Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Пак за свещи и кабели

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Пак за свещи и кабели

    Сутринта като запалих колата работеше странно с прекъсване (вчера си работеше нормално). Реших , че като позагрее ще се оправи, но проблема остана - и на празен ход, и като я форсирам работи като сенокосачка (като на 3 цилиндъра), не поема и сякаш се дави.

    Бензина е много малко и може да е позасмукала вода и/или някакви боклуци (поне се надявам да е така).
    Бързах сутринта и ще сипя бензин по-късно (дано се оправи проблема), обаче сега погледнах кабелите и единя си е направо черен (изглежда нагорял или с някакъв нагар отгоре), а и няколко от другите не ми изглеждат добре. Сега на въпросите:

    1/ Като сипя бензин и поработи ако не изчезне проблема и продължи да работи накъсано и неравномерно - кабели и свещи ли остават или може и на нещо друго да се дължи?
    2/ За смяна ли са кабелите (и как да преценя)? Дори и да се оправи проблема ме притеснява нагара по кабела/кабелите. Ако са за смяна - препоръчайте откъде и какви кабели да взема - четох за някакви Шампион за около 90 лв.
    3/ Свещите си мисля също е хубаво да се сменят с кабелите - ако да - четох за Денсо и Golden Lodge - какви препоръчвате и откъде.

    Благодаря предварително и безаварийно каране на всички.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    здравей колега. за свещи препоръчват GOLDENA за нашите колици, а за кабели ако сменяш внимавай , яко ментета. Има едни американски кабели с турска зглобка - били добри - незнам. Но за свещите - утре ще сменям моите с горепосочените и ще ти кажа резултата. БЕЗАВАРИЙНО
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by monigt
    здравей колега. за свещи препоръчват GOLDENA за нашите колици, а за кабели ако сменяш внимавай , яко ментета. Има едни американски кабели с турска зглобка - били добри - незнам. Но за свещите - утре ще сменям моите с горепосочените и ще ти кажа резултата. БЕЗАВАРИЙНО
    Ккави са тия свещи Голдена да нямаш предвид Голден Лодж защото от тях има страшно много ментета/личен опит/.Аз в момента съм с такива свещи на около 3-4 хил. и са за смяна аман от ментета.Аз лично ще пробвам с ДЕНСО другата седмица мисля да ги сменям
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Значи има развитие по въпроса: сипах още бензин , но без ефект (определено не е било от малко/кофти бензин). Свещите бяха заминали и след смяната (с Golden Lodge) всичко заспа.

    Понеже в Т и Н ме застреляха с цена на кабелите 210 лв. , пък и си работи засега добре колата реших засега да не сменям кабелите. Но все пак ми се струва , че това , че са почернели на места кабелите говори , че и те са за смяна. Четох за разни варианти за по 90-ина лева (щото разликата до 210 лв за оригинални е голяма и едва ли са 2 пъти по-качествени). Кажетъе модел и откъде да вземат кабели.

    И изобщо кога се налага да се сменят кабели? Карам докато не започнат проблеми (напр. да прекъсва както сега беше от свещите) ? Или детонации и т.н.? Довечера ще погледна на тъмно дали има искри - ако има са за смяна кабелите, а ако няма - да си карам ли?
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Вече съм минал над 10 000км с Дензо от смяната. Не съм имал проблеми.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Ако искаш истински свещи - DENSO Iridium
    а за кабелите - виж дали не се разглабят от лулите (като на винт)и си вземи от BOSCH на метър и си ги направи
    Alfa 33S16V Permanent 4

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    Ако искаш истински свещи - DENSO Iridium
    а за кабелите - виж дали не се разглабят от лулите (като на винт)и си вземи от BOSCH на метър и си ги направи
    Разглабят се, но не му препоръчвам да си взима на метър
    Обикновено се прецакват лулите

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    смених си свещите с Golden Lodge - старите BOSH , абе има някаква разлика .... Аз лично пазаря от магазините на "Симеон". Там има всичко КАБЕЛИ 80-90 лв. , свещи DENSO - 3.50 лв. , възд. ф-р 9-12 лв.....
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Denso Iridium - 150 000км., изпитани са. Bosch са Platinium - 100 000km.
    Колкото за кабелите, ако не са изляти заедно с обвивката на лулата, се разглабят лесно. Клемите са на винт вътре. Трябва само да ги пръснеш с нещо мазно - силикон най-добре. Аз съм с кабели на метър вече трета година и нямам никакъв проблем. клемите за тях си купих пак от BOSCH
    Alfa 33S16V Permanent 4

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Благодаря за отговорите. Ако бях изчакал щях да взема denso iridium, но вече взех свещи Golden Lodge и ги сложих.

    Работи си сега колата следващия път ще взема от тези дензо.
    Това за кабелите на метър е интересно. Къде продават така на метър? То зависи и на каква цена ще дойдат, защото ако вместо 90 лв. ми излезе 70 по-добре да си взема комплект.

    И как всъщност да преценя дали са за смяна кабелите? Имат нещо като нагар по няколко от кабелите, да ги сменям ли или да карам докато се появят проблеми? Не знам кога са сменяни кабелите , аз откакто купих колата не съм ги сменял (не съм и минал много километри де). Но понеже се очертава да сменям по окачването това-онова , а и не ми се иска безмислено да купувам и да сменям чаркове затова питам.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by nick
    Благодаря за отговорите. Ако бях изчакал щях да взема denso iridium, но вече взех свещи Golden Lodge и ги сложих.

    Работи си сега колата следващия път ще взема от тези дензо.
    Това за кабелите на метър е интересно. Къде продават така на метър? То зависи и на каква цена ще дойдат, защото ако вместо 90 лв. ми излезе 70 по-добре да си взема комплект.

    И как всъщност да преценя дали са за смяна кабелите? Имат нещо като нагар по няколко от кабелите, да ги сменям ли или да карам докато се появят проблеми? Не знам кога са сменяни кабелите , аз откакто купих колата не съм ги сменял (не съм и минал много километри де). Но понеже се очертава да сменям по окачването това-онова , а и не ми се иска безмислено да купувам и да сменям чаркове затова питам.
    Кабелът на метър е някъде 3-4лв./м., но не ти препоръчвам да си правиш експеримент Ако беше толкова лесно и еФтино, дали щяха да продават кабели комплект от 100лв. нагоре
    Щом ти работи колата нормално, не я закачай повече. Карай я и си прави кефа
    Когато сдаде багажа нещо, тогава го бъзикай

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    И аз малко се съмнявах как ще стане с тези кабели на метър. Когато се наложи ще вземам направо комплект кабели и готово. Сега засега няма да пипам нищо. Ако почне да прави мизерии ще имам едно наум за кабелите, но засега няма да ги пипам.

    Още веднъж благодаря за съдействието и безаварийно каране на всички.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    1

    Default

    Имах същия проблем с моята 155-ца. Обиколих къде ли не, смених почти всичко- филтри, свещи, масла и също така почти всички сервизи и диагностици. От оторизирания сервиз, ми предлагаха кабели за свещите за 600 евро, чух още какви ли не щуротии... Проблема се оказа елементарен Нали има две глави за по 4-ри свещи, едната се разширява от топлината и не прави контакт, от там идва приликата с косачката Пробвай, да не е същото


    P.S: Съжалявам, че малко..."така" обяснявам нещата, ама съм жена, моля да ми простите

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Andie
    Имах същия проблем с моята 155-ца. Обиколих къде ли не, смених почти всичко- филтри, свещи, масла и също така почти всички сервизи и диагностици. От оторизирания сервиз, ми предлагаха кабели за свещите за 600 евро, чух още какви ли не щуротии... Проблема се оказа елементарен Нали има две глави за по 4-ри свещи, едната се разширява от топлината и не прави контакт, от там идва приликата с косачката Пробвай, да не е същото


    P.S: Съжалявам, че малко..."така" обяснявам нещата, ама съм жена, моля да ми простите
    Тези "глави" се наричат бобини При теб явно е имало проблем с едната бобина или комутатора, но при колегата проблема е бил в свещите, щом се е оправила след смяната им

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by nick
    Благодаря за отговорите. Ако бях изчакал щях да взема denso iridium, но вече взех свещи Golden Lodge и ги сложих.

    Работи си сега колата следващия път ще взема от тези дензо.
    Това за кабелите на метър е интересно. Къде продават така на метър? То зависи и на каква цена ще дойдат, защото ако вместо 90 лв. ми излезе 70 по-добре да си взема комплект.

    И как всъщност да преценя дали са за смяна кабелите? Имат нещо като нагар по няколко от кабелите, да ги сменям ли или да карам докато се появят проблеми? Не знам кога са сменяни кабелите , аз откакто купих колата не съм ги сменял (не съм и минал много километри де). Но понеже се очертава да сменям по окачването това-онова , а и не ми се иска безмислено да купувам и да сменям чаркове затова питам.
    Има два вида кабели на метър - силиконови и обикновенни. И продават и накрайниците за тях чрез които се завиват така да се каже в лулите.
    Въпрос - ако ти се счупи лула, комплект кабели ли ще си вземеш? Надявам се ме разбра. А правенето на кабели не е трудно, но уви, и то не е за всеки. Моите си ги направих, излезна ми около 30лв., а оригиналните ми струваха над 200лв. Вече три години карам с тях и нямам грам проблем.
    Кабелът на метър е някъде 3-4лв./м., но не ти препоръчвам да си правиш експеримент Ако беше толкова лесно и еФтино, дали щяха да продават кабели комплект от 100лв. нагоре
    Щом ти работи колата нормално, не я закачай повече. Карай я и си прави кефа
    Когато сдаде багажа нещо, тогава го бъзикай
    Alfa 33S16V Permanent 4

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •