Results 1 to 15 of 15

Thread: Въпрос за ключа

  1. #1
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default Въпрос за ключа

    Колеги, миналата седмица си загубих резервния ключ за алфата и останах с един. Тези дни трябва да си изкарам резервен при някой ключар и всичките ми вкарват оферти за 100лв и нагоре за ключ заедно с чипа. Само че работата е, че не съм сигурен дали моите са с чип, защото колата няма заводски аларма и имобилайзер, освен това понякога индикацията CODE не изгасва като паля и си карам без проблем. Та има ли нужда да го правя и тоя чип или да си изкарам само ключ за 20лв ?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  2. #2
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    До колкото знам не е възможно да няма чип. Всички 145/6 са с CODE 2 ако не се лъжа. Това, че индикацията на таблото не ти изгасва явно е някакъв проблем с ключа и мисля че с обикновен ключ без чип няма да успееш да запалиш. Все пак нека някой по-компетентен да даде мнение по въпроса и да ме поправи ако греша.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  3. #3
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    мисля че ако ключа ти е с чип на него трябва да има един малък символ, който наподобява окръжност и един триъгълник, който все едно влиза в окръжността. на моят ключ символа се намира на металната част дето за зъбите. като погледнеш ключа не от тази страна дето е емблемата на АР ами от другата. а и ако нямаш key code няма да имаш и жълтата контролна лампичка на таблото. така мисля, ако бъркам или пропускам нещо колегите ще ме поправят
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #4
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    До колкото знам в софия на Дойран и Гоце Делчев има ключар който прави тази процедура за 70лв

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Виждал съм 145-ца без имобилайзер. Ключът й беше най-обикновен и не светваше лампа CODE.
    Може при колегата да е елиминиран. Щом при светеща лампа за имобилайзера палиш, нищо не пречи да си направиш един обикновен ключ и да пробваш с него. Трябва да е дори по-евтин от 20 лв. После ще знаеш със сигурност става или не
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    До колкото знам не е възможно да няма чип. Всички 145/6 са с CODE 2 ако не се лъжа. Това, че индикацията на таблото не ти изгасва явно е някакъв проблем с ключа и мисля че с обикновен ключ без чип няма да успееш да запалиш. Все пак нека някой по-компетентен да даде мнение по въпроса и да ме поправи ако греша.
    Възможно е, аз съм конкретен пример, а жълтата кутийка е у нас в шкафа, това след елиминиране срещу определена сума , иначе много неприятно се остава на пътя, особено като си нямаш кода за разблокиране на имобилайзера и да не забравя, не карай с мастър ключа за да не прецакаш нещата без да искаш.


    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer, Fiat Uno 1.1 Fire, Fiat Ducato 2.5 D - Camping car

  7. #7
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    До колкото знам в софия на Дойран и Гоце Делчев има ключар който прави тази процедура за 70лв
    И на мен ми направиха за точно толкова резервен ключ с чип в Благоевград.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  8. #8
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    На мен ми направиха обикновен за 7 лв., а с чип за 70лв.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    Ами понеже и аз съм в това положение и направих следното : обикновен ключ за 6лв с който само може да отключва вратите и да варти стартера,но неможе да запали.За ключ със чип ми искат 70лв,но на едно място ми казаха ,че може да се изолира чипа на ключа и да се пали с обикновенният ключ,но така и не го направих Но винаги може да се пробва

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Колеги, миналата седмица си загубих резервния ключ за алфата и останах с един. Тези дни трябва да си изкарам резервен при някой ключар и всичките ми вкарват оферти за 100лв и нагоре за ключ заедно с чипа. Само че работата е, че не съм сигурен дали моите са с чип, защото колата няма заводски аларма и имобилайзер, освен това понякога индикацията CODE не изгасва като паля и си карам без проблем. Та има ли нужда да го правя и тоя чип или да си изкарам само ключ за 20лв ?
    За да ти свети кода и колата да пали значи караш с мастер ключа и колата е в режим обучение на ключове Предполагам че ключа ти е кафяво-червеникав а не е червен - което значи че е мастер ключа на самия ключ си има цифричка ако е 2 значи си код 2 - но на твоя не трябва да има - значи си код 1 и си с мастер ключ.

    При код 2 няма мастер ключ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Младши алфист Ivo_888's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Би трябвало да има чип.Виж дали като дадеш контакт светка за секунда едно ключе на таблото или ако ти се занимава дали има четец околу ключалката ако не се лъжа беше във формата на пръстен.

  12. #12

    Question за какво е мастер ключ за 146

    Вчера си купих 146 jtd дадоха ми три ключа. Третият е кафеникав, разбирам от форума, че е мастер ключ. Не зная за какво служи, майсторите вдигат рамене???????

  13. #13
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    ами колега един вид щом го притежаваш ти си собственика

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    ами колега един вид щом го притежаваш ти си собственика
    Собственика е този на талона

    От него могат да се правят други ключове и да се "oбучават". В ключовете ти има чип, който ти е имобилайзера. И при правенето на нов ключ този кафявия обучава новия.
    Last edited by tonov; 14-04-2010 at 22:59.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Собственика е този на талона

    От него могат да се правят други ключове и да се "убочават". В ключовете ти има чип, който ти е имобилайзера. И при правенето на нов ключ този кафявия обучава новия.
    Благодаря

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •