Results 1 to 8 of 8

Thread: Странно не духа...

  1. #1
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default Странно не духа...

    Колеги,

    Забелязах случаено че като пускам въздух през странишните отвори (тези във вратите), духа идеално през шофиорската но нищо не духа през другата.
    Като отварям вратите се усеща по канала между вратата и таблото много ясно разликата как духа на лявната но не на дясната.

    Проверих малко по документаця и наистина не мога да си го обеснявам. Ако моторчето или актуатор които върти между отворите е само един. То не е развален след като мога да въртя между другите отвори без проблем и духа идеално (предно стъкло, таблото,...)

    Най странното е че духа във лявната а не във дясната врата. Не мисля че при Алфа Ромео са се играли да слагат чак по един актуатор за всеки отвори.

    Някой има ли идея по вапрос ??
    Има ли начин да се прави проверка за цялата система, на дягностик или по друг начин ? (Бобо ако ме четеш кажи дали можеш да ме направиш дягностик за това, благодаря)
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  2. #2

    Default

    Провери дали на дясната врата, там където минава въздух има гумено уплътнение, ако няма ясно е..
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #3
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Гуменото упрлетнение го има - както го описах (но може би не е много ясно) пускам да духа на макс и отварям вратата да проверя дали въздух излиза от таблото на странни (там кадето е връската със вратата) и от там е ясно че не идва въздух за дясната врата. За лявната то духа силно но просто нищо към дясната.

    Вапрос е дали един и същ клапан дава въздъх на ляво и на дясно. Ако да (който така ми изглежда по документаця на системата на климатик/климатроник по Елеарн), може би нещо запушва канал ?? Еба ли го ??
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #4
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Айде де колеги, 165 пъти сте гледали поста но само един отговор до сега... Демек по малко от 1% отговор !
    Никой ли няма идея ?? Помогнете че видях как дясното стукло се изпотява и е доста гадно че без да духа от там не се оправи.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #5
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Да възродя темата на колегата, аз имам същия проблем описан по горе. Някакви идеи?
    Alfa 166jtd,1999

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Разместен въздуховод в таблото ако е сваляно или е имала сериозен удар колата.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Само мога да гадая и това е ,че ако има клапа то тя е свързана едновременно да отваря и ляво и дясно заедно!И тази която не духа да е нещо разместена или изскочила от легло например.Това са само догадки,но има логика.Нека някои който е разглобявал да каже дали има такова нещо?
    Пак казвам това е предположение!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Страничните панели са свалят лесно:



    Така вероянто ще има някаква видимост и ще се изясни причината. Едва ли има клапи ляво - дясно. Много е вероятно тези въздуховоди да са свързани с крайните духалки на таблото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •