... та поне надеждата ми е от 2-те една да стане..

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако твойта алфа е с алуминиевия картер, кожуха от QV-то би трябвало да стане. Дифа е с друго предавателно число (по-бърз е), но иначе и той става. 5-а също е различна.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ако твойта алфа е с алуминиевия картер, кожуха от QV-то би трябвало да стане. Дифа е с друго предавателно число (по-бърз е), но иначе и той става. 5-а също е различна.
    С пластмасов капак е и ламаринен картер е, демек кожуха не става така ли

    Също така да питам, ако стане да не вземе да умре яко от към вървеж....предполагам диф-а на ку-ве скоростите е и по-дълъг.
    Last edited by tonov; 02-03-2010 at 21:29.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Офф не съм сигурен тогава... Двете скоростни кутии на 1,4 нямат много общо... Нека се изкаже и някой по-вещ от мене.
    Сега за дифа, не е кой знае колко разликата, но определено ще я усетиш откъм вървеж.

    Абе най-добре си търси кутия от 1,4
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Офф не съм сигурен тогава... Двете скоростни кутии на 1,4 нямат много общо... Нека се изкаже и някой по-вещ от мене.
    Сега за дифа, не е кой знае колко разликата, но определено ще я усетиш откъм вървеж.

    Абе най-добре си търси кутия от 1,4
    Е аз знам кое е най-добре ама нямам никакви пари а тази от 2.0 един вид я имам ако стане.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  6. #6
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    да ти напиша ли алгоритъма за разглобяване?
    при нашите коли всичко е на късмет... от 3-те кутии дето имах едвам сглобих 1 и разлики си иаше, едната в диференциала, другата в лагерите/леглата в кожуха на първичния вал, третата в механизма за задна скорост.... та всичко е отваряш, гледаш, слагаш, ако стане стане, ако не... здраве да е. Телефона ми можеш да го намериш из форума, ако нещо трябва ще помагам по жицата... иначе според мен не са еднакви, ноооо може па и да станат... то ще вземеш цялата камбана със диференциала и нататък другата кутия. Ама ти нямаше ли и натрошени синхронизатори и износени лагери/вилки.. ко бешиии вечи не си спомням.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    да ти напиша ли алгоритъма за разглобяване?
    при нашите коли всичко е на късмет... от 3-те кутии дето имах едвам сглобих 1 и разлики си иаше, едната в диференциала, другата в лагерите/леглата в кожуха на първичния вал, третата в механизма за задна скорост.... та всичко е отваряш, гледаш, слагаш, ако стане стане, ако не... здраве да е. Телефона ми можеш да го намериш из форума, ако нещо трябва ще помагам по жицата... иначе според мен не са еднакви, ноооо може па и да станат... то ще вземеш цялата камбана със диференциала и нататък другата кутия. Ама ти нямаше ли и натрошени синхронизатори и износени лагери/вилки.. ко бешиии вечи не си спомням.
    Беше едно ама се оказа друго, пиши ми на лс скайп моля те да те добавя да лафим там Че ще ми е нужна помоща ти.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  8. #8
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default ...

    колега понеже на ск. от 2.0 има липсва вилката от горе за превкючване не може ли да свялиш твоита и така ще си станат и жилата........на този кадето дадох двг и ск.кутия 1.4.т.с така направи самоче обратното от 2.0. свали вилката и я сложи на ск.кутия от 1.4 за да не преправя щангите с жила и т.н....

    ---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

    а тези скорости(от 2.0т.с) съм сигорен че бяха от стария двг със аломиниевия картер....ако има някакво чначение!!!!!
    Last edited by astronoma; 03-03-2010 at 00:08.

    АЛФА РОМЕО 145

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    колега понеже на ск. от 2.0 има липсва вилката от горе за превкючване не може ли да свялиш твоита и така ще си станат и жилата........на този кадето дадох двг и ск.кутия 1.4.т.с така направи самоче обратното от 2.0. свали вилката и я сложи на ск.кутия от 1.4 за да не преправя щангите с жила и т.н....
    Да брат това е идея, утре сигурно ще ходя да ги взема тея твоите и ще го мислим как ще стане. Мерси много за съвета!

    Междудругото звънни утре по някое време на Благо(пича дето скоростите са у него) за всеки случаи да го предупредиш че ще ги взема че все пак са си твои. Поздрави !

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  10. #10

    Default

    Киро виждам че с осведомен Бисер може да мине да си вземе куията когато поиска!!!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  11. #11

    Default

    Маи предния кожух няма да стане така като гледам....
    Откриите разликите хахахаха
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00297.jpg   DSC00298.jpg   DSC00299.jpg  

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Май и диференциала няма да стане така като гледам ...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default ...

    случаино ако станат тези скорости,полулоските маи ще трябва да се сменят с такива от 2.0. даще съм на 100% сигорен ,ако се стигне до там и тях ги имам .....

    АЛФА РОМЕО 145

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    случаино ако станат тези скорости,полулоските маи ще трябва да се сменят с такива от 2.0. даще съм на 100% сигорен ,ако се стигне до там и тях ги имам .....
    Скоростите не стават за жалост, можеш да минеш да си ги вземеш.....

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  15. #15
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ама 1.4 мотора с тази кутия ли е..... пфу можеш да разгледаш и фиатския форум, така като гледам кутията от 1.6 едновалката на фиат/ланча е същата. Пфу преди 3-4 месеца изхвърлих моята стара кутия от темпрата дето имаше само един лагер за смяна... късмет, върнах я на вторични суровини. А преди това 2г. я подарявах на тоз онзи и никой я не щя... успех!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •