Results 1 to 12 of 12

Thread: печка 166

  1. #1
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default печка 166

    колеги,може ли някои да ми каже как се пуска печката,и някакви особености ако има.няма дистанционно.благодаря.

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ако печката е Webasto пускането става по няколко начина.

    Ръчен режим,при този режим характерното е че пуска става моментално след натискането на бутона с нарисувано пламъче на него,печката заработва ако външната температура е по ниска от 5 градуса.При този режим ако не се изключи отново ръчно печката,то тя ще остане активна през цялото време на ползването на автомобила,като при работещ двигател с температура над 70 градуса тя ше се изключва а при изключен двигател ще работи топлейки купето,което си е в пъти по икономично вместо двигателя да се оставя да работи на празен ход.

    Освен това има и отложен старт,при този режим от бутона SET се задейства предварително програмирам таймер който се настройва от малкото бутонче на панела с нарисуван на него символ на часовник.От този таймер може да се включва печката до три пъти дневно по различно, предварително програмирано време от деня.

    Също така печката сработва автоматично при запалване на двигателя при външна температура по ниска от 1 градус.

  3. #3
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default печка

    благодаря колега беше много изчерпателен.

  4. #4
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Винаги!

  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    А споделете нещо за дистанционното. Как е вързано и на какъв принцип работи. Питам защото моето го няма но си намерих едно.

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами аз също нямам дистанционно и си карам без него.По някога съм изпитвал нужда от тази джаджа но в края на краищата най важното според мен е да има печка и то работеща.Мисля че pinko беше качвал снимки и беше писал как работи,но спред мен то е ясно.Единственото което ми направи по голямо впечатление е че дистанционното е с дисплей на който се вижда температура в купето и дали печката работи и т.н.

  7. #7
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Що нямам такава печка, ... питам аз ???
    Ъъъ ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  8. #8
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Мисля че pinko беше качвал снимки и беше писал как работи,но спред мен то е ясно.Единственото което ми направи по голямо впечатление е че дистанционното е с дисплей на който се вижда температура в купето и дали печката работи и т.н.
    Възможността да се провери температурата в купето е най-малкото, което прави дистанционното (става дума за моето Telestart Т100 НТМ (Heating Time Management).
    На практика тази система е толкова скъпа, защото всъщност си е отделен компютър, който може произволно да се програмира. Има си датчици за външна, вътрешна температура, може да управлява климатроника (и клапите му) на автомобила и т.н. Има обхват 1 километър.
    Може да проветрява купето през лятото, когато колата е на слънце, може интелигентно да пуска печката - настройвате го, че искате в 8:30 часа колата да е готова (има 5 степени - от Comfort 1 до Comfort 5) и в зависимост от вътрешната и външната температура печката се пали от 10 минути до 1 часа преди избраното време за потегляне. Щото едно е да затоплиш колата при минус 18 и съвсем друго при плюс 1 градуса.

    При Жипа освен нормалното затопляне и т.н. съм я програмирал след загасяване на двигателя за включва циркулационната помпа за 10 минути, ако температурата на антифриза е над 86 градуса - което е много ценно при жегите през лятото, когато предкамерните дизели се нуждаят от малко повечко охлаждане, за да не пукнат глава - което става като правило при гасене на горещ двигател.
    При температура на антифриза над 98 градуса освен циркулационната помпа включва вентилатора и парното на затопляне, за да може още по-бързо да охлади двигателя.







    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Такава опция(допълнителна циркулационна помпа) имам на буса VW Т4 и наистина върши страхотна работа, особенно през лятото.На пример при изключен двигател,може да се наблюдава как след известно време включват вентилаторите и обдухват радиатора и това в поради отнемане от температурата на двигателя в следствие на циркулацията създадена от тази помпа.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Аз така и не разбрах ...възможно ли е да има печка колата а да няма пулт за управление.....?
    Щото печката ми е на лице ама нямам идея кои,как и от къде се управлява....
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #11
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Аз така и не разбрах ...възможно ли е да има печка колата а да няма пулт за управление.....?
    Щото печката ми е на лице ама нямам идея кои,как и от къде се управлява....
    Не само че е възможно, ами е почти сигурно - повечето 166 за Германия и Австрия са с НЕАВТОНОМНИ печки, които се включват автоматично, когато двигателя е студен и външната температура е ниска - но те служат само за по-бързо загряване на двигателя. Не могат да работят самостоятелно, без да е запален двигателя - щото нямат управление, нямат циркулационни помпи и т.н.

    Срещу около 600-700 лева тази неавтономна печка може да се преработи в автономна (компютър (електронен блок за управление), циркулационна помпа, сензори за температура, часовник-таймер) - случая с моята Алфа беше точно такъв.

    А ако искаш дистанционно, добавяш още около 900-1000 лева и се сдобиваш с такова като моето.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #12
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз говоря за такова -

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •