View Poll Results: ALFA 166 - бензин или дизел

Voters
63. You may not vote on this poll
  • БЕНЗИН

    10 15.87%
  • ДИЗЕЛ

    49 77.78%
  • не си купувай 166ца

    4 6.35%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: кандидат собственик

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ivoshaklev View Post
    НАПРАВО СЪМ СЪСИПАН
    От начало бях твърдо решен да е бензин , не за друго но дизели не съм карал никога. След оглед на пазара и събиране на мнения дизала определено ме грабна. Но с тия цени на подръжка ми става жега.
    Вчера на ГОРУБЛЯНЕ гледах една 166 2,4jtd в автокъща "КОВАЧЕВ МОТОРС" - само една е цвят-хамелеон и много ме грабна машината. Добре работи много лъсната , абе познах си колата . Ако някой я е гледал и има наблюдение моля да сподели .

    а АЗ е сега отивам да банката да тегля кайметата че без кола вече месец и половина не се издържа и ми изпуши главата
    Напълно те разбирам така без кола! То също да ти кажа от много избиране и мислене файда също много много няма...То така или иначе ремонти ще има по колата първите месеци до като както се казва се вкара в пътя, после обаче ще се наслаждаваш на една прекрасна лимузина...За това ако тази ти е харесала отиваш на диагностика и вече решаваш...
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Дизел на 7 8 години ..колко доверие можеш да му имаш?Виж си цените на подгревни свещи ,помпи а у ..
    Според мен една 2.0 бензин със едно перфектно монтирано газово инжекционче направо си спи на колата.. !
    Уверявам те че с едно газово "инжекционче" колата ще заспи ! Ама вечен сън !
    По никакъв начин не искам да обидя хората с бензинови 66-ци, ама не се занимавай с глупости и си вземи 2,4-ката и си свиркай !

  3. #18
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Според мен темата се насочи пак към бензин срещу дизел и се поизчерпа .. много от пишещите не са карали и двата автомобила и просто си защитават тяхното(за кой ли път?). Както казах и двата варианта са добри - 166 е прекрасен автомобил и каквато и да избере колегата няма да сгреши - стига да е в добро състояние и да я гледа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега вземи си кола според нуждите ти. Ако не те бърка мн разхода, поради не мн км които ще изминаваш (спмена че вече не движиш на работа със собствен транспорт) си вземи тази която те грабне, стига да е в добро здраве, независимо от мотора.
    Дизели...бензини...иамт си и слаби и добри страни.

    Аз лично съм за дизел, тая турбина не се чупи ей така... свещите, ламбдите при ТС също са цифра. JTD моторите са доста по-здрави от ТС. Просто една диагностика и да се погледне как е преди покупката ще ти спести мн нерви и неприятности. Успех и да се похвалиш.
    Last edited by rusiq86; 01-03-2010 at 18:20.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20

    Default


    По гадно стечение на обстоятелствата паричките ми отидоха в съсем друга насока ей тъй без преупреждение
    Май скоро така като гледам и кола не се знае дали ще си купя. Каквото ти е писано на главата на камък не ходи .
    Благодаря на отзовалите се . Ще се оттегля май за известно време освен ако не стане чудо .
    Чао за сега и успех на всички !!!
    Обороти му е майката...

  6. #21
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ivoshaklev View Post

    По гадно стечение на обстоятелствата паричките ми отидоха в съсем друга насока ей тъй без преупреждение
    Май скоро така като гледам и кола не се знае дали ще си купя. Каквото ти е писано на главата на камък не ходи .
    Благодаря на отзовалите се . Ще се оттегля май за известно време освен ако не стане чудо .
    Чао за сега и успех на всички !!!
    Иво недей се оттегля ние вече те имаме за един от наште ! Стискаме ти палци най-скоро време да се сдобиеш с една хубава колица ,както ти го каза каквото ти е писано , знам защо го казвам ... !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  7. #22
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    За Ковачев Мотор-не,аз съм ги гледал и двете,много са очукани и май са и мноого карани.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •