Results 1 to 13 of 13

Thread: Салон от кола с десен волан?

  1. #1
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default Салон от кола с десен волан?

    Напоследък ми е влязла една муха в главата да си сменям салона. В интернет гледам има много примамливи оферти за салони от коли внос от Англия. Знам, че има колеги, правили такава манипулация.

    Ta, става ли без много преправяне? Конкретно ме притеснява фактът, че регулирането по височина е само за шофьорската седалка, а в Англия това е дясната. Т.е. явно ще трябва да се лиша от тази екстра. Или да си търся основа от нормална седалка и да прехвърлям горницата (ако изобщо става номера).
    Другото е пасажерския ербег. В пасажерската седалка има датчик, който отчита дали някой седи в нея, докато в шофьорската няма (там ербега си работи по дифолт). С английски салон пътника остава без защита
    Как се решава проблема с централата? Нещо превързва ли се, или има някакъв трик (примерно да се "лъже" централата, че винаги някой седи)? Държа ербеците да работят

    От мненията ви зависи дали да взимам "обратен" салон, или да се откажа и да си търся нормален.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Колега,аз съм с такъв салон от англичанка.
    Наистина е малко кофти с регулирането на височината... но и преди да сложа салона,пак не си бях играл с асансьорчето
    Така,че лично за мен,това не е никаква спънка.
    С еърбеците нямах никакви грижи,закачих буксите и всичко си е ок,нямам грешки,ходих и на диагностика тогава и всичко си беше нормално.
    Надявам се да съм ти помогнал поне малко.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За регулирането на седалката, защо не смъкнеш кожата от пасажерското място на коженият салон и не я сложиш на твоята. Кожата се маха, на моята е така. По този начин ще имаш екстра регулиране и на двете предни, а подлакатникът ако има, ще е на съседната седалка, но пак можеш да си го ползваш. Това да не можеш да си регулираш нивото е адски досадно, някак си е по удобно!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе то ако ти пасва идеално не е проблем, ама като се качи някой друг да кара...
    Най-удачния вариант е както предложи колегата по-горе, сваляш кожата и слагаш на твоята седялка. Обърни внимание на страниците на седялката, при Рекаро салона често се разбива дунапрена (отстрани до седялката се виждат дребни частици, по това се познава най-лесно)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Напоследък ми е влязла една муха в главата да си сменям салона. В интернет гледам има много примамливи оферти за салони от коли внос от Англия. Знам, че има колеги, правили такава манипулация.

    Ta, става ли без много преправяне? Конкретно ме притеснява фактът, че регулирането по височина е само за шофьорската седалка, а в Англия това е дясната. Т.е. явно ще трябва да се лиша от тази екстра. Или да си търся основа от нормална седалка и да прехвърлям горницата (ако изобщо става номера).
    Другото е пасажерския ербег. В пасажерската седалка има датчик, който отчита дали някой седи в нея, докато в шофьорската няма (там ербега си работи по дифолт). С английски салон пътника остава без защита
    Как се решава проблема с централата? Нещо превързва ли се, или има някакъв трик (примерно да се "лъже" централата, че винаги някой седи)? Държа ербеците да работят

    От мненията ви зависи дали да взимам "обратен" салон, или да се откажа и да си търся нормален.
    Пасажерската възглавница се управялва от бутона ON/OFF, който се комадва с ключа и седи отстрани на таблото.
    Иначе салона става 1:1, като недостатъците сам ги разбрал

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Пасажерската възглавница се управялва от бутона ON/OFF, който се комадва с ключа и седи отстрани на таблото.
    Иначе салона става 1:1, като недостатъците сам ги разбрал
    То това не е ли само за да се изключи изобщо?
    Доколкото знам, в самата седалка има инсталиран тензодатчик, който отчита дали седи някой. Така, че при евентуален удар, да отвори ербега само ако има пътник. Ако не е свързан този датчик, не съм сигурен дали изобщо ще се задейства, дори и да има пътник? Отделно централата дава грешка
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    То това не е ли само за да се изключи изобщо?
    Доколкото знам, в самата седалка има инсталиран тензодатчик, който отчита дали седи някой. Така, че при евентуален удар, да отвори ербега само ако има пътник. Ако не е свързан този датчик, не съм сигурен дали изобщо ще се задейства, дори и да има пътник? Отделно централата дава грешка
    Няма ... сега гледах в Е-пер и там също няма подобни сензори ...
    Виж, при японските е сток изпълнение на такива сензори, но там следи и тежеста на пасажера, както и дали седи някой, за да пищи при забравен колан.
    Като се позатопли ще слагам отопление на седалките и тогава ще видя моите
    Ще ти пиша какво съм или не съм намерил

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Забелязал съм, че като се качи някой, когато колата работи, за около 2-3 сек. почва да ми мига индикацията за пасажерския ербег. Един вид познава че някой е седнал.
    Та затва така си мислех.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има сензор под седалката. Ако се наведеш ще видиш жълтия кабел с буксата. Откачиш ли я лампата на ейрбега светва и само на диагностика се се изтрива.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има сензор под седалката. Ако се наведеш ще видиш жълтия кабел с буксата. Откачиш ли я лампата на ейрбега светва и само на диагностика се се изтрива.
    Това е кабелът за възглавницата в седалката, затова записва грешка ...
    Ако колата не е на контакт и сменяш седалката, тогава няма да запише грешката ...

  11. #11
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    Тони ти не беше ли с кожа бе , какво ще сменяш ?
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Това е кабелът за възглавницата в седалката, затова записва грешка ...
    Ако колата не е на контакт и сменяш седалката, тогава няма да запише грешката ...
    Така е да.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Това е кабелът за възглавницата в седалката, затова записва грешка ...
    Ако колата не е на контакт и сменяш седалката, тогава няма да запише грешката ...
    нямам възглавници в седалките и пак имам въпросната букса.Бяха ми я откачили на една автомивка като са чистили и трябваше да ходя на диагностика после...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •