Results 1 to 8 of 8

Thread: Реотани за задно стъкло 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default Реотани за задно стъкло 147

    Здравейте колеги,
    моля някой дали знае начин да се възстановят няколко ленти за реотаните на задното стъкло на 147 ?
    Явно при почистване някой се е престарал при търкането на задното стъкло и е прекъснал няколко ленти...има ли оправия тая работа... ?

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Samcho View Post
    Здравейте колеги,
    моля някой дали знае начин да се възстановят няколко ленти за реотаните на задното стъкло на 147 ?
    Явно при почистване някой се е престарал при търкането на задното стъкло и е прекъснал няколко ленти...има ли оправия тая работа... ?
    Използвай търсачката - тая тема за задните реотани я дъвкахме съвсем скоро отвсякъде

  3. #3
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Samcho View Post
    Здравейте колеги,
    моля някой дали знае начин да се възстановят няколко ленти за реотаните на задното стъкло на 147 ?
    Явно при почистване някой се е престарал при търкането на задното стъкло и е прекъснал няколко ленти...има ли оправия тая работа... ?
    Пробвал съм на друга кола и мисля, че по-скоро не. Мазах с разни проводникови лепилца, но просто не се получи. Изобщо не се стигна до по-голямото нагряване в зоната на намазването, просто ненагряващите ленти не заработиха, може би са били надрани на много места.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Пробвал съм на друга кола и мисля, че по-скоро не. Мазах с разни проводникови лепилца, но просто не се получи. Изобщо не се стигна до по-голямото нагряване в зоната на намазването, просто ненагряващите ленти не заработиха, може би са били надрани на много места.
    Вероятно, аз съм го правил по описанието в другата тема и то не на една кола с Бизон лепило

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Да споделя опит. Има токопроводящи мазила, купуват се по Интернет. правих си писти на старото Клио. Тези мазила са летливи и бързо изсъхват върху четчицата, с която се маже. Ето някои важни неща.
    1. Пистите не е желателно да имат дълги участъци, които да се свързват, т.к. там съпротивлението става малко и стъклото осезаемо се нагрява значително повече, отколкото на заводските писти. Но не смятам , че стъклото може да се спука от разликите в температурите.
    2. Където се маже, става сребристо на цвят и дразни окото, личи, че е имало интервенции, т.к. пистите заводски са тъмни на цвят.
    3. Добре е да се сложат 2 ленти тиксо от двете страни на прекъснатата писта и така след намазване възстановената писта става с успоредни страни, еднаква дебелина. Аз като бях аджамия, мацах направо с четчицата, после с върха на ножката стъргах излишъците - абе стана мазало. Но - работеше си нагревателя като нов.

  6. #6

    Default

    Гледам, че колега е от Пловдив, и се питам дали има човек от Пловдив който, да може да ги направи тея работи, че и на мен само 2 ленти ми работят, а такива супер пипкави изпълнения не ми се получават.

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  7. #7
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Гледам, че колега е от Пловдив, и се питам дали има човек от Пловдив който, да може да ги направи тея работи, че и на мен само 2 ленти ми работят, а такива супер пипкави изпълнения не ми се получават.
    А, няма нищо сложно, стига да е добро електропроводящото и да намериш прокъсаната част, иначе по мое мнение тиксото е най-добре изобщо да не се сваля след успешна намеса, че понякога отлепя и новозалепеното лепилце и тогава е яд и тъга.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Аз ги поправях моите в началото на зимата-100%успех.Използвах Permatex закупен от ЕМК-33 за 15 лв и резултата беше впечатляващ-на 2 писти се наложи да повтарям з/о не сработиха от първия път ,но все си мисля,че стана така от ползването на лакочистител(има всякакви химикали в него-оцветители,ароматизатори та даже и някакъв витамин)-по добре да се използва чист ацетон.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •