Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Стъпковото моторче ми работи постоянно

  1. #16
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колега,
    Отключвам темата за да ти дам възможност да опишеш по подробно какво си направил за да решиш проблема. Това е при добро желание Макар че не съм чувал до сега за подобен проблем, може и някой друг да се сблъска с нещо такова.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    Няма проблем .все пак сме за да си помагаме един на друг с каквото можем. Значи когато купих тази машина буксата на ст. моторче беше извадена- веднага я сложих, нямаше никаде крушки по плафоните- сложих. Следствие на което почна да ми пада акум. за ден два когато не я паля. Установих че имам постоянно захранване на ст. моторче и на клапана за бензина,който стои зад фара/имаше и тема за това в която се изложих малко.../. Сложих газова уредба- и те пипаха тук там , абе аман от майстори. Реших да реша проблема, като преправя захранването - без контакт да няма захранване никаде/разбирам от жици така или иначе/. остава да проверя как е захранването на бенз. помпа тъй като има още някаде ,но малка консулмация!

    Общо взето е това , и ако може да помогна с нещо ще съм доволен.
    П.С. Ако ми кажете как да стигна до бенз. помпа най-лесно ще съм ви благодарен за което. Благодаря и успех на всички.
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Ruse
    Age
    49
    Posts
    23

    Default

    Здрасти.
    Според моето скромно мнение имаш проблем в контактния ключ,и сега си преправяш ел инсталацията.
    За бензиновата помпа има един конектор под жабката само с един кабел.Там излизат 12-те волта идващи от релейната група(само когато стартера върти).Извади го и пак виж консумацията.Почти е нулева вероятноста да има някаква консумация помпата при твоя проблем
    155 1.8 8v 1994

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    благодаря колега ще пробвам.
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  5. #20
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    за брам4енето без контакт незнам но,:извадил сам си плафоните от купето и багажника защото ми скапват акомулатора.когато ми се скапа акомулатора,стапковото мотор4е сащо запо4на да брам4и.смяна на акомулаторната батеря и вси4ко е наред.

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    когато я купих нямаше никаде плафони. сложих и ми е...ха майката. скапаха ми ак. е може ли да е от това..!!!!!
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  7. #22
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    аз ги махнах защото работат ми позволява цял ден да си я 4истя,и когато се заиграя с 4асове плафоните светят и ми преебаха акомулатора.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    абре те светят и гаснат след време ...при мен е така.
    Alfa Romeo 155/1.8TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •